Na dugacak put sa decom, kolima

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Ogi » 09 Feb 2014, 23:59

Mi hocemo na prolece u Frankfurt, zena se od pocetka buni sto ja necu nikako osim kolima jer meni je avionom potpuno nezanimljivo da idem. Sa druge strane, kapiram da je za decu daleko bolje da stignu tamo za sat i po i da ne osete. Ipak je to 1300km, mozda je previse rizicno autom? Moji su u nekim momentima nesnosni u kolima kada se unervoze.

Kakva su vasa iskustva, koliko ste najdalje vozili sa decom i kojim automobilom ? Da li ste imali negativnih iskustava?

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Uroš S. » 10 Feb 2014, 00:05

Sad mi je palo na pamet dok sam razmišljao o rešenju za Ogijevo pitanje, pa možda to neko tako i radi, mada verovatno ne bi javno pisao. Jel može možda se udrobi neka 1/4 najmanjeg bromazepama ili sličnog, u neku hranu, i da lepo deca prespavaju put? :D

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Day Walker » 10 Feb 2014, 00:06

:kezo:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od stefanan » 10 Feb 2014, 00:07

Hahahaha da prespavaju 20 sati?

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od profesorPROST » 10 Feb 2014, 00:15

Prepolovi put :) , lakše za sve.
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od NexT » 10 Feb 2014, 00:29

Da vozis u cugu toliko, ni ne pomisljaj. Prespavaj u Becu, pa nastavi lagano.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21094
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od nidza » 10 Feb 2014, 07:56

Nemam pojma, ako ti nije frka za lovu i ne treba ti auto tamo, avion je kudikamo udobniji. Ne osetiš put.

Sa klincem sam najdalje išao do italijansko-švajcarskih Alpa. U povratku smo išli iz cuga i to kad je ona magla bila, putovalo se 15-16 sati, ali za divno čudo klinac je bio super kooperativan.

Tapatalk 4

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od McGruja » 10 Feb 2014, 08:06

Sve zavisi od deteta/dece
Ako su kooperativnu, nista nije problem

Avionom je mnoooogo lakse

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Gaginh0 » 10 Feb 2014, 08:34

Da je meni tata postavio ovo pitanje kad sam bio mali bez pogovora bih rekao da idemo autom, iako se ni dan danas nisam vozio avionom :)

Stavi im/mu nazad neki portabl dvd i nek cuti/e :D

To je bio recept za mog brata kad je bio mali, kad su isli u Grcku na more, usput zaspe i to je to...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Dzoni_m » 10 Feb 2014, 09:06

Ne znam cemu dilema uopste.

Evo ti moje iskustvo: Put iz Belorusije do KV, nekih 1600 km. Isao sam kada je cerkica imala 6 meseci i kada sa godinu i nesto dana. U jednom slucaju sam isao "iz cuga" a u povratku i ovaj drugi put sa nocenjem. Ne pokusavaj iz cuga. Ni u ludilu. Deca ce ti postati nervozna, ti ces biti nervozan, i onda ce ti se sve svesti na "kad cemo stici" i bices kao slomljen. Vozi nekih 500-600 km (naravno sa pauzama), pa prespavajte i onda ujutru nastavi. Ne znam kolika su ti deca, ali ako racunas na efekat "prespavace", to zaboravi. Ko da im neko da 10 red-bulla nema sanse. Iako zaspu to traje do prvog zaustavljanja (semafor) ili ako si na auto-putu prvog znacajnijeg usporenja. Bude se odmah. Ne znam zasto ali je tako.
Moj savet ti je: Nadji neki interesantan grad. Bec npr. Rezervisi hotel unapred i kreni rano ujutru, da bi popodne vec bio u Becu ili nekom drugom gradu koji zelite da posetite. Izadjite malo u setnju i razgledajte grad. Tek sutra nastavi ako nemas nista hitno onda mozes i kasnije da krenes. Sticices odmoran, raspolozen i opet nisi samo terao po auto-putu vec si i nesto video uz put. Kda se budes vracao odaberi neku drugu trasu sa nekim drugim interesantnim mestom i tu prenoci.
Tako ces maksimalno iskoristiti vreme, uzivati u voznji i videti interesantne stvari uz put. Znam i ja volim to da sedne i teram dok ne stignem ali posle 2-3 pokusja vise mi ne pada na pamet. Avione ne podnosim, dovoljno mi je sto svakih 2-3 nedelje letim poslovno i to je ubedljivo najgori deo mog posla. Mrzim aerodrome, cekiranja i ostala sranja avio-sobracaja a osim celika i stakla ne vidim nista.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od ftj » 10 Feb 2014, 09:18

Ni ja ne vidim čemu dilema, neuporedivo je lakše i jeftinije avionom.

Avion će ga koštati 2x200e(ako su deca do 2 godine) + vožnja od aerodroma do hotela i sveukupno sa čekiranjima i ostalim će mu oduzeti 4-5 sati, dok će ga vožnja kolima koštati oko 530e(70 putarine, 38 vinjeta, 300 gorivo, noćenje za 2 osobe 60e x2 u povratku) i oduzeće mu najmanje 30ak sati.

Možda bi i moglo da se razmišlja o kolima da nisu mala deca u pitanju kojima sigurno neće biti zanimljivo da razgledaju pejzaže a da njih toliko mučiš jer je tebi ćef je malo sebično.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8369
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od grujicd » 10 Feb 2014, 09:20

Uroš S. je napisao:Jel može možda se udrobi neka 1/4 najmanjeg bromazepama ili sličnog, u neku hranu, i da lepo deca prespavaju put? :D
:kuku:

Zezanje na stranu, ne mora uopšte da se ide tako radikalno. Postoje tablete protiv mučnine koje se regularno daju deci koja imaju tu vrstu problema u kolima. Jedan od sporednih efekata je da se detetu prispava.

Srećom mojoj deci nije nikad bilo muka u kolima, pa nisam morao da posežem za tako nečim, a ne bi im davao tek tako da ih uspavam. Prvih godinu do dve je bilo povuci potegni sa oba deteta, ali posle DVD plejer rešava problem. Druga stvar je što ja sam nisam u formi da vozim 15 sati, ali desetak sati sa pauzom je podnošnjivo za sve nas. Do Frankfurta ne bi nikad išao u cugu, čak ni da se smenjujem sa nekim. Ako se već ide kolima na tako veliki put, zar nije glavna prednost to što možeš uz put da obiđeš još nešto? Ako se slože kockice za uskršnje praznike može da se desi da napravimo turu od nekih 3000km po evropi, ali bi to bilo u stilu najviše do 5-6 sati vožnje, pa onda 2-3 dana obilazak tog mesta, pa slično do sledeće tačke.

Inače za ta duža putovanja sad imamo DVD plejer sa dodatnim ekranom, i još deca imaju slušalice... Ma milina, nekad je neprijatan osećaj u kolima kao da smo zaboravili decu kući :mrgreen:

Slika

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Dzoni_m » 10 Feb 2014, 09:25

ftj je napisao:Ni ja ne vidim čemu dilema, neuporedivo je lakše i jeftinije avionom.

Avion će ga koštati 2x200e(ako su deca do 2 godine) + vožnja od aerodroma do hotela i sveukupno sa čekiranjima i ostalim će mu oduzeti 4-5 sati, dok će ga vožnja kolima koštati oko 530e(70 putarine, 38 vinjeta, 300 gorivo, noćenje za 2 osobe 60e x2 u povratku) i oduzeće mu najmanje 30ak sati.

Možda bi i moglo da se razmišlja o kolima da nisu mala deca u pitanju kojima sigurno neće biti zanimljivo da razgledaju pejzaže a da njih toliko mučiš jer je tebi ćef je malo sebično.
Znas kako, neuporedivo je jevtinije i ne posedovati auto. Ili zasto da jedes XXX hranu kada je YYY jevtinija? Ustalom zasto napustiti grad uopste? Koji ce ti djavo putovanje?

Ima nesto u samom putu. Neko uziva da putuje, da obidje nesto uz put, da VOZI do odredista a ne da stigne tamo. Uz lepo planiranje, put moze biti interesantan i deci.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od ftj » 10 Feb 2014, 09:28

Shvatam ja to, i sam bih uvek pre za odmor birao auto nego avion dokle god postoji imalo logike, ali u ovom slučaju je očigledno da bi samo mučio decu zarad svog ćefa. Al šta znam, još nemam decu pa možda nisam kompetentan :)

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Velja » 10 Feb 2014, 09:31

McGruja je napisao:Sve zavisi od deteta/dece
Ako su kooperativnu, nista nije problem
Ili što bi naši stari rekli:
-Kad su deca kooperativna, kola nisu tesna :D

Odgovori