Slovenija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od Heinz » 20 Feb 2014, 23:11

Na Cro-Slo granici nema nekog posebnog zadrzavanja.

TT

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Novi Sad-Slovenija

Post od Floyd » 20 Feb 2014, 23:17

Nema, posebno na tim malim prelazima.
Od juna kontrolisu samo jedni.

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od Heinz » 20 Feb 2014, 23:28

Kog juna?

TT

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Novi Sad-Slovenija

Post od Floyd » 20 Feb 2014, 23:30

Pa kad su Hrvati usli u EU... valjda bese jun :pardon:

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od trojanac » 20 Feb 2014, 23:30

Za 50km ne bi ni je razmišljao, išao bih preko Mađarske.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od dragvorl » 20 Feb 2014, 23:34

Tako ce i verovatno biti. Regionalnim je dosta krace, ali opet cim.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od Heinz » 20 Feb 2014, 23:36

Cro je od jula u EU, ali je granica ostala.

TT

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Novi Sad-Slovenija

Post od Floyd » 20 Feb 2014, 23:40

Pa ostala je ali je prolaz mnogo brzi i jednostavniji jer postoji samo jedna kontrola.

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od Heinz » 20 Feb 2014, 23:47

To da. Ali nije da je nema, kao u EU.

TT

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od dragvorl » 23 Apr 2014, 20:21

Stigli oko podne, tacno 390 km od NS do Gaberja, proseek nesto ispod 60 km/h, prosek 5 litara. Bez ikakvih njakanja na granicama, putevi HR i SLO odlicni. Bice siri opis sa slikama za koji dan.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od dragan » 23 Apr 2014, 23:09

jel to kliom? kuda ste bre to onda isli? :)

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od codemaker » 24 Apr 2014, 02:44

:o
Šta se uradili sa onih 100km manjka - paraglajding?
Nema šanse da je NS Lendava 390km?
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od dragvorl » 24 Apr 2014, 09:31

Da, da, Cliom smo isli. Jeste oko 380-90 km, kroz HR magistralom, postavicu i mapu uvece. Kroz Madjarsku sto smo gledali je ipak dosta duzi put, a u HR su magistralni putevi jako dobri, sa jako malo neravnih povrsina i zakrpa, auto je mnogo tisi nego kada se vozi kod nas.

https://goo.gl/maps/jvnLN
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od dragan » 24 Apr 2014, 19:36

au svaka cast, meni nikad nije toliko malo trosio...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od dragvorl » 25 Apr 2014, 20:17

Evo stigoh malopre. Oko 12 smo bili na HR SLO granici, dakle nesto jace od 7 sati je trebalo za 378 km, i jos oko 15 do mesta gde smo bili u SLO, dakle ukupno nesto manje od 400 km, malo smo se okretali jer su bile stare mape na navigaciji, pa nismo mogli komplet da ispratimo rutu, no to je to. Sad malo o putu.
Isli smo na prelaz Bogojevo u Srbiji. Putevi ubedljivo najlosiji kod nas, bez ikakvog preteranog vecanja, mnogo krpljenog i neravnog kolovoza, rupa doduse ne puno, ali je auto primetno bucniji zbog toga nego na komsijskim putevima. Kod nas pored puta na ovom potezu do NS trava pored puta nigde pokosena, tu i tamo divlje deponije, kuce pored puta vidno manje odrzavane nego kod komsija. Na svim granicama jako malo zadrzavanja, bez problema, nigde ni gepek nisu trazili da otvorimo. Hrvati i Slovenci imaju objedinjeni prelaz na SLO strani.
Cim se predje HR granica primetno je nesto uredjenije stanje objekata po selima, sve je malo urednije nego kod nas, od arhitekture, pa preko putne infrastrukture koja je zaista bez preterivanja odlicna i to na 90% puteva kojima smo isli, a to su regionalni. Trava pored puta osisana svud, bas sam video one traktore sa kosilicom kako rade. Asfalt ravan, jako malo zakrpa, i kada ih ima vrlo su pedantno uklopljene, nema kolotraga, svuda kompletna i sveza horizontalna signalizacija, na dosta mesta po selima elektronski brzinomeri koji upozoravaju ukoliko je prekoracena brzina. E sad, meni je jako interesantna cinjenica sto su kroz naselja ogranicenja uglavnom 70, a naselja su manje vise tipa kao kod nas u Vojvodini sa nesto sirim zelenim pojasom od kolovoza do kuca, ali ne i iskljucivo tako, bude i da su kuce na par metara od kolovoza. E, pa nekad su ta ogranicenja po meni cak i previsoko postavljena, dakle mislim da je brzina od 70 u nekim situacijama i neprikladno velika. Pored skola i slicno ogranicenje mahom 50, nema zona 30 i sl. Jos jedan interesantan detalj je da pri ulasku u naselje nema ni u HR ni u SLO onog znaka naselja, bela tabla crne konture, nigde ga nisam video. Oznaka naselja oznacava pocetak ogranicenja 50, a tabla izlaza iz naselja ponistava ogranicenje. Primetio sam da u SLO recimo cesto nema znaka za izlazak iz naselja. Moze biti nezgodno jer su lokalci rekli da su kazne prilicno visoke i za njihove uslove. Dakle sve u svemu HR, putna infrakstruktura sto se kolovoza tice vrlo dobra, oko puta uredno, bez smeca. Policije na putu malo, mozda sam video tamo nazad sve zajedno u HR i SLO 5-6 patrola. Prelaz iz HR u SLO kao sto rekoh objedinjen. Vec i u HR pri izlasku prema SLO se vidi za jos jedan stepen veca uredjenost sto se arhitekture tice, a SLO je sta reci nego vrlo uredno sto se svega tice. 98% kuca na ruti su vrlo dobro odrzavane, ofarbane, itd. Ljudi vrlo prijatni, spremni da pomognu, iako je navigacija odradila skoro sve. U SLO i HR ima jako velik broj kruznih tokova, kao i u Austriji, gde smo presli samo u jedno pogranicno mesto. U SLO postoje kamere za brzinu, kao one stare sto su kod nas bile, kutija na stalku sa dve okrugle rupe, ali svud su obelezene zone gde su kamere. U SLO kroz sela uglavnom 50 ogranicenje.
Sad ukratno o smestaju, zove se Ranc u mestu Gaberju. Sve je vrlo uredno, sobe ciste sa lepim enterijerom, kupatilima, televizorom u sobi. Ima i velika sala za rucavanje, isto vrlo lepog ambijenta. U sklopu ranca je i jezero sa ribom, i pored je i malo gazdinstvo sa divljaci, veprovima i srnama, izuzetno izgleda. Pravi je country style smestaj koga interesuje takav tip smestaja, zaista mnogo bolje ne moze biti. Gazde su bracni par, i vrlo su ljubazni i opusteni. Cena prenocista je 12e, po meni vredi svaki cent, dorucak je dodatnih 5e, mi smo uzeli, i to je svakako vredelo para, iako se moze iscimati do Lidla i ostalih trgovackih lanaca koji su u blizini, vrlo uredni, i cene su naravno +- kao kod nas. Inace celo selo je vrlo uredno, mirno, ima dosta bas izuzetnih kuca, ali nista megalomanski, 5 spratova i slicno, nego vrlo kulturno, tako nesto slicno sam vidjao u Kaliforniji kada sam bio, naravno, razlicito je, ali ima dosta slicnosti. E da, seli smo i na sladoled u centru Lendave, cena kugle je 1e, vrlo dobar sladoled.
Uglavnom, ne bih vise duzio, i ovako je predugo za forum, ali koga nesto interesuje dodatno, rado cu odgovoriti. U svakom slucaju destinaciju apsolutno preporucujem, imajuci u vidu da ako se gorivo podeli na 3-4 osobe, nama u benzicu je izaslo 50l goriva za 900+ km, sto na 3 coveka izadje ~25e troska za gorivo, dakle za relativno male pare lep izlet i kvalitetno provedeno vreme.

Ranc Gaberje http://ranclendava.wix.com/



Put u HR

Slika

Centar Lendave

Slika
Slika
Slika

Gaberje

Slika

Lendava

Slika

Crkvica Kot

Slika

Izvoriste Radenske, moguce je piti vodu direkt sa izvora u hotelu

Slika

Put u SLO

Slika

Vinogorje Jeruzalem, Slovenija

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Bad Radkersburg, Austrija

Slika
Slika
Slika
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori