Slovenija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Slovenija

Post od trojanac » 22 Maj 2023, 22:27

123456 je napisao:
22 Maj 2023, 08:07
Koga put nanese na relaciji Lj - MB, preporučujem čuvene Trojanske krofne. Jedini problem je guzva nezavisno od doba dana ili godine ali svakako vredi.

Slika
Teško da ću na tu stranu u skorije vreme ali može neko i da ponese ako dolazi ovamo. Vodim na ručak. :)
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1961
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Slovenija

Post od 123456 » 23 Maj 2023, 07:22

Veruj mi, da bi poneo jedan paket za forum jer stvarno su specifične. Konkretne su i sa veličinom i sa prelivima. Opravdava i veću cenu od 1,7 - 1,9 EUR, zavisno od ukusa.
Inače nikako mi nije usput, 30km od Lj i oko 80km do MB. Jos pvi put me je zacudila guzva, ajde naših nego i pepuno stranaca, autobusi, bajkeri na sve strane...bukvalno ne mozes naci mesto za parking. A zgodno je odmah kod isključenja sa autoputa.

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Slovenija

Post od maniaxxx » 23 Maj 2023, 20:36

Gaginh0 je napisao:
22 Maj 2023, 08:54
Slika

:mrgreen: :mrgreen:
Svasta

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Slovenija

Post od maniaxxx » 23 Maj 2023, 20:40

A apropo Trojanskih krafni, jesu ogromne i nisu lose, ali ima to i puno bolje u Slo.

Mnogo se previse daje na piedestal Slovenija, kad bi samo citao mislio bi se da je neki raj na zemlji, a daleko je od toga. Sad ili sam ja razmazen ili previse kritican pitanje je. Doduse neko ko dodje na par dana drukcije to vidi od nekih koji zivimo tu, to zadnje vazi za svaku zemlju.

Doduse priroda jeste lepa, ima mnogo toga na malom prostoru, problem Slovenije je da u njoj zive Slovenci...

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 834
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Slovenija

Post od Rolla » 23 Maj 2023, 20:47

Evo kolegina konstatacija, staje na semafor gde je uslovno zeleno desno dozvoljeno.
Kod nas je to semafor sa strelicom koja se pali, u SLO je nacrtana strelica desno i vazi da je uvek 'aktivna', tj dozvoljeno je desno ako je crveno na semaforu.
Ne znajuci za to stajao je i cekao da se upali svetlo na strelici i na kraju se upalilo zeleno. Kolona iza njega niko ni da svirne, ni gestikulacijom da pokaze.
Za istu situaciju u BG bu te okacili na tu banderu semafora, a ne svirali.

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Slovenija

Post od maniaxxx » 23 Maj 2023, 21:11

Da Slovenska kultura u prometu je opste poznata :mrgreen: .

Bez zezanja, kad ovo citam, i razgovaram sa ljudima koje poznajem, a vecina jih je cistih Slovenaca zapitam se da li mi pricamo o istoj zemlji.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1961
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Slovenija

Post od 123456 » 23 Maj 2023, 21:13

maniaxxx je napisao:
23 Maj 2023, 20:40
A apropo Trojanskih krafni, jesu ogromne i nisu lose, ali ima to i puno bolje u Slo.

Mnogo se previse daje na piedestal Slovenija, kad bi samo citao mislio bi se da je neki raj na zemlji, a daleko je od toga. Sad ili sam ja razmazen ili previse kritican pitanje je. Doduse neko ko dodje na par dana drukcije to vidi od nekih koji zivimo tu, to zadnje vazi za svaku zemlju.

Doduse priroda jeste lepa, ima mnogo toga na malom prostoru, problem Slovenije je da u njoj zive Slovenci...

Ovo je tema o turizmu a ne makroekonomski forum i Slovenija se tu izuzetno visoko kotira u evropskom merilu. To je nepobitna činjenica.
Ja sam tu 15 god i nisam promenio mišljenje koje sam stekao prvog dana što se toga tiče. Neke stvari odmah primetis, ne moraš biti treće koleno.
A nisam baš video samo Sloveniju i Srbiju pa da posmatram iz tog ugla.
Ponovo govorim, imam i ja zamerke ali ovde diskutujemo o turizmu.

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Slovenija

Post od maniaxxx » 23 Maj 2023, 21:16

Pise o sviranju na semaforu :mrgreen: .

A o turizmu se isto mozemo raspricati ako zelis, ali verujem da znas sve o svemu, ko po obicaju :opustanje:

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1961
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Slovenija

Post od 123456 » 23 Maj 2023, 21:25

Sviranje na semaforu je bilo posle tvog komentara.
Daleko da znam sve o svemu kako kažeš ali posmatram realno. More, planine, reke, blizina lepih okolnih država..uz sve to sa najvećim procentom šume u Evropi posle Švedske i Finske, sve uredjeno...
Još si dobio od Janše bonove, da sve obilažis za dž :D

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Slovenija

Post od maniaxxx » 23 Maj 2023, 21:28

123456 je napisao:
23 Maj 2023, 21:25
Sviranje na semaforu je bilo posle tvog komentara.
Daleko da znam sve o svemu kako kažeš ali posmatram realno. More, planine, reke, blizina lepih okolnih država..uz sve to sa najvećim procentom šume u Evropi posle Švedske i Finske, sve uredjeno...
Još si dobio od Janše bonove, da sve obilažis za dž :D
Jebo te Jansa :dobarvic:

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Slovenija

Post od maniaxxx » 23 Maj 2023, 21:30

Inace turizam je i infrastruktura, koja je vise manje ocajna, ponuda nekih stvari osim prirode, marketing i slicno, a mnogo toga bi mogli jos da se naucimo u Slo.

Ja more u Slo ne smatram za more inace, ni Hr istru, ali to je vec licno.

LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Slovenija

Post od LAV-LAV » 23 Maj 2023, 21:33

Rolla je napisao:Evo kolegina konstatacija, staje na semafor gde je uslovno zeleno desno dozvoljeno.
Kod nas je to semafor sa strelicom koja se pali, u SLO je nacrtana strelica desno i vazi da je uvek 'aktivna', tj dozvoljeno je desno ako je crveno na semaforu.
Ne znajuci za to stajao je i cekao da se upali svetlo na strelici i na kraju se upalilo zeleno. Kolona iza njega niko ni da svirne, ni gestikulacijom da pokaze.
Za istu situaciju u BG bu te okacili na tu banderu semafora, a ne svirali.
Da li ti je poznato koliko je to zapravo Zlovenaca u Sloveniji?
Pa tamo je pola Republike Srpske i Federacije BiH, ogroman broj Srba iz Srbije.
Cijelu obalu i pekare drži ekipa s KiM i Albanije... da ne crtam.
Drugim riječima: dođoh, vidjeh, odoh

Evo, npr. bivši gradonačelnik Ljubljane koji je Ljubljanu pretvorio u grad je Zoran , Srbin, imao 4 ili 5 mandata.
Piran... imao prvog crnca gradonačelnika koji je u Sloveniju došao studirati medicinu 1988 (SFRJ).
Nakon 33 god je postao gradonačelnik.
Kopar, to je bila kaljuža dok se u nekoliko godina pretvorila u grad zahvaljujući sposobnom gradonačelniku i propasti luke Rijeka.

Slovenija je uređenija Republika od večine drugih ex YU , ali da je na ljestvici desetka, to sigurno nije.

Na kraju krajeva, nigdje ti ne treba slovenski jer je to naše govorno područje.



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Slovenija

Post od LAV-LAV » 23 Maj 2023, 21:45

U Sloveniji sam beskrajno često, npr. u Kopru se i ne priča slovenski.
Ali ono što mene smeta je da puno naših ljudi ne priča srpski s djecom nego odmalena komunicira s djecom u kući isključivo na slovenskom. Toliko o tome koliko sebe Srbi cijene. Tako je i sa našim prirodnim ljepotama.

I na kraju... nije u Sloveniji čisto jer su ljudi tako brižljivi o prirodi nego zato jer je to policijska država u kojoj su kazne drastične pa svi u strahu paze na smeće.
Kad uđu u HR baca se kroz prozor sve osim volana jer im treba za upravljanje.

Da se u Srbiji odredi kazna od 300€ za pušenje u restoranu, sutra bi pred Skupštinom bilo 200 000 ljudi.

Jel sad jasnije? Turizam...


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3259
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Slovenija

Post od srdjanyo » 23 Maj 2023, 21:48

maniaxxx je napisao:
Gaginh0 je napisao:
22 Maj 2023, 08:54
Slika

:mrgreen: :mrgreen:
Svasta
Ah!
Probavita!

Ova doktorka na Twitteru poludela od para pa piše svašta već duže vreme.
:kezo:

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19270
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Slovenija

Post od Heinz » 23 Maj 2023, 21:49

Rolla je napisao:
23 Maj 2023, 20:47
Za istu situaciju u BG bu te okacili na tu banderu semafora, a ne svirali.
BG nije SRB, tu važe posebna pravila :)

Kao što u CRO samo u ZG važi pravilo da uvek sme desno kad je strelica za desno, nije uslovna. Ovo je od Jure sa YT.

Odgovori