Budva -> Ohrid kuda?

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
jvigrz
Postovi: 13
Pridružio se: 13 Maj 2014, 09:52
Garaža: Ford Focus 1.6 tdci
Lokacija: Beograd

Budva -> Ohrid kuda?

Post od jvigrz » 02 Jul 2014, 22:58

Dakle plan je posle Budve otici par dana na Ohrid. E sad meni se ne cima iz Budve nazad za Srbiju pa Makedoniju, nego ako je neko isao blizim putem pa da podeli savet sta, kako, gde i slicno? Da li je bezbedno ici preko Albanije, sta je potrebno od papira kroz tu zemlju?

Svaki savet dobrodosao :pivo:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Budva -> Ohrid kuda?

Post od NexT » 02 Jul 2014, 23:44

Isao ja Ohrid - Podgorica relativno skoro.
Put je... Solidan... Moze da se vozi :)
Kroz Albaniju je jos i ok, al kroz CG je malo kriticnije na tom delu od granice ka Pg.

Nema razloga da ne bude bezbedno, bar ja imam jako pozitivna iskustva iz Albanije.

Dokumenta - nista mi nisu trazili. Tj ako imas ono sto treba za MK, sigurno ti nista vise nece traziti ni oni.

Licno sam izbegavao da stajem cak i u zapadnoj MK, pa i u AL, al ono... Sve je kul.

Malo je naporan put za vozaca, ima par delova u Albaniji gde ide odlican put i onda odjednom kocis na 20 da ne bi ostavio tocak u rupi. "Obilaznica" oko TIrane je potpuno konfuzna i nije gotova jos. Ako vec prolazis, savetujem da napravis pauzu u Tirani, prijatno ces se iznenaditi.
Dobra stvar je da dosta ljudi (starijih) govori srpski, pa mozes da pitas za pomoc ako se izgubis.
U Skadar ne savetujem da ulazis, potpuno ludilo od grada, izgubis se vec na ulazu.

jvigrz
Postovi: 13
Pridružio se: 13 Maj 2014, 09:52
Garaža: Ford Focus 1.6 tdci
Lokacija: Beograd

Re: Budva -> Ohrid kuda?

Post od jvigrz » 05 Jul 2014, 22:20

Pa mislio sam Budva - Ulcinja - Skadar - Tirana - Elbasan - Ohrid, tako mi deluje najblize, nisam mislio do Podgorice da se vracam (ili bi trebalo?). E sad mene interesuje jel ima neki deo puta da je autoput? Ma svratio bi ja svuda kad bi znao da je bezbedno da ostavim kola, a ne da mislim da li ce neka budala da mi skine tablice, razbije staklo...

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Budva -> Ohrid kuda?

Post od maniaxxx » 06 Jul 2014, 19:01

Išao sam ja prošle godine kontra put, znači iz Ohrida u CG i osim na nekim delovima lošeg puta, potpuno lude, adrenalinske vožnje nekih Albanaca i nije tako loše, posebno ako nemaš predrasude ( ja jih imam do Albanaca dosta, moram da priznam ). Od dokumenata ne treba ti ništa specialno, klasika. Imaš nekde i moj opis puta ako se ti traži...

Ako te još nešto zanima, samo pitaj

jvigrz
Postovi: 13
Pridružio se: 13 Maj 2014, 09:52
Garaža: Ford Focus 1.6 tdci
Lokacija: Beograd

Re: Budva -> Ohrid kuda?

Post od jvigrz » 11 Jul 2014, 16:40

Izvadio sam zeleni karton, da li treba i medjunarodna dozvola?

Odgovori