Slovenija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od dragan » 27 Apr 2014, 18:08

meni se slovenija jako svidja, bio sam na bledu, bohinju, u ljubljani, rogaski ( termalni vikend :) ), mariboru... prilicno uredjena zemlja, sa prelepom prirodom...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od dragvorl » 27 Apr 2014, 18:11

Zaista je prelepo, i ovo malo sto sam video.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od maniaxxx » 27 Apr 2014, 18:37

methane.master je napisao:
codemaker je napisao:Uostalom, treba obići još mnoga mesta u Sloveniji i uživati u prelepim krajolicima i mestima za odmor i rekreaciju (Logarska dolina mi na primer pade na pamet)
Logarska dolina mi je u vrhu liste mesta koje želim da posetim. Bio sam jednom kao klinac. Prelepo. :)


Sent using Tapatalk

Nemoj da si dolazio a da se ne javiš... :bokser: :mrgreen:

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od maniaxxx » 27 Apr 2014, 18:39

codemaker je napisao:Da, zadnjih desetak godina posebno, SLO je toliko sređena i "ulickana" da ponekad izgleda kao sa razglednice, ma gde se okreneš. Prošle godine sam bio u Celju i naravno špartao gde god sam mogao. Tako sam u jednom malom zaseoku (mislim da ni ime nema) video kuću, sa mnogo cveća na prozorima a ispred kuće "šatrge" (neke vrste kolica) prekrivene cvećem i to je tako efektno izgledalo da sam morao napraviti par fotki...
Da ne spamujem drugarovu temu, rećiću i da je taj deo Slovenije maltene najviše napredovao u smislu poboljšanja životne okoline, prosto jer je krenuo od daleko nižeg nivoa nego neki drugi delovi SLO.
Imaju specifičan jezik, hranu i prijatno je proći tim krajevima.

@mainaxx
... a da o "štajercima" ima viceva - ima, najviše u vezi alkohola i ponašanja kad su pijani. Sećam se da sam tamo bio one godine kad su ukinuli i onih legendarnih 0.5 promila alkohola u krvi na 0.0 Morao sam da ih peckam pa sam rekao da će u Mariboru teško to ostvariti i biće puni zatvori - jer kod njih je 0.5 promila alkohola već u vazduhu koji dišu! :)
Znaš koliko mora Štajerc da popije da ima tih 0, 5 promila u krvi?



Tri dana ništa :mrgreen:

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od codemaker » 27 Apr 2014, 21:47

Možda se i vidimo ovog leta jer planiram da obiđem neku ženinu rodbinu u Celju. Pa da zasednemo na trgu sa onim kupolama preko kojih ide voda i naručimo sladoled. Zadnji puta kad sam bio naručio sam tri kugle misleći da su kao kod nas. Kad je devojčica donela, ispostavilo se da su kugle bre ko natandže velike, jedva sam pojeo...

Inače što se tiče uređenosti u SLO, nije to samo od sebe nastalo. Ludi zaista brinu o svojoj okolini i svest o očuvanju prirode i životne okoline je na izuzetno visokom nivou. To je razlog što nam se njihove kuće sviđaju jer su prelepo uređene. Što teško da ćete igde videti polomljenu ogradu oko dvorišta, kvake da vise. Na prozorima cveće, travnjaci sređeni. Sve to odiše brigom za okolinu, za mesto gde žive. Prosto ne možeš da se ponašaš kao stoka ako svi oko tebe paze na okolinu i vide te šta radiš i ponašaš se bahato i ružno prema okolini (bacanje papirića na sve strane na primer)
To je toliko izraženo da mi koji smo tako lepo opušteni ovde i baš nas briga za okolinu, ponekad mislimo da preteruju. A ustvari mi preterujemo - sa nebrigom.
Gledam neki dan tata i sin izlaze iz prodavnice, svaki nosi sladoled. Odmotava tata sladoled i baci papir pored sebe na asfalt. Sinčić bez problema isto. Već naučio...
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od methane.master » 27 Apr 2014, 23:26

dragvorl je napisao: Nesvakidasnji prizor
Tek sada videh sa kompa... Jel ovo ono malo kinesko sr*anje na struju?

codemaker je napisao:(neke vrste kolica) prekrivene cvećem i to je tako efektno izgledalo da sam morao napraviti par fotki...
E stvarno, napravi temu pa okači neku sliku. :)

maniaxxx je napisao:Nemoj da si dolazio a da se ne javiš... :bokser: :mrgreen:
Biti će, nadam se... bože zdravlja. :pivo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od dragvorl » 27 Apr 2014, 23:33

methane.master je napisao:
dragvorl je napisao: Nesvakidasnji prizor
Tek sada videh sa kompa... Jel ovo ono malo kinesko sr*anje na struju?
Mislim da nije na struju, ima cep rezervoara i auspuh, ako se ne varam. Mislim da je registrovan kao motor.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od swemir » 27 Apr 2014, 23:40

Mm Ne znam koji je to auto ali ga na zapadu ima dosta pisebno u bechu ...
Ima tablice kao neki motor :)

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od dragvorl » 27 Apr 2014, 23:45

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od Floyd » 27 Apr 2014, 23:57

U FR se vozi bez dozvole :)

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od maniaxxx » 28 Apr 2014, 17:33

i u SLO, zato jih i neki kupuju ( stariji ili mladji od 18 godina)

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od maniaxxx » 28 Apr 2014, 17:35

codemaker je napisao:Možda se i vidimo ovog leta jer planiram da obiđem neku ženinu rodbinu u Celju. Pa da zasednemo na trgu sa onim kupolama preko kojih ide voda i naručimo sladoled. Zadnji puta kad sam bio naručio sam tri kugle misleći da su kao kod nas. Kad je devojčica donela, ispostavilo se da su kugle bre ko natandže velike, jedva sam pojeo...

Inače što se tiče uređenosti u SLO, nije to samo od sebe nastalo. Ludi zaista brinu o svojoj okolini i svest o očuvanju prirode i životne okoline je na izuzetno visokom nivou. To je razlog što nam se njihove kuće sviđaju jer su prelepo uređene. Što teško da ćete igde videti polomljenu ogradu oko dvorišta, kvake da vise. Na prozorima cveće, travnjaci sređeni. Sve to odiše brigom za okolinu, za mesto gde žive. Prosto ne možeš da se ponašaš kao stoka ako svi oko tebe paze na okolinu i vide te šta radiš i ponašaš se bahato i ružno prema okolini (bacanje papirića na sve strane na primer)
To je toliko izraženo da mi koji smo tako lepo opušteni ovde i baš nas briga za okolinu, ponekad mislimo da preteruju. A ustvari mi preterujemo - sa nebrigom.
Gledam neki dan tata i sin izlaze iz prodavnice, svaki nosi sladoled. Odmotava tata sladoled i baci papir pored sebe na asfalt. Sinčić bez problema isto. Već naučio...

Pa svakako ako nađeš vreme uvek sam za sladoled i piče. Tamo na tom trgu je baš cool leti da se posedi, sad je lepo i na trgu preko puta želežničke jer su sve na novo sredili i super je...

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od Darko » 13 Jul 2014, 12:07

Da li je sat (alvirovic) nekad radio patrolu do slovenije ili istre?

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad-Slovenija

Post od Delija » 13 Jul 2014, 12:08

To bi bila jako dosadna patrola - bar 3/4 puta :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Slovenija

Post od Igor » 26 Jul 2014, 21:59

Posto imam sad malu bebu (2.5 meseca) nisam razmisljao da idem na more.. Ali bih recimo u septembru otisao na 3-5 dana malo negde na promenu klime.. Pa sam razmisljao o Sloveniji..

Pa da li ima neko nesto za preporuku? Bled? Neke banje? Ja sam prolazio par puta ali uvek samo u tranzitu za Italiju i Austriju..

Odgovori