Zimovanje

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zimovanje

Post od Geza » 08 Feb 2021, 21:19

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od grujicd » 15 Feb 2023, 19:25

Evo me na Zlatiboru na par dana. Na bukingu ima dosta raspoloživog smeštaja, pa sam pomislio da nije gužva. Zajeb. Poveli klince da skijaju na Tornik, tamo kolaps. Neverovatna količina automobila, sve zakrčeno, pozitivna stvar je što mi je lokalac omogućio da za 300 kinti vežbam offroad i 4x4 na blatnjavom brdašcetu pre zvaničnog parkinga.
Inače zlatiborsko oko sokolovo samo krstari, isplatiće nabavnu vrednost samo za ovih par dana.

Smeštaj je u Titovoj vili. Nov kompleks. Jbg ovde sam sam kriv što sam pustio da me zajebu, nisam čitao sitna slova već sam bukirao za 3 minuta. Kad odeš na buking sve su slike bazen, saune, teretana... A sve se to plaća dodatno. A i da se ne plaća, to je u stvari apartmanski kompleks, desetak zgrada svuda okolo i tu si smešten a u sredini je taj spa deo. Moraš da ideš skroz obučen do tamo pa da se presvlačiš. Ni blizu varijanti hotelskog bazena/spa. Apartman minijaturan, a parking prepunjen, pa su desetine kola napolju na trotoaru. I još stoji znak zabranjeno parkiranje, zona posmatranja komunalne... Veselo. Ja jedva stao u nekom mraku iza. Baš zajeb što smo dolazili.

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1309
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Zimovanje

Post od petarboj » 15 Feb 2023, 19:45

Ja sam prošli put bio van sezone i realno mi je bilo dobro, ali kad sam video šta se radi i gradi zarekao sam se da me više neće videti. Pa ono je užasno realno. Mislim da ima mnogo boljih i jeftinijih planina kod nas. Tara, Stara planina. Ma i Divčibare mi je sad zanimljiviji izbor od Zlatibora.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od grujicd » 15 Feb 2023, 19:56

U hotelu Stara Planina bi sad ova tri dana koštala 1500e za nas četvoro! Na Kopu se za Sretenje obaraju rekordi u broju prodatih ski paseva. Te je Zlatibor delovao kao prihvatljiv izbor za 2-3 dana skijanja. Ali ovi dani su jednostavno smor gde god da kreneš.

A da, Tara je nešto najlepše što postoji u Srbiji. Ali nije za skijanje.

kod
Postovi: 315
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Zimovanje

Post od kod » 15 Feb 2023, 20:23

zlatibor se neverovatno promenio poslednjih par godina. centar je unakazen izgradnjom a to nije smelo da se dogodi u toj meri i da se dozvoli tolika spratnost.

mi idemo standardno u centar sa parkingom. apartman je lep, sredjen. muka je velika svuda sa parkingom i meni jeste vazna stavka.

licno, ne bih ni isao na zlatibor ali supruga voli :)

ako je do skijanja, inostrantsvo je bolja opcija (ispada) ali zahteva vise dana. za kratke varijante ipak je lokalno jedino resenje. inace mesta ima toliko da se ode, vidi i po srbiji.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od grujicd » 15 Feb 2023, 20:39

Ova Titova vila (tj kompleks) je 1km od centra, tu nije tako gusto izgrađeno, i još nije ni gotova do kraja. Sva očekivanja su mi bila da bar parking neće biti problem. Ali avaj. Jaka antipreporuka!

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Zimovanje

Post od Ji 4Tze » 15 Feb 2023, 20:40

Kranjska Gora, jedno popodne i dva dana skipass
303€
Za jednog odraslog + tri dečije
Boringly average, but also perfect for school run mums

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od ftj » 15 Feb 2023, 20:45

Ne bih se slozio, od bg-a do boroveca npr. imas ispod 5h30m voznje sto je sasvim prihvatljivo za vikend skijanje. Do austrije za 6h voznje imas bar 10 skijalista da biras, pritom to je voznja autoputem koja mnogo manje umara nego do kopaonika na primer.


Inace ajd nije zimovanje al jeste odmor u toku zime, ja imam da preporucim fruske terme koje su od prosle godine pod svajcarskim menadzmentom i sad je tamo zaista bez mane i stvarno je sve sredjeno i organizovano kao u austriji na primer. Bio sam i pre te promene i zaista je razlika primetna, vidi se da se sad vodi racuna o svim detaljima da sve bude bogougodno. Otisli smo nocenje u nedelju na ponedeljak i polupansion za 2 odraslih + 1 dete(6god) je kostalo 160e. U te pare je ukljucen pristup bazenima i saunama(drugi dan do checkouta sto je 11 am), kao i garaza pored hotela. Pritom bilo je poluprazno tako da ako neko planira da ode nek cilja tako neki termin van nekog vikenda ili drzavnog praznika. Ne znam kolko je za vise dana jer tu bi onda trebalo ubaciti neke obilaske po fruskoj gori al jedno nocenje i vise nego dovoljno. U sustini ima 1 bazen u kom je bas topla voda koji je napolju i nekoliko komada koji su unutra sa raznim hidromasaznim opcijama i cudima. Sauna svet ima gomilu nekih sauna kao i nude area deo koji je dosta manji al bar postoji sto ne znam dal ima igde jos kod nas.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1345
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Zimovanje

Post od Momčilo » 15 Feb 2023, 21:06

Nisam nikad bio u onakvom spa centru kao u Termama, uradjeno je bas dobro, veliko je, ima svega i za svakoga. Ne svidja mi se samo sto garaza za auto nije bas uz sam hotel.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Zimovanje

Post od ftj » 15 Feb 2023, 21:21

Da, to je da kazes mana, medjutim mozes da udjes na parking ispred hotela, ostavis stvari i uradis checkin i onda parkiras u garazi i ispesacis 50 metara.

E da, minibar u sobi je besplatan, to nisam vidjao pre, doduse samo vode i sokovi, nema alkohola. Napravljeno je tako da demotivise dolazak bez nocenja jer bukvalno ispadne skuplje ako dodjes preko dana samo zbog bazena/sauna.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zimovanje

Post od Heinz » 15 Feb 2023, 21:39

Ramonda je imala free mini bar. Pre korone, posle nismo bili. Imala je i top kuvara, ali je otišao.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1345
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Zimovanje

Post od Momčilo » 15 Feb 2023, 21:47

Prosle zime sam bio u Grandu na Kopaoniku, tamo je u sobi bio Netflix na tvu, e sad da li je neko pre nas ostao prijavljen ili je to deo ponude za svaku sobu ne znam. Ali ako je tako, onda im je dobra fora. Ja prvi nikada nisam pustio nista na TVu da gledam u hotelu, a neki film na Netflixu bih pustio.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od pedja » 15 Feb 2023, 21:50

Postoji jedan zajednički faktor u Ramondi i Fruškim Termama, koji je uticao na taj besplatan minibar.

Ramonda uskoro otvara dograđeni deo, pa će biti više sadržaja, kako smeštaja, tako i restorana, spa...

Kuvar Miloš je bio OK. Meni je bilo malo neočekivano, ali je fenomenalno ispekao celo prase, pored sve te fensi hrane.

I Fruške Terme su u Accor/Movenpick franšizi, ali nemaju strani menadžment. Osim same franšize, na uslugu je uticalo i angažovanje konsultanata i novog menadžera.

@grujicd Jesi li rezervisao neki od privatnih apartmana u Titovoj vili, ili baš Titovu vilu (Titova Vila apartments &spa), tj njihove apartmane?



TapaT



Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od grujicd » 15 Feb 2023, 22:21

Mislim da su baš njihovi apartmani a ne nečiji privatni, na bukingu stoje kao "Titova Vila Zlatibor" i imaju niz soba/apartmana. I viber preko kog komuniciraju ima isto ime. Na recepciji nas primili. Jedino što sam rezervisao preko bukinga a ne direktno preko njih. A i da izdaju nečije privatne apartmane preko recepcije to gosta apsolutno ne treba da briga.

https://www.booking.com/Share-CxhLo7U

Evo kaži mi da li ovako treba da izgleda prezentacija hotela kod koga bazen/teretana/spa NISU uključeni u cenu:

Slika

Most popular facilities:
Slika

Ovo je prvi hotel gde sam video da se sadržaji tako reklamiraju a da nisu na raspolaganju gostu. Pored toga, šta god da rade, parking je jednostavno neadekvatan broju apartmana. I sami apartmani jesu mali, sve se saplićeš oko kofera.
Poslednja izmena od grujicd u 15 Feb 2023, 22:36, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3068
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Zimovanje

Post od havijer » 15 Feb 2023, 22:28

pedja je napisao:Postoji jedan zajednički faktor u Ramondi i Fruškim Termama, koji je uticao na taj besplatan minibar.

Ramonda uskoro otvara dograđeni deo, pa će biti više sadržaja, kako smeštaja, tako i restorana, spa...

Kuvar Miloš je bio OK. Meni je bilo malo neočekivano, ali je fenomenalno ispekao celo prase, pored sve te fensi hrane.

I Fruške Terme su u Accor/Movenpick franšizi, ali nemaju strani menadžment. Osim same franšize, na uslugu je uticalo i angažovanje konsultanata i novog menadžera.

@grujicd Jesi li rezervisao neki od privatnih apartmana u Titovoj vili, ili baš Titovu vilu (Titova Vila apartments &spa), tj njihove apartmane?



TapaT
Koji je to faktor

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Odgovori