Krf - autom

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Krf - autom

Post od jaksa » 09 Mar 2014, 21:14

Nisam nikad bio na Krfu pa molim za savet u vezi puta, prenoćišta, smeštaja na Krfu, trajekta i svega ostalog. Ne bih išao bez spavanja u oba smera, mnogo mi je.
Takodje, od koristi bi bio i link za emisiju RTS patrole ako je Mirko išao do tamo.
Hvala vam unapred.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Krf - autom

Post od Paja » 09 Mar 2014, 21:33


Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Krf - autom

Post od rade74 » 09 Mar 2014, 21:34

Idi na you tube ,ja sam tamo nalazio patrolu do Krfa.Imas oko 15 h sati voznje sa pauzama u jednom smeru.Autoput je odlican prema tom delu Grcke.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Krf - autom

Post od jaksa » 09 Mar 2014, 22:07

Hvala vam.
15h vožnje nije opcija, obavezno ću odsesti negde usput.

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Krf - autom

Post od jocas » 09 Mar 2014, 22:28

Put je odličan, imaš preko 40 km tunela koji su nestvarni - najduži je preko 4 km , Need for Speed varijanta :D Odlično osvetljeni, sa ventilacijom, super za vožnju.
Nekoliko prijatelja je pravilo pauzu u Metsovu, može dosta povoljno da se prespava, mislim da imaš i ovde na forumu nešto o tome.
Što se tiče samog ostrva, plaže su odlične, putevi su prilično uski, sa puno krivina. Prilazi nekim plažama su dosta loši, teško ćeš moći Civic-om da priđeš.
Što se tiče smeštaja - porodična varijanta je Dasia, blizu grada Krf a ima i solidnu plažu, i ima gde da se prošeta.
Većina ostalih mesta su sela. Izbegni Ipsos, imaš plažu širine 2 metra pored magistrale, i sam jug - Kavos , gde su pijani Englezi.
Ja sam konkretno bio u mestu Moraitika. Možeš da proveriš i kompleks Mesongi http://messonghibeach.gr/, nije previše skup.
Ono što je problem u svim mestima jeste parking, nema ga, a ima puno rent a car vozila, tako da je to dosta komplikovano.
Što se tiče trajekta - nije jeftin, imaš dve varijante - jedna do Lefkimija, druga do grada Krfa - to zavisi od mesta do kog ideš. Cene možeš da nađeš na netu, mislim da je za kola bilo oko 30 eur, po putniku valjda 4 eur, u jednom smeru.
Ja sam pre 2 godine išo tim putem na lefkaud, nisu se plaćale putarine, ali mislim da su počeli da naplaćuju, tad su imali spremne kućice.
Ako si izabrao neko konkretno mesto piši , pa da komentarišemo
Možda još jedna ideja - ja sam se sa Lefkade vraćao preko Ohrida, pa sam tamo ostao par dana, to je ispalo sasvim ok

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Krf - autom

Post od jaksa » 09 Mar 2014, 22:37

Nisam još ništa smislio, danas se je rodila varijanta sa Krfom. Inače ideja je bila neki bolji hotel u TR/GR na 14 dana ali to nas izlazi solidno preko 3k evra (rastu deca) a to nit mogu nit hoću da dam. Te pare mogu da uložim npr u upgrade civica sa gen 8 na gen 9 :) i još da mi doplate :mrgreen:

Pošto bukvalno ništa ne znam, a u GR sam bio više puta ali samo od Olimijske regije do Tasosa (inače, Makrijamos traži 3700e za nas za 14 dana :o )
svaki savet u vezi Krfa je više nego dobrodošao.

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Krf - autom

Post od jocas » 09 Mar 2014, 22:51

Imaš razne varijante smeštaja.
Ja sam bio u nekom malom hotelu u Moraitici, nisam oduševljen, mesto je jako malo, nemaš gde da prošetaš.
Prijatelj je bio u http://www.letougrckoj.rs/grcka-ostrva/ ... ostrvo-krf , nije bilo nešto skupo, a on zadovoljan. Kolega je bio na severu, pored kanala ljubavi, tamo je voda užasno plitka - do kolena.
Ja sam obišao celo ostrvo, stvarno ima šta da se vidi, izaberi neko mesto blizu grada Krfa (koji je fenomenalan), a da ti bude zgodno i za plaže, ako ne želiš svakog dana da voziš po 30-40 km. Mislim da je za porodičnu priču Dasia pravi izbor.
Možda ovako nešto http://www.booking.com/hotel/gr/dassia- ... e902a289X4
Čekaj, ako ideš sa 8. na 9. generaciju tebi plaćaju :D

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Krf - autom

Post od jaksa » 10 Mar 2014, 08:55

Pa od tih para i letujem :)

Nego, Sidari?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Krf - autom

Post od trojanac » 10 Mar 2014, 10:20

Mi smo bili pre 7 godina, u Benitsesu. Malo, mirno mesto, ništa specijalno. Mene grad Krf nije nešto preterano oduševio, možda su ga za ovo vreme malo sredili, ali generalno ništa posebno sem što svakako vredi obići muzeje.
http://www.mojkrf.info/informacije-o-krfu/muzeji

Moja preporuka je da tražiš mesto za odmor severno od grada Krfa iako su tamo veće gužve, ali i bolje plaže i generalno bolja ponuda svega. Samo dobro proveri da li su plaže očišćene od morskih trava jer cela istočna obala (do kopnenog dela) bogata vegetacijom pa je ima i u vodi, što mnogima smeta. Boja je situacija na severu i na zapadnoj strani (otvoreno more) gde toga nema, ali je i hladnija voda.

Aquapark nikako ne propustiti, najbolja zabava, pogotovo za decu. Samo se dobro pripremite sa sredstvima za sunčanje.

Mi smo išli busom i nigde nisam sreo tako loše organizovan saobraćaj. U tom severnom delu ima i malo sređenijih puteva, ali južnije je sve gore čini mi se i treba baš biti strpljiv i pažljiv, a gužve u glavnom gradu će te podsetiti na gužve u BG. Prednost ima ko se prvi snađe.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Krf - autom

Post od jocas » 10 Mar 2014, 10:20

Već napisah - Kolega je bio na severu, pored kanala ljubavi, tamo je voda užasno plitka - do kolena. To se odnosilo na Sidari :D Imali su super smeštaj, preko medhotels-a uplatili, ali je plaža prilično loša, osim za sitnu decu. Ovo je slika sa samog prilaza kanalu ljubavi na Sidari :D
Ja sam bio u prolazu na sat vremena, kanal ljubavi ništa poseban.

Slika

Evo par panorama sa Krfa :D
Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Krf - autom

Post od jaksa » 10 Mar 2014, 13:33


Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Krf - autom

Post od jaksa » 13 Mar 2014, 11:06

Ili o:

http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Revi ... lands.html

da li ići na Bitolj i tamo prenoćiti ili na Djevdjeliju?

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Krf - autom

Post od nixa » 13 Mar 2014, 11:42

Djevdjelija! Zaobidji.... znaš već koga...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Krf - autom

Post od trojanac » 13 Mar 2014, 12:24

Jakša, obzirom da sam bio u Benitsesu, ja bih sada odabrao ovu drugu opciju. Verujem da su plaže lepše, da nema trave u moru, ali je i more nešto hladnije. Mene bi jedino malo brinulo to što na jug uglavnom idu englezi, Kavos im je glavno odredište, ali ih sigurno ima puno i u obližnjim mestima, a znaš kako je kad pijani englezi negde dođu i opuste se. Isto tako, mislim da su glavne atrakcije i najlepše plaže severnije, kao i aqua park, pa su malo udaljenije te destinacije.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Krf - autom

Post od codemaker » 13 Mar 2014, 15:21

jaksa je napisao:Ili o:

http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Revi ... lands.html

da li ići na Bitolj i tamo prenoćiti ili na Djevdjeliju?
Prošle godine sam za promenu išao preko Bitolja. Pošto nisam žurio a i inače sam hteo da prespavam u Prevezi, računao sam da malo vidim i drugi put a i Bitolj gde sam davno služio vojsku.
Zajebao sam se.
Sa sve navigacijom do granice sam se izgubio 3 puta.
Putevi nisu uopšte dobri.
Na granici nikog nije bilo pa carinicima dosadno pa me smaraju pričom (nisu me davili pregledom)
Posle ulaska u GR, sam imao dve totalno različite informacije na oba GPS. Koristim audi navigaciju i Garmina jer ima i merenje brzine. Oba GPS su se žestoko posvađala, pa sam morao da odem na kafu dok se smire i dogovore.
Izgubio se narednih 2 puta
Posle se sručila epska kišurina i umesto oko 18 časova, u Prevezu sam stigao oko 21:30

Nikad više tuda
Što kažu klinci Gevgelija rules!
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Odgovori