Zimovanje

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od NexT » 30 Jan 2013, 22:29

+1

bio, ali nisam nocio.

Izgleda :doubleup: + staklenik na bazenu :kezo: :doubleup:

Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Re: Zimovanje

Post od Igor » 30 Jan 2013, 22:37

Ja planiram u Austriju, samo jos nema tacan plan kada.. Ide nas troje, pa kad nam se poklope slobodni termini..

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8398
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od grujicd » 30 Jan 2013, 22:52

Pozdrav sa Kopaonika :pijemcaj:

Slika

Neposredno posle Brzeća, zaustavlja me policajac. Pored vidim nekoliko kola stavljaju lance. Imam ih i ja u gepeku ali me baš zanimalo kako će CR-V da savlada tu deonicu bez njih.

"Da li je pogon na svim točkovima?"
"Da"
"Nastavite samo"

:mrgreen:

I stvarno, nije ni štucnuo do gore, sa sve all season gumama. Ruku na srce, popeli su se i svi drugi i sa "običnim" kolima, neki i bez lanaca. Ali ipak, ovako ne razmišljaš da li ćeš moći da kreneš na nekoj uzbrdici, ili da li ćeš da se zaglaviš na parkingu. To mi se dešavalo ranije na Kopu sa Jazz-om, mislim da sam i na ovom forumu pisao o tome.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Zimovanje

Post od stefanan » 30 Jan 2013, 23:20

Barovic je vrhunski,bio sam u novembru na pravnijadi. Mana ako se moze nazvati je sto je malo dalje od centra tako da se kola preporucuju,mi ove godine nismo imali jedan dan i ne secam se kako smo se vratili ujutru :mrgreen:
Zamerka sto bazen ne radi... spa centar nisam isprobao nije bilo vremena. Takodje jos jedna zamerka je sto ima samo jedan lik koji brine o svemu,nama je bio crko bojler jedan dan pa smo se nacekali dok nije popravio (on je licno ok,ali ne stize sve). Veliki plus sto su nas zadnji dan pustili da ostanemo do 1 a trebalo je u 10 da se izadje
Sledece godine se opet ide tamo ili u vilu bajka,cuo sam da je isto vrh
Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11113
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Zimovanje

Post od Bax » 24 Mar 2013, 12:05

Malopre sam se vratio sa Alpa, skijao sam Cher Shevalier u Francuskoj, u Sestriere u Italiji, kasnije cu malo da okacim slike kad otkuntam. Za sada Sestriere su bomba od skijalista, dve klase bolje od komsija u Francuskoj.

Sent from my ZTE-SKATE using Tapatalk 2
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30110
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zimovanje

Post od trojanac » 24 Mar 2013, 18:11

Znaci tamo idemo sledece godine. :D

WS & TT2
Posetite www.garaza.rs !

Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Re: Zimovanje

Post od Igor » 24 Mar 2013, 18:22

Isli ste kolima? Jeste bili u privatnim smestajima?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11113
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Zimovanje

Post od Bax » 25 Mar 2013, 19:07

Isli smo busom, nas trojica je bilo po 330 jura, za smestaj, prevoz, kao i skipas.
Mogu reci da je smestaj bio solidan, apartman na stazi prakticno.

Vreme je bilo cudljivo, prva dva dana je grunulo ogromna kolicina snega preko metar, i celo skijaliste je bilo off piste.
Mnogo jako iskustvo, koje je iscedilo poslednji atom snage.

Po prvi put je bila mana sto je preeevise snega pa je po blazim stazama bilo nemoguce kretanje, moglo je samo po crnim da se skakuce.
Sledeca dva dana suncana, ali i tu se lepo skijalo, Shevalier je poveci ski domen, i moze za neka 3 dana lepo da se iskija, najvece mesto je Brianson, mana su nesto stariji kapaciteti za zicare, relativno niske zice do nekih 2800 m, kao i poskupe kafanice. Cena kapucina je 4 evra, pivo 6e.
Peti dan smo se zaputili u olimpijski Sestriere, koji je mozda pola sata voznje, ali u susednoj Italiji, preko planinskog prevoja.
E tu su Talijancici objasnili neke stvari, staze, kvalitet pripreme, konfiguracija, sirina, su nesto nevidjeno.

Taj dan je palo izuvanje, odvalili smo se od divljana. Ja nikad nisam imao onakvo emotivno praznjenje na skijanju. Sto je najbolje mnogo sunca, i fantastican miris borovine u nizim predelima.
Cene u Italiji pristupacne, sjajan kapucino, klasika 1.5 e.

Posle toga zavrsni dan skijanja u Franci, gde sam se nadao da ce se staze doterati, ali taj dan je bio i najlosiji jer je jako ojuzilo i smeksalo, pa smo to vise izblejali na suncanju.
Sve u svemu vreme dobro, skijanja mnogo, dosta sunca, jeftino.

Sent from my ZTE-SKATE
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
milos87popovic
Banned
Postovi: 62
Pridružio se: 12 Apr 2013, 01:38
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od milos87popovic » 09 Nov 2013, 14:17

Gde idete ove godine na zimovanje? (da li uopšte idete ili više volite leto)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11113
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Zimovanje

Post od Bax » 09 Nov 2013, 14:42

Ja se kontam da iden sad prvi na Alpe na otvaranje, franca ili it. Samo priblem je naci ekipu.

Sent from my ZTE-SKATE
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Zimovanje

Post od Paja » 17 Dec 2013, 18:59

Ljudi ajde kačite linkove za provereni smeštaj u Austriji, Italiji, Francuskoj za skijanje.
Slobodno napišite i utiske.

ftj
Postovi: 13072
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od ftj » 17 Dec 2013, 19:46

U Austriji je bukvalno svaki smeštaj proveren :) Ski centri su raštrkani po celoj zemlji i ima ih baš mnogo(preko 300). Najisplativije je uzeti smeštaj u blizini i onda svako jutro ići kolima do samog skijališta. Može i tzv. ski in/out ali takve varijante su naravno i skuplje a s obzirom kako funkcionišu putevi i parking ja uvek biram prvu varijantu. Po pravilu za Austriju važi što dalje od Srbije to je bolje skijalište a moja preporuka za nekog ko ide prvi put je Nassfeld(spada u top10 u AUS) koji je svega 600 km od BG-a i stiže se za 6 sati lagane vožnje(manje se umorim nego 3.5 sata do Kopaonika). Bukvalno šta god izabereš do 20 km udaljenosti od Tropolacha(početna stanica tog skijališta) nećeš pogrešiti i stizaćeš ujutru za 15 do 20 min lagane vožnje. Obratiti pažnju da booking.com daje udaljenosti po vazdušnoj liniji.

U Francuskoj je malo drugačija filozofija i sva skijališta su locirana na jugozapadu gde su bukvalno na samom skijalištu sagrađena ogromna turistička naselja nalik na NBGD blokove gde se smešta ogroman broj skijaša. Tu ćeš u proseku najčešće imati veoma malu sobu sa veoma malim krevetima, može da ti se desi da 4okrevetna soba ima oko 12 m2 sa sve kuhinjom i wcom. Naravno može to da bude i na austrijskom nivou ali tada cena raste eksponencijalno. Najveća prednost tih smeštaja je što su uglavnom svi ski in/out što jednom kad se navikneš teško se posle vraćaš na vožnju kolima. Moja preporuka je da se uvek juri appartment(ne studio) i po pravilu što je apartman za više osoba to je generalno veći komfor. Ono što meni smeta što se tiče skijanja je što ne rade staze ko austrijanci, a crne staze uopšte ni ne tabaju, mada to će borderima recimo biti i plus jer njima ništa ne znače perfektno utabane staze. Treba napomenuti da su cene na stazi otprilike za 50% veće nego u Austriji, međutim ko hoće najjeftinije skijanje u inostranstvu Francuska mu je najbolji izbor jer ima najviše ponuda raznih agencija i udruženja pa tako za 250e možeš dobiti prevoz, smeštaj i ski pas a za hranu se snađeš sam jer imaš kuhinju.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11113
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Zimovanje

Post od Bax » 17 Dec 2013, 20:08

http://www.tignesreservation.net/fr/index.htm

Obicno imas rezervacije na samim sajtovima skijalista.
Treba da znas da su jeftinije nedelje, u decembru, pocetak januara, i kraj marta.

Izbor je ogroman, najlakse ti je da ti recimo neko od nasih agencija zavrsi ski pas, i smestaj, a ti da realizujes prevoz, to je gospodski, jer se postedis jednodnevnog putovanja...

Smestaj je obicno bolji u Italiji nego u Franci.

Kao interesantno mesto ti preporucujem Livigno, kao bescarinska zona, dobar soping, nesto blize.
Ja nisam tamo isao, ali moj dobar drug ide tamo sa porodicom vec neko vreme.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

ftj
Postovi: 13072
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od ftj » 17 Dec 2013, 20:15

Zaboravih, dobar sajt za nalazenje smestaja za AT/IT http://www.tiscover.com za Fr http://www.ski-france.com(mada" onclick="window.open(this.href);return false; najcesce je fr najpovoljnije preko agencija).

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Zimovanje

Post od ADrei » 04 Dec 2014, 23:36

austrija nije trebala da uvodi sankcije rusiji, kako stvari stoje nece videti ove godine ni ruske turiste a ni sneg :kezo:

u vecini ski centara je trebao da bude pocetak sezone za vikend a snega nigde.. :uplakan:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori