Na dugacak put sa decom, kolima

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8337
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od grujicd » 10 Feb 2014, 13:03

A šta se desi kad stigneš na destinaciju? Vi bili budni celu noć a dete odmorno i naspavano, spremno dušu da vadi :kezo:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Paja » 10 Feb 2014, 13:09

Verovao mi ili ne dobro funcionišem i tako neispavan. Popodne se zakucam s detetom dva sata i nastavim normalno da funkcionišem.
2011. sam vozio celu noć do H Novog, remnuo sat i po tokom dana pa sledeću noć u ponoć krenuo u Bar po taštu. Legao sam tek u 6 ujtru. Prosto sam takav. Dugo već funkcionišem sa jako malo sna pa se svakih 15 dana zakucam na 12 sati.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Stjepa » 10 Feb 2014, 13:34

paja je napisao: dremnuo sat i po tokom dana pa sledeću noć u ponoć krenuo u Bar po taštu. Legao sam tek u 6 ujtru.
Je li se ovde i tašta solidarisala da ne spava već priča sa tobom? :mrgreen:
Mogu da zamislim koliko si se ludo proveo. :rofl:

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Rakhil » 10 Feb 2014, 13:37

Stjepo, ti si se bese ozenio? Trebalo bi da si do sada shvatio da se tasta drzi ko malo vode na dlanu

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Stjepa » 10 Feb 2014, 13:50

Kad dođe taj trenutak zvaću te za priručnik o tašti.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Paja » 10 Feb 2014, 14:02

Stjepo kad ideš na more sa detetom od nepunih godinu ipo onda ti je tašta jedina šansa da se možda malo i ti odmoriš, izađeš uveče na večeru sa ženom, odspavaš malo duže ujutru, ostaneš duže na plaži..

I nisam vodio samo taštu, vodio sam i svastiku i njenog dečka. Zato sam i išao u Bar. Da je išla samo tašta nju bih nekako strpao u punta, al za njih troje nije bilo mesta.

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od milosdoktorabs » 10 Feb 2014, 14:22

zena i ja smo isli sa mojom Minjom kada je imala nepunih 6 m,nikakv probelm nismo imali.Odmorili se odlicno i super funkcionisali.Poenta je kako u startu dresiras dete.
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od nidza » 10 Feb 2014, 14:52

milosdoktorabs je napisao:zena i ja smo isli sa mojom Minjom kada je imala nepunih 6 m,nikakv probelm nismo imali.Odmorili se odlicno i super funkcionisali.Poenta je kako u startu dresiras dete.
To je sva mudrolija. Ako bilo ko popusti ode mas' u propas' i onda moraš da čekaš da napuni 3-4 godine da može da se uđe u diskusije. :)

Za sedište i kola smo svi bili dosledni i klinac se odlično ponaša u autu. Sve ostalo smo popustili i nije bilo povratka do pre par meseci, onda su se stvari stabilizovale.

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Med » 10 Feb 2014, 15:02

Slazem se sa Grujicem, dvd plejer je cudo :) A posto su i tehnologije napredovale, tablet, android, apple.....
Nije frka toliki put, mi to sa detetom vozimo bez problema. Po danu naravno. Nakon prvog nocnog putovanja u Grcku smo
shvatili da je noc za spavanje a dan za voznju.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Misha » 10 Feb 2014, 16:09

paja je napisao:A ja opet baš volim da putujem noću. Jesam sutradan kilav, al mi je sama vožnja lakša. Naročito leti volim noć. Nema šljaštenja sunca, odbljeska od svega i svačega, nema vrućine.
Kad putujem s detetom uopšte nemam dilemu. Putujem samo noću jer ona tada spava pa je lakše svima.
:plusone:
Med je napisao:Slazem se sa Grujicem, dvd plejer je cudo :) A posto su i tehnologije napredovale, tablet, android, apple..
:doubleup:
milosdoktorabs je napisao:.Poenta je kako u startu dresiras dete.
Dete se vaspitava a zivotinje se dresiraju. :D
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od ljuba » 10 Feb 2014, 18:31

Evo ja putujem bar 2, 3 puta godisnje od 1200 (Hrvatska, Austrija) do 3000km (Grcka) u cugu. Cesto sa 2 deteta (5, 10) na zadnjem sedistu. Ja uvek putujem preko dana i pokusavam sto manje da udjem u noc, i stajem samo kada moram, znaci od 500 do 1000km u cugu. Deca obozavaju da stajemo kod nekih lepih restorana sa igraonicom ili dobrih zabavnih parkova ili pak hotela sa bazenima ili gde ima mnogo dece. Za sina mi je resenje Nintendo DS a za cerku (a i sina) knjizice, crtanje, stripovi i igrice sa nama. Sve u svemu moze da bude od ekstra mucnja do cak ekstra uzivanja. Najgore mi je bilo kada mi je dete bilo od 1,5 do 2,5 godine, a sve ostalo od podnosljivog do fantasticnog.

Prednost putpvanja dela porodice avionom - specijalno na tako velikom putu je sto neposredno pred put bukiras karte bez prtljaka (ide u autu) a mozes da biras bilo koji aerodrom usput (Wien, Munich, Frankfurt a i tu u okolini) a ako i ne nedjes karte uvek mogu da idu sa tobom :). Kada nadjem povoljnu kartu obavezno idemo tako, ali to bas i nije tako cesto...

PS: Prvo pravilo voznje dece u autu (bar za mene) - ako ne mozes dete (cu) da prikucas bezuslovno na sediste (da ne ustaje cesto i skida pojas) ne polazi na put sa njima

PS1: Ja imam ludu srecu da moja cerkica (najslabija karika) moze da izdrzi bez problema 15h da ne ide u WC za ne verovati, ja sam cesce gori od nje a i to je ogranicavajuci faktor kada putujes sa decom...

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Piros » 10 Feb 2014, 19:04

Ako ti je dete naviklo da sedi u svom sedistu neces imati nikakve probleme. Nocu kad se vozi su malo mirniji, jer realno prespavaju dobar deo puta, a preko dana dobro dodje dvd :doubleup: , jer ga crtaci okupiraju neko vreme. Preko dana obicno pravim pauze na neka dva do tri sata, izaberemo mesto gde i on moze malo da se poigra i rastrci i stvarno ga gotovo ne osetis u kolima. Mislim da smo uvek mi roditelji vise zabrinuti nego sto je to realno opterecenje za dete.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od Ogi » 10 Feb 2014, 20:21

Drago mi je sto je ova tema naisla na veliki odziv i sto pisete svoja iskustva.

Dakle, koliko sam uspeo da pohvatam, predlog je da ako se planira krenuti na takav put sa decom, ne ici nikako odjednom. To mi je generalno i bio plan, odnosno znate da sam se raspitivao za mesta gde bi mogao da prespavam, kao neka vrsta kompromisa sa suprugom, mozda je Bec idealan jer "imam" hotel gde mi je bilo fenomenalno ali ta pauza bi dosta podigla troskove puta pa ne mogu da kazem da nisam razmisljao i o "u cugu" varijanti.

Prema ViaM-u ima oko 1255km do Waldacker-a (tu bih isao, to je pored Frankfurta), do Beca ima nesto vise od 600km a do Passau-a nesto vise od 800. Kapiram da bi Passau bio mozda bolja varijanta jer je do Beca malo voznje. Ja sve racunam pa neka je i 1250km, necu ici ispod 130h ni u kom slucaju, znaci to bi moralo brzo da se pregazi, granica nema...

Malo su me iznenadili neki poznati vozaci :D sa foruma koji tako ladno kazu "avion" . :uplakan: Nadao sam se malo vecoj podrsci. :) Moram da priznam, za decu je to bolja/laksa varijanta, mada mozda i nije, ne znam, nisam isao sa njima avionom ali meni to nije putovanje kada negde stignem za sat vremena, kao sto neko rece, ja volim da IDEM ka necemu, da se radujem putu i stizanju na odrediste, da gledam okolinu, zelim da vozim kroz Austriju i Nemacku... realno, ne moze mnogo toga da se desi osim decijeg besa ? Ustalom, i avion moze da padne. :pop: :rofl: Meni se jednostavno NE IDE avionom, verujte da mi se ide 90% zbog voznje. :bokser: Kada ce mi se opet ukazati prilika da idem kolima u Nemacku ?

Supruga je pre neki dan nasla preko JAT-a 385 evra za svo cetvoro, nisam ulazio u detalje pa ne znam da li to obuhvata jos neke takse. Autom mi samo za benzin treba najmanje 300 evra do tamo i nazad, verovatnije i 350. Plus putarine.

Inace, deca su mi momentalno u fazonu da su NESNOSNI, u kuci non stop divljaju, ne mozes ih smiriti, prznice su oboje, znaci moj karakter sto posto :kuku: svadjaju se non stop, da popizdis. A toga sam se najvise plasio, samo da ne budu na mene. :uf: U kolima su disciplinovani u smislu da sede u svojim sedistima ali nekada nece da spavaju, svadjaju se itd. Pa se znoje, pa moras da ih presvlacis, pa promena temperature, doduse nije isto ici sada i na more u Grcku u sred leta...

Ne znam, uzivacu jos malo u vasim odgovorima. :bravo:

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Na dugacak put sa decom, kolima

Post od nidza » 10 Feb 2014, 23:28

Ako su klinci temperamentni, definitivno avion, pogotovo za te smešne pare. A za vožnju po Evropi, klince kod babe i dede, ili nekog drugog, a ti lepo sam sa gospođom protegni točkove za neki prvi sledeći praznik ili produženi vikend.

Tapatalk 4

Odgovori