Beograd - Monte Carlo

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Beograd - Monte Carlo

Post od Markoni » 22 Apr 2014, 15:06

Nema putarina do Monaca tako da je svejedno... Mi smo se vratili sinoc, ali nesto nismo racunali koliko je tacno sta kostalo. Ono sto je sigurno to je da je putarina dosta visoka stavka. Sto se smestaja tamo tice Monaco je bas skup osim ako nesto ne iskoci slucajno. Ja sam prvi put bio u Nici, drugi u Roqebrune Cap Martin, i sad u Mentonu. Imaju bus koji povezuje sva ta mesta, kosta 1.5 EUR u jednom pravcu, ili 10 EUR 12 voznji. Bus ide na svakih 10-15 min tako da je odlican za vezu tih gradova ako te smara da se vozis kolima po guzvi i da juris garaze. Sto se radara tice mi smo konstantno drzali oko 170-180 km/h. I tako je obicno svaki put kada smo isli. Ima jos ljudi koji voze tom brzinom i za sad se pokazala kao bezbedna sto se kamera tice, u nasem slucaju. Mi uvek nocimo u Portorozu jer je na pola puta tacno i OK je da se provede dan. Obicno u Italiji svracamo u Peschieru, Sirmione i Desenzano na jezeru Garda. Ceo taj kraj je prelep i treba svratiti. Ako te jos nesto zanima pitaj. Kao sto Ftj rece ako ne ides nekim povodom nema tamo nesto preterano da se vidi ako ne ides da gledas samo sjaj i glamur, tako da je lepse otici kada ima nekih dogadjaja i kada se oseti dobra atmosfera. Ko nije gledao F1 uzivo a zeli da gleda preporucujem Monte Carlo kao najlepsi dozivljaj, rekao bih od svih trka, jer je poseban i nekako se skroz udubis u tu pricu. Ako te interesuje jos nesto pitaj... ;)

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Beograd - Monte Carlo

Post od Heinz » 22 Apr 2014, 17:35

Ja bih u povratku pauzu pravio u Noventa di Piave, Designer outlet je tu, a i solidan hotel.

TT

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Beograd - Monte Carlo

Post od maniaxxx » 22 Apr 2014, 17:50

outlet imaš i u Palmanovi, to ti je usput...a kako češ preko SLO bez vinjete mi nije baš jasno...bolje plati 15 e negod a reskiraš, pošto moraš znati da je vinjeta obavezna i ponekde na putevima rezerviranim za motorna vozila. Teško češ preči naše lopove, iskusni so oni u otimanju love :mrgreen:

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Beograd - Monte Carlo

Post od methane.master » 22 Apr 2014, 18:52

Čuo sam da je na nekim mestima u SLO nadvožnjak ili raskrsnica računaju kao autoput, pa nema šanse da se prođe bez vinjete. Ako neko zna kakva je situacija recimo kod Kopra, Škofja, Kozine? Ako ne treba vinjeta onda je relacija Starod - Kozina (put br. 7) način da se izbegne vinjeta ako se ide za IT. Poslednji put kada sam gledao sajt DARS čini mi se da nije trebalo za taj put, što ne znači da te neće sačekati na kvarno, na nekom podvođnjaku nadvožnjaku.
Širim haos!

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Beograd - Monte Carlo

Post od maniaxxx » 22 Apr 2014, 19:51

To o nadvožnjakima nije istina, ne , ne broju se pod avtoput ali dosta puta čekaju kontrole na izlazima sa avtoputa, znači tu love švercere :mrgreen: , ali mislim, da su deo puta od Kopra prema Italiji broji pod avtoput iliti potrebna je vinjeta.

Pregledat ču sad malo detaljnije tu opciju i pišem izveštaj. Ali na "kvarno" te neče niko čekati, toliki kreteni opet nisu iako nisu daleko od tog stupnja. Samo treba pažljivo se pozanimati oko toga. Ali opet mislim , da cimanje nije vredno tih 15e, osim ako se ide za princip :mrgreen:

edit:

Malo sam googlao, ali tamo oko Kopra i sami valjda ne znaju kde vinjeta treba a gde ne..

http://www.viamichelin.com/web/Routes?s ... eConso=5.6


Po ovom putu ne treba...ali ko što sam reko, ne isplati se cimanje, kazne su u SLO dosta veče od cene vinjete

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Beograd - Monte Carlo

Post od ikac2000 » 22 Apr 2014, 20:07

Ja kada sam isao od Nisa do Lisabona, prvu noc smo spavali u Veneciji, odnosno Favaro Veneto-u. Mali hotel sa privatnim parkingom. Sa doruckom je bio oko 60 eur.

Posli smo oko 8 iz Venecije i relativno brzo stigli do Monaka. Tu se parkirali u jednoj od javnih garaza na vise spratova i lagano proveli dan. Nocili smo u Kanu u Etap Hotelu koji ima garazu.

Uvek mi je bilo bitno da hotel ima privatnu garazu.

Za putarine u IT i FR imaj dosta metalnih evra. Na jednom mestu nisam imao sitno, pa sam upalio cetri zmigavca i pritisnuo alarm dugme. Izasao je lik i rasitnio mi 5 eur.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Beograd - Monte Carlo

Post od Floyd » 22 Apr 2014, 20:17

U Italiji putarina moze da se placa i kreditnim karticama ili VIAcard (prepaid karte od 25-75e). Ide brze jer se ne stvaraju guzve zbog likova koji nisu pripremili lovu vec preturaju po torbi kad stignu na rampu :)

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Beograd - Monte Carlo

Post od Markoni » 22 Apr 2014, 21:16

Ja sam u Italiji platio putarinu Visom Electron... Radi normalno...

Tapatalk Post

Click
Postovi: 125
Pridružio se: 12 Apr 2014, 21:53
Garaža: C2 BBO5
Lokacija: BGD

Re: Beograd - Monte Carlo

Post od Click » 31 Maj 2014, 17:54

Tutor funkcionise na principu prosecne brzine na autoputu, meri se vreme ulaska i izlaska sa naplatne rampe, i onda se na osnovu predjene kilometraze odredi prosecna brzina kretanja. Obratite paznju na karticu za autoput, na njoj je predvidjeno mesto za kaznu za prebrzu voznju. Ne znam da li vazi za nase tablice, ali vecina Italijana drzi do 140 km/h. Putarina je od Trsta do Ventimilje jesenas bila oko 55 evra, mislim da je u medjuvremenu nesto poskupela. Kroz Hrvatsku je oko 16 evra, a kroz Sloveniju vinjeta.
Najviše nas ubijaju ljudi koji su nam nekada davali razlog da živimo.

Odgovori