Krf - autom

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Krf - autom

Post od jaksa » 13 Mar 2014, 15:22

Hvala vam.
I ja sam za auto put, ali da proverim sa vama.

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Krf - autom

Post od jocas » 13 Mar 2014, 15:34

Ja sam napomenuo tu priču preko Bitolja, jer sam tako prekratio povratak sa Lefkade, ionako sam na Ohridu ostao par noći.
Put u Grčkoj do granice sa MK je ok, nisam imao problema sa navigacijom.
Na granici je bilo 7-8 kola, ali uglavnom makedonci koji su dolazili do malog Free shopp-a. Nisu me nešto posebno smarali.
Put do Bitolja je ok, malo prošetali i ručali u Bitolju. Ali je zato deonica Bitolj - Ohrid jako loša, ništa nije obeleženo, vrteo se po Bitolju dok sam izašo, put sa velikim rupama-kraterima, a uhvatio me je neki pljusak u sred avgusta, tako da sam se baš smorio.
Vredi li - ne, osim ako ne planiraš da se zadržavaš na Ohridu. Ja sam ciljano išao na Ohrid, tako da mi je to odgovaralo. A posle sam sa Ohrida išao preko Tetova do Skoplja, pa izbego najgori deo aputa kroz Makedoniju u povratku :D

Što se tiče mesta na Krfu, mislim da treba juriti nešto bliže gradu Krfu, i za porodičnu pričču mi deluje kao najbolji izbor Dasia.
Ja sam bio južno, ispod Benicesa u kome je bio Trojke, u Moraitici. Ionako obilaziš celo ostrvo, dobre plaže su na zapadu, sever mi nije ostavio neki utisak.
Pazi samo da ne budeš preblizo aerodromu, veći broj čartera u životu nisam video, na svakih 10-tak minuta sleće ili poleće nešto :D Prijatelj je poludeo, nije spavao 3 noći :D

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Krf - autom

Post od jaksa » 13 Mar 2014, 17:08

Hotel br. 2 otpada, podigli su cenu i pravdaju se greškom. Neprihvatljivo.

Možete da preproučite i smeštaj, ai je super opcija ali ne za sulude novce.

Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Krf - autom

Post od rade74 » 13 Mar 2014, 18:16

Jocas@ Jel si se vracao 18 avgusta:-):-)Mene je zahvatilo isto nevreme tada i isto se vracao sa Lefkade:-)

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Krf - autom

Post od jocas » 13 Mar 2014, 18:39

Vraćao se nekog avgusta, mislim 2. ili 3. ali 2012. godine, prošle sam bio u Španiji.
Ono je bilo strašno, potoci blata su tekli putem, a ispod vode krateri. A svi krenuli u Ohrid na koncert Zdravka Čolića :D

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Krf - autom

Post od ljubitelj » 13 Mar 2014, 21:55

Preko Bitolja je sasvim fino, put je odlican.
Od granice postoji jedan jedini put, veoma lako samo se drzati tog magistralnog puta. Nekih 7-8km je do izlaska na poluatoput. Postoji obilaznica za tranzit.
Ako se ima neka karta sve je jasno a moze se i pitati, nije tesko sporazumeti se.
Put do Ohrida ima 2 razlicita dela, od Bitolja do Resena je perfektan poluautoput a od Resena do Ohrida je stara deonica.
Nakon Resena se moze skrenuti i ka Prespanskom jezeru i prespavati.
Ako se odluci preko Djevdjelije u blizini je Dojran, i Stari i Novi i jezero gde se opet moze prespavati.

Kada se ide preko Bitolja, preko Prilepa izlazi se na autoput kod Gradskog.

Ugrubo treba oko 2 sata od Bitolja do Preseva i celom deonicom put je odlican. Prednost preko Bitolja je da nikada nema guzvi na granici niti cekanja.

Ja bih odabrao putovanje preko Bitolja.
Kako se vozi preko visoko planinskih prevoja vrlo promenljivo vreme se uvek moze ocekivati kao i nesto jaca kisa uobicajena za ta podrucja.

Postoji i varijanta da se iz Bitolja ne ide na Ohrid vec direktno na Makedonski Brod i Kicevo pa dalje Skoplje. Krace je, put je regionalni do Kiceva ali i manje opterecen pogotovu leti.

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Krf - autom

Post od codemaker » 13 Mar 2014, 22:17

Osim ako se ne ide tim putem da se malo promeni okolina i da se vidi nešto drugo sem dosadnog autoputa, ne vredi ići tuda.
Ja stignem do Preveze skoro duplo brže od skretanja za Staro Gradsko pravo preko Gevgelije i posle u Grčkoj desno sa autoputa na Ignazio Odos, nego preko Bitolja pa lošijim putevima sve do Ignazio Odos pa dalje za Prevezu.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Krf - autom

Post od jaksa » 13 Mar 2014, 22:25

Dajte i preporuku za smeštaj, baš su me iznervirali sa ovim povećanjem cene....

Die Ihnen bestätigte Reise können wir leider
zu dem ursprünglich angegebenen Preis nicht
durchführen
....

:naughty:

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Krf - autom

Post od ljubitelj » 14 Mar 2014, 01:42

codemaker je napisao: Ja stignem do Preveze skoro duplo brže od skretanja za Staro Gradsko pravo preko Gevgelije i posle u Grčkoj desno sa autoputa na Ignazio Odos, nego preko Bitolja pa lošijim putevima sve do Ignazio Odos pa dalje za Prevezu.

Mozda u nekim idealnim okolnostima nepostojanja zadrzavanja na granicnom prelazu Evzoni, i uz voznju nedozvoljenim brzinama. Mada cisto sumnjam da je duplo brze moguce.
Ona deonica u Grckoj od granice Evzonija do autoputa nije nista bolja od puta do Bitolja a prilicno je opterecenija u letnje doba.
Isao sam vise puta i jednom i drugom trasom, radnim danom mozda bih odabrao preko Gevgelije, od petka do ponedeljka ne bih nikako preporucio. Ona deonica u Grckoj od prelaza Niki do autoputa je bas losa i jako spora pa i to odbija od varijante preko Bitolja. Srecom je to najgore parce puta kratko.

Dodatno preko Gevgelije je dovoljno duza kilometraza da utice na trosak goriva.

Zadao sam Gradsko MK- Kozane GR trasu a Viamichelin daje razliku u vremenu voznje od 2 minuta, pri cemu je preko Bitolja put kraci 49km i jeftiniji za 4.80 eura putarine i nekih 15tak evra manje za gorivo.

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Krf - autom

Post od codemaker » 14 Mar 2014, 18:01

Jbg, svako ima svoju računicu i sistem...
Bitno je stići u GR i razgaćiti se.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Krf - autom

Post od jaksa » 16 Mar 2014, 09:42

Dobra tema, jedino što izgleda otpada Krf i ide se na Tasos...

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Krf - autom

Post od perfiko » 16 Mar 2014, 18:04

E, onda kada uđeš u Grčku, umesto desno skreneš levo.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Krf - autom

Post od jaksa » 16 Mar 2014, 18:54

Ili ideš pravo ako se ide kroz Bugarsku :)

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Krf - autom

Post od codemaker » 16 Mar 2014, 19:02

A možeš i pravo prema Zagrebu, nakon otprilike 40,000km ćeš tačno stići gde treba :)
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Krf - autom

Post od jaksa » 16 Mar 2014, 19:11

Posle toga ima vrednost honde drastično da skoči :)

Nego, dajte neke preporuke za smeštaj za krf/tasos, pre tasos, ND ili PP, obavezno da je lepa plaža u neposrednoj blizini. Ne volem čak ni ulicu da predjem do mora :)

Odgovori