Na dugacak put sa decom, kolima

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Dzoni_m » 10 Feb 2014, 09:38

@ftj
Zasto bi ih mucio? Ako vozi od 7 ujutru do 2-3 popodne uz stajanja to nije mucenje. Bec je na 5-6 sati voznje. Posle setnjica, neka zanimljivost za njih.....Dva dana akcije im nece sigurno smetati. Veruj da kakva deca mogu biti u kolima, NE MOZES da zamislis kakva mogu da budu u avionu. U autu imas izbor, stanes izvedes dete napolje i pustis ga da trci skace radi sta hoce ako je nervozno, ali u avionu nemas kud. Kada dete pocne da place i vristi, 5 minuta deluju kao vecnost. E zamisli da si u avionu i da nemas izbora i moras da slusas sat vremena koliko traje let...... Desilo mi se jednom, let Minsk-Moskva. Samo 50-tak minuta. Nije moje dete ali sam morao da slusam zajedno sa ostalih 200 ljudi. Kad sam izasao iz aviona mogao sam da ujedam.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Rakhil » 10 Feb 2014, 09:59

ftj je napisao:Ni ja ne vidim čemu dilema, neuporedivo je lakše i jeftinije avionom.

Avion će ga koštati 2x200e(ako su deca do 2 godine) + vožnja od aerodroma do hotela i sveukupno sa čekiranjima i ostalim će mu oduzeti 4-5 sati, dok će ga vožnja kolima koštati oko 530e(70 putarine, 38 vinjeta, 300 gorivo, noćenje za 2 osobe 60e x2 u povratku) i oduzeće mu najmanje 30ak sati.

Možda bi i moglo da se razmišlja o kolima da nisu mala deca u pitanju kojima sigurno neće biti zanimljivo da razgledaju pejzaže a da njih toliko mučiš jer je tebi ćef je malo sebično.
E sad i ti, "neuporedivo" :)
Do Frankfurta 200 evra tesko da ce da moze, ne pamtim kad smo u firmi dobili ponudu ispod 250. Deca ispod 2 godine teorijski idu dzaba, ali skoro svaka kompanija trazi neku doplatu za njih od nekih 10-20 evra, plus je njemu jedno dete preko dve pa placa ful cenu. Na to sve dodaj da mora i do aerodroma i od aerodroma, sto nije dva-tri evra nego malo jace i dodje ti na isto.
Slazem se sa osnovnom tezom, da je deci lakse da izdrze avion nego toliki put, mada i tu ima izuzetaka: moje dete do Tivta ko andjeo, u povratku samo sto nije pao avion od dranja. Ka Crnoj Gori i slicno saljem zenu i decu avionom a ja kolima, ali gde je autoput ili krstena magistrala, svi djuture autom

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Paja » 10 Feb 2014, 10:04

Možemo mi da pričamo šta hoćemo, al valjda Ogi najbolje zna kako mu reaguju deca na vožnju.

Da sam ja u pitanju ne bih dao detetu da spava popodne, time bih kupio sebi bar 12h mira u kolim pa bih krenuo predveče. Vozio bih celu noć i gledao bih da sve odvezem u cugu.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Rakhil » 10 Feb 2014, 10:06

Pa Ogi najbolje zna svoju decu ali je pokrenuo temu gde nas sve pita sta da radi, kako da ne pametujemo onda? :kezo:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Paja » 10 Feb 2014, 10:07

Baš vala. :kezo:

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Dzoni_m » 10 Feb 2014, 10:14

paja je napisao:Možemo mi da pričamo šta hoćemo, al valjda Ogi najbolje zna kako mu reaguju deca na vožnju.

Da sam ja u pitanju ne bih dao detetu da spava popodne, time bih kupio sebi bar 12h mira u kolim pa bih krenuo predveče. Vozio bih celu noć i gledao bih da sve odvezem u cugu.
Ja probao to. Pravio se pametan. Cinilo mi se da sam uspeo, jer ja cim predjem Horgos ja sam "stigao", a to sto imam do KV jos 4-5 sati to "zaboravim". E tatino zlato me je podsetilo negde kod one petlje na ulazu u BG. Majko rodjena. Od Beograda do Vitanovca (selo 10-tak kilometara od Kraljeva) sam putovao 5 sati. A od Vitanovca do Beranovca (Kraljevcani znaju) citava 2 sata. Nije bilo sile da ubacimo dete u auto. Cim vidi auto pocinej urlanje. Zvao sam oca da dodje po nas ne bi li je prevario drugi auto, nije bilo sanse.

Dakle to ne pokusavajte, jedino ako je vece dete, ali tada vam saveti i ne trebaju, zna da prica :)

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od ftj » 10 Feb 2014, 10:18

@Rakhil

Pogledah lufthansu i za 8. mart je toliko i ne plaća se za decu do 2 godine a do 12 je umanjena cena.

Meni 7-8 sati dnevno autoputem ne predstavlja nikakav problem a kako će to deca podneti to će Ogi najbolje proceniti. Treba uzeti u obzir da ako se dete vozi u jajetu da na svakih 2 sata treba stajati bar po pola sata.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Paja » 10 Feb 2014, 10:34

@ Džoni
Različita su deca. Moja ćerka je dosta mirna u kolima. Spava celu noć, a i kad ne spava ne divlja. Samo bude dosadna u stilu "veliki Šrumfe jer ima još mnogo ".

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od nidza » 10 Feb 2014, 10:40

Uf, ja ne volim da putujem noću nikako i trudim se da izbegnem ako je moguće. Em ne vidiš krajolik, umoriš se ko pas, rizik je daleko veći od neželjenih događaja, a korist nikakva - i tako si ceo sledeći dan zakucan, ako ne prespavaš ceo taj dan.

Ja baš volim da vozim i deo zadovoljstva u vezi godišnjeg odmora je i sam put, tako da ne gledam samo kako da ga svedem na racionalnu meru nego da uživam u njemu.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Paja » 10 Feb 2014, 10:44

A ja opet baš volim da putujem noću. Jesam sutradan kilav, al mi je sama vožnja lakša. Naročito leti volim noć. Nema šljaštenja sunca, odbljeska od svega i svačega, nema vrućine.
Kad putujem s detetom uopšte nemam dilemu. Putujem samo noću jer ona tada spava pa je lakše svima.

Korisnikov avatar
robbief
Postovi: 708
Pridružio se: 10 Mar 2012, 00:03

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od robbief » 10 Feb 2014, 10:45

Ja mislim da je dobitna kombinacija ocigledna:

Avionom svi do Frankfurta, tamo kupis neki interesantan auto i natenane nazad sa stajanjem svuda i uzivanjem. Onda ovde kad stignes prodas Hundi i ostane ti auto i jos si u golemom plusu. WIN-WIN.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Rakhil » 10 Feb 2014, 10:58

robbief kobjasnio, ja nemam sta da dodam :kezo:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Saša » 10 Feb 2014, 12:10

Sa mojima je baš jednostavno: samo im daš dovoljno sokića, čokoladica odnosno kojekakvog šećera, pustiš Severinu i pevaju celim putem. :kezo: Jedino što moram jednu istu pesmu da vrtim do besvesti... :kezo: Kada se smore - zaspu, pa u krug... :D

p.s. 700-800 km je neki plafon za vožnju u "komadu", i to pod uslovom da voziš noću pa tako veći deo puta prespavaju i ne osete ga. Napravi pauzu negde na pola puta, kao što ti već rekoše...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od NexT » 10 Feb 2014, 12:47

paja je napisao: Vozio bih celu noć i gledao bih da sve odvezem u cugu.
Zavisi mnogo od vozaca.
Ja sam jos donekle u treningu sa vecim kilometrazama, pa ipak ne bih vozio sa decom toliko. Zena zaspi, klinci zaspe, ako nisi disciplinovan sasvim dovoljno da napravis sranje. Jos je put vrlo dosadan...

Da idu on i zena samo, pa da spici u cugu...

Mi smo isli za Wiesbaden u cugu, 1400 km, malo manje od 14 sati voznje, ali dva vozaca i relativno malo pauza...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Paja » 10 Feb 2014, 13:02

Moja gospođa se solidariše samnom pa ne spava. Pričamo celu noć.

Odgovori