Zimovanje

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Zimovanje

Post od methane.master » 05 Dec 2014, 00:23

Ruske turiste mnogi neće videti, ali ne zbog sankcija, već zbog velikog pada vrednosti rublje.

Što se snega tiče, nedovoljno istog u Alpima postaje hronično.

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimovanje

Post od nidza » 05 Dec 2014, 21:45

Ja držim palčeve da krene da veje do sledećeg vikenda...

Tapatalk

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Zimovanje

Post od DukeNS » 19 Jan 2015, 18:11

Skijasa na forumu slabo, ali zato biciklisti i zimi voze... :mrgreen:


Elem, bejah prosle nedelje na skijanju (bordanju) u Bugarskoj-Bansko, pa ce mozda nekom znaciti da procita utiske. Za sam put ne mogu da napisem mnogo, jer sam ja putovao prvo do Skoplja, pa odatle do Banskog, te se ta marsruta razlikuje od one kada se ide direktno. Samo mesto se nalazi u podnozju skijalista, na nekih 900 m nadmorske visine, sto je odlicno iz razloga lakog pristupa kolima. Nema uspona i rizika od neprohodnosti. Basko je krcato hotelima i apartmanskim kompleksima. Deluje da je izgradjeno cak i previse kapaciteta u odnosu na stvarne potrebe, pa puno zgrada deluje prazno ili su nedovrsene.

Do samog skijalista se stize gondolom (svi koji su smesteni u selu) ili kolima. Od pozicije hotela zavisi da li cete se do gondole dosetati ili ce vas dovesti kombi koji organizuje svaki hotel (maks. 3 min.). Voznja gondolom vas izvlaci na nekih 1.600 m i to traje tacno 20 min. Kada se iskrcate, birate na koju cete stranu, a najvisa tacka je vrh Todorka-2.746 m, dok zicara izvlaci na 2.600 m. Ski pas je oko 30€ po danu. Staze su stvarno odlicno sredjene, siroke i sve su pokrivene topovima za osnezavanje. U tom pravcu, sve pohvale za Bugare! Mi smo sva tri dana imali brutalno vreme- suncano, bez i jednog oblaka, toplo i savrsen sneg! Postavicu sliku sa mapom staze, te mozete sami malo prouciti, a ovde cu napomenuti da se od vrha moze spustiti do krajnje stanice gondole ili cak skroz do podnozja, sto je za bordere malo nezgodnije zbog ravnih deonica.

Sto se smestaja tice, mi smo bili smesteni u hotelu sa 4 zvezdice i polupansionom za samo 22€ po osobi, sto je u odnosu na Kop prejeftino. Priblizne cene su u celom mestu. Hotel je bio ok, ali se vidi da od izgradnje nije previse ulagano u njegovo odrzavanje. Posedovao je bazen i spa centar, ali nista posebno. Sobe su prostrane i ciste, ali se i u njima oseti protok vremena od izgradnje. Ono sto je bilo uzasno je hrana. Dorucak i vecera su bili na bazi svedskog stola, ali je izbor bio jako mrsav, a izgled i ukus vecine stvari odvratan! Kada uporedim sa hranom u Putniku na Kopu, nebo i zemlja. Veliki minus za Bugare! Koliko smo culi, u vecini hotela je slicna situacija, ali cena i samo skijaliste dozvoljavaju da zazmurite na ovu cinjenicu. Pozitivna stvar je cena klope u restoranima. Mi smo, na primer, dva glavna jela, veliku salatu, veliku porciju pomfrita i dva piva platili 17€.

Sve u svemu, toplo preporucujem Bansko kao jeftiniju opciju Kopaoniku, uz verovatno i bolje staze...


Ovo je pogled ka vrhu:
Slika

Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zimovanje

Post od Heinz » 19 Jan 2015, 18:36

Kad se sve sabere kažu ljudi da nije jeftinije od Kopa (put + smeštaj + oprema + ski pas). Još nisi ni na planini, niti imaš sneg tamo gde si.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimovanje

Post od nidza » 19 Jan 2015, 18:41

Bansko je super. Ne potcenjujte, pogotovo ako niste bili. Restorani su bili pre par godina najmanje 2x jeftiniji nego u Beogradu, ako ne i 3x. Ne znam kakva je situacija sad. Smeštaj je džabe, bolji nego na Kopu. Mi smo nedelju dana sa saunom i bazenom plaćali 90 po osobi 2007. Jedino što je skupo je ski pass.

Super je i Kop, ja ga mnogo volim, ali treba biti realan. Bansko ima duže i strmije staze, više će odgovarati boljim skijašima.

Na kraju lova bude slična. Treba pogledati Ski bus kombinacije za Alpe u Francuskoj, Italiji, Švici, možda Dolomite. To je best buy.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od Day Walker » 19 Jan 2015, 18:42

Bansko je vrh, bio sam pre 3 god.
Staze su odlicne, cene su bile dosta povoljnije, a usluga na visem nivou


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Zimovanje

Post od DukeNS » 19 Jan 2015, 19:00

Bas tako, nikako ne treba omalovaziti Bansko. Ja skoro svake godine idem na Kop (verovtno cu i ove), pa mislim da mogu biti prilicno objektivan. I pored duzeg puta, dosta manje para sam potrosio nego inace na Kopu, a pri tom smo bili u boljem smestaju.

nidza je napisao:

Treba pogledati Ski bus kombinacije za Alpe u Francuskoj, Italiji, Švici, možda Dolomite. To je best buy.

Tapatalk

Ovo su definitivno najpovoljnije varijante! Moj drugar vodi u januaru i martu za 290€, 7 nocenja, put i ski pas. Ne idem jedino iz razloga klackanja od 24 casa busom. Za 3 godine studija u inostranstvu sam se navozao za tri zivota...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od grujicd » 19 Jan 2015, 19:12

Ono što me odbija od Banskog je gondola, čujem da možeš da čekaš i sat vremena kad je najveća gužva, npr. za raspust. Kakva su vaša iskustva po tom pitanju?

Inače prošle nedelje sam bio na Kopu i pošto je raspust zna da bude gužva. Sa pozitivne strane ne postoji jedno usko grlo kao što je ta gondola pa tu gužvu uglavnom možeš da izbegneš. Vreme nam je bilo savršeno, malo pao sneg pa posle šest sunčanih dana bez vetra i sa temperaturama oko nule. kako smo se vratili tako je krenula magla tako da ovi što su sad gore baš i nemaju sreće.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od Day Walker » 19 Jan 2015, 19:48

Ja sam bio u februaru 2012. kada je bilo takmicenje u necemu (zaboravih vec, world cup). U to vreme su bile abnormalne guzve i tacno je da se gondola cekala po 40min.
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Zimovanje

Post od DukeNS » 19 Jan 2015, 19:53

U 10 ujutru se cekalo nekih 15-ak min, a u 11h tek 5-6 min. Cuo sam i ja da znaju da budu guzve nekad, ali ovo je bilo u sred nedelje...

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od ftj » 19 Jan 2015, 19:59

Jos je i super ako se ceka samo 40 min, ja sam cuo da se ujutru ceka bar sat vremena.

Bio sam u Banskom 2006. i zaista su staze bile odlicne(dosta izazovnije i duze od kopa) i dosta povoljan aranzman kad se uzme u obzir da se dobija dobar hotel uglavnom sa polupansionom. Otprilike za istu cifru odes 7 dana u Francusku samo bez ukljucene hrane i u mnogo losiji smestaj(ali dosta bolje skijanje).

Ono sto je mene smaralo u Bugarskoj je hrana koja je uvek imala neki neprijatan smek gde god je probas, kao i sami bugari koji su u proseku solidno zaostali.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimovanje

Post od nidza » 19 Jan 2015, 23:53

Gde li si ti to jeo?

Mi smo šarali po restoranima, klopa tamo je fantastična i džabe.

Tapatalk

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od ftj » 20 Jan 2015, 11:35

A možda je samo to što je džabe nadvladalo ukus čubrice :)

Probali smo razne strane restorane i svi su koristili taj njihov začin a piletina je bila posebna priča. Pileće belo je imalo ukus kao da je izmleveno pa ponovo oblikovano u šniclu.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimovanje

Post od nidza » 20 Jan 2015, 11:53

Ma jok, super je klopa bila, ljubazni. Pamtim da sam naručivao po 2 jela za večeru jer sam u tom periodu stvarno mnogo mogao da pojedem, a plus sam želeo da isprobam sve živo. Imaju karakteristične začine, kao što ih imamo i mi. Nema potrebe da dužimo priču o ukusima, jer su različiti.

Meni je njihova klopa bila super.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Zimovanje

Post od Day Walker » 20 Jan 2015, 12:00

Meni je klopa uglavnom bila bzvz


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori