Dubai-Sjaj i beda prestonice glamura

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dubai-Sjaj i beda prestonice glamura

Post od dragvorl » 01 Jul 2014, 23:06

Taksi moze iz Dubaija da te odveze u Sarzu, ali ne sme da kupi putnike u Sarzi, zato se od nadvoznjaka taksimetar prebacuje u drugu tarifu. Tako je bilo u januaru kada smo bili i to je rekao taksista.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Dubai-Sjaj i beda prestonice glamura

Post od TRIO_driver » 02 Jul 2014, 10:02

Imas naselje u Dubai, zove se Greens, ima puno zelenila, vestacko jezero, itd.

Tamo recimo zive moja sestra i zet, a ima jos Srba...doduse, to je malo skuplji kvart za stanovanje, pa i sama struktura stanara to pokazuje: lekari, advokati, gradjevinci, itd...
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Dubai-Sjaj i beda prestonice glamura

Post od swemir » 02 Jul 2014, 11:36

Bas u greensu sam zifeo :) kulturica okacicu fotke kasnije :)

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Dubai-Sjaj i beda prestonice glamura

Post od fq400 » 02 Jul 2014, 21:06

Da je u Dubaiju poželjno imati auto - jeste, da nije ceo 'grad' prilagođen pešacima - nije. Ali nije baš ni da je toliko loše, ima delova koji su apsolutno pravljeni za 'šetnju' s tim što mora da se uzme u obzir da je realno 3 do 4 meseca godišnje nemoguće šetati duže od 10 minuta preko dana. Može, ali to više nije šetnja nego mučenje. Noviji delovi su skroz ok za to, Marina, Greens, Views, JLT, delovi Media/Internet City-ja, Burjuman, Financial Centre, ali i stariji delovi - Deira, Oud Metha, Al Karama, Al Satwa... Postoje i delovi koji zaista nemaju trotoare itd, ali ne vidim zašto bi se tu uopšte neko i našao peške. Auto mora da se koristi da bi se prešle ulice poput Šeik Zajed rouda koji ima po 6 traka u svakom pravcu, ukoliko se čovek nalazi između dve pasarele (metro stanice).

I zelenila ima dosta, uglavnom u community-ima koji su ujedno i najprihvatljiviji za život. Naravno da to nije Beč ili Pariz, ali Dubai je pustinja na Bliskom Istoku i apsolutno nema svrhe porediti ga sa bilo čim u zapadnom svetu. Grandmothers and frogs, što bi rekao Wolf :D

Ljudi koji su bili u USA i u Dubaiju mi kažu da je Dubai po načinu života mnogo sličniji LA-ju nego Evropi, što mi i zvuči realno.

Btw, da je Dubai dekadentniji, bilo bi dobro. Ovako je najcrnji mejnstrim, komercijala i šoping. I to da je makar neki šoping, nego samo nafurane marke i teško seljaštvo. Zaluta tu i tamo poneka 'avangardnija' marka, ali generalno bez ikakvog ukusa. Italija i Francuska za to ostaju to što jesu, s punim razlogom...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dubai-Sjaj i beda prestonice glamura

Post od dragvorl » 02 Jul 2014, 22:10

Pa sad, nacin zivota da je slican LA ne znam bas, bio sam i tamo, ali jedino sto povezuje ta dva grada su po meni neki elementi arhitekture koje su Arapi preuzeli od USA. Soping centre i slicno ne bih da nabrajam, to ima svuda, samo sto je u Dubaiju besno.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori