Kampovanje

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kampovanje

Post od nikaragva » 29 Sep 2014, 20:06

Pa bolje da su u prirodi nego u gradu :D

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kampovanje

Post od Kuzmanovic » 29 Sep 2014, 20:22

Istina :kezo:

Sent from my Tesla TTL7 using Tapatalk

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Kampovanje

Post od aleksa » 29 Sep 2014, 20:33

Super sajt sa kampovima po celoj evropi...

http://www.eurocampings.co.uk/

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kampovanje

Post od Ogi » 01 Avg 2015, 20:34

Pogledajte kako je njima dobro... Litica iznad mora, pogled puca... Savrseno... 90% zapadna evropa... ali ono su vile na tockovima... Pitam se da li su njihove ili iznajmljuju...

Slika

Slika

Slika

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kampovanje

Post od ljubitelj » 01 Avg 2015, 20:48

Ugavnom vlasnici idu prikolicama, retko se iznajmljuje.
Gde je snimljeno, koja lokacija, kamp?

Ja sam obisao sa dvosobnom kamp prikolicom prakticno celu severnu Grcku, oko 20 tak kampova sam posetio.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kampovanje

Post od Ogi » 01 Avg 2015, 21:17

Pelion, Kato Gatzea, Sikia Camping

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29961
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kampovanje

Post od trojanac » 01 Avg 2015, 21:43

Meni je ovo extra... http://www.kampnjivice.com/mobilne-kucice-u-kampu.aspx

From HTC wia TT
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kampovanje

Post od grujicd » 01 Avg 2015, 22:21

Navode se ovde neki argumenti koji mislim da nisu na mestu. Ima i hotela koji su na plaži, nije to nikakva privilegija kampova. Ove godine sam bio u Alexandra hotelu pored Potosa i on praktično deli plažu sa kampom pored. Prošetao sam i po tom kampu i da se ne lažemo hotel izgleda mnogo bolje. Nisi tu baš u netaknutoj prirodi, oko tebe su drugi kamperi, nema neke privatnosti, svuda vise štrikovi, razne tudje stvari su ti svuda okolo, itd.
Kao zamena za hotel ili apartman na sličnoj poziciji, ne vidim neku prednost.
Ono gde vidim predost je ako želiš da obidješ više lokacija. Par dana ovde, pa produžiš par dana na drugo mesto i tako redom. Sve bez pakovanja i raspakivanja stvari, mada i kamper verovatno ima neku pripremu pred polazak. Verovatno je to najbezbolnija varijanta za obilazak gradova, bar ako ideš sa celom porodicom pa nećeš svaki put i dečije stvari da pakuješ. Tu je prikolica u prednosti nad kamperom, parkiraš je izvan grada a onda kolima odeš u centar. Ili odeš dan dva na neku čuku, u šumu ili divlju plažu, tu stvarno nema alternative. Verovatno ne može duže od toga bez struje i vode. Bar bi ga ja tako koristio.
Da ima da se rentira kod nas probao bi ga na par dana, klincima bi sigurno bilo zanimljivo.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Kampovanje

Post od Rakhil » 01 Avg 2015, 23:16

Pa ima da se rentira, I kamperi I prikolice

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kampovanje

Post od grujicd » 01 Avg 2015, 23:29

U pravu si, evo odmah sam našao ovo:

http://www.rent.kamper.rs/

115e dnevno u sezoni, preko 300km dnevno ide doplata, plus 80e za čišćenje na kraju. Nije baš jeftino, da smo išli njime u Grčku i plaćali kamp koštalo bi nas više od hotela sa 4 zvezdice sa polupansionom. Kamper naravno bez hrane u tom poredjenju. Prepuštam onima koji baš vole :)
Mada sam siguran da bi se klinci oduševili vikend izletom. To im je jedna od omiljenih Pepa Prase priča :D

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kampovanje

Post od Sloba » 02 Avg 2015, 00:13

U netaknutu priridu bih uvek otisao na kampovanje dok mi se kampovi nikada nisu dopadali. Trenutno sam u Istri gde ih ima dosta, putevi su prepuni kampera i prikolica... Jednostavno, boravak u prostoru koji je ogradjen i koji je prepun ljudi i kojekakvih skalamerija nije ono sto ja zelim. Jeste to infrastruktura, struja, net, topla voda, bla, bla... ali dzabe kad sve na gomili izgleda kao prvomajski uranak.

Sto se tice dileme kamper ili prikolica - uvek prikolica. A, pre oba - sator.

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19245
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Kampovanje

Post od Heinz » 02 Avg 2015, 08:29

Istra je prepuna jer im je to najbliže more (Premantura, Medulin, taj deo sam video). Kapiram ja taj kontakt sa prirodom, ali nije to za mene.

TT

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kampovanje

Post od McGruja » 02 Avg 2015, 08:44

Za mene jeste, hotele ne podnosim :)

Kampovanjem u šatoru sam obišao veliki deo Evrope, za vreme studentski dana, dakle za vreme viza

Svestan sam da ljudi često imaju nisko mišljenje i očekivanja od ovog vida turizma

Danas, sa detetom i psom i dalje kampujemo, samo u bungalovima, sa svojim dvorištem, a kampovi imaju više sadržaja i servisa od većine hotela. Cena tih kampova je vrlo bliska cenama hotela.

Italijani su pobedili, oni su izmislili turizam, Francuzi onako, Grci malo iznad Francuza. Španija isto ima odlične kampova

Najbolji kamp sam koristio na Peloponezu, i teško je opisati savršeno

Još bih izdvojio Thalatta Camp na Sitoniji, kao savršeno parče raja

Edit
Uvek sam kolima išao i sa šatorima, ko me ne zna, ipak sam ja konformista prilični

Danas, nema šanse da me ubacite u šator :)

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kampovanje

Post od ljubitelj » 02 Avg 2015, 09:37

Ne znam kako se zvao ali na mene je utisak ostavio kamp u Kalamiciju. Jedan od retkih u Grckoj koji je zaista u prvoj kategoriji.
Onaj u Apsrovalti je na odlicnom mestu, ima veliki potencijal ali je stanje 3. ili 4. kategorije porazavajuce (NTOG, drzavni).
Sto se tice Istre tu su decenijama kamperi stranci apsolutna vecina. u Ankaranu je kamp redovno bio popunjen za 95% Italijana, Austrijanaca i Nemaca jos pre 30 godina, od toga je bar 50% imalo stacionirane prikolice i dolazili ljudi na vikend iz Trsta i tog dela.

Klub Mediterane je bio poznat medju kamperima iako je zatvorenog tipa, da je uvek birao ekstra kampove na ekstra mestima kao clanice sistema. Kod nas je postojao 1 na Jadranu, u Primostenu.

Kamp i hotel su neuporedivi, i to ko nije probao tesko razume koje su prednosti kampa. Neko voii samo hotele, neko i tu preferira "indsutrijski" odmor u hotelu sa 24sata poslugom u sobi na nekom 17.tom spratu sa svim udobnostima i kupanjem u hotelskom bazenu. Stvar izbora.
Kamp ima i mana ili predniosti zavisno iz kog ugla se gleda, sve sam radis i za sve koristis svoje znanje, sposobnosti, misice, vestinu organizacije na malom prostoru, naucis efikasno pakovanje, stedljivo ponasanje sa resursima (voda, plin, struja iz baterije koju poneses sa sobom se ne razbacuje inace neces ni dva dana sastaviti izolovan u prirodi), sam cistis djubre za sobom.
Zivotinje su nesto sa cime se moras nauciti da zivis u simbiozi, da se ne plasisi mrava ili gustera ili pauka ili zmije ili jeza i da shvatsi da su oni isto korisnici prirode kao i ti a da ih ti uopste ne zanimas sto si dosao kod njih u goste...
Nekome su to pogodnosti, kontakt sa prirodnim okriuzenjem neposredno.
Naucis osvnoe navigacije i snalazenja, osnove metereologije, naucis da se krece u prirodi bez ikakve elektronike (kja btw nije ni postojala do nedavno), naucis kako da se sklonis..

Prednost kampovanja je sto uvek mozes da ides kada hoces i gde hoces, nisi obavezan nekim ugovorima o boravku (kao sto je hotel-apartman varijanta). Prosto odes negde, svidja ti se ostanes ili se ne svidija pokrenes tockove i
odes na drugo mesto.
Sa sobom kamper cesto nosi i svoj camac, iz kampa krenes svaki dan na drugu plazu kada hoces, gde hoces, pa i na najskrovitije a dodatno i upravljanje camcem je opet poseban dozivljaj i odmor.

Na jednom odmoru posetis vise mesta, predjes i po nekoliko stotina kilometara po nekoj zemlji, upoznas za 3 ili 4 nedelje vise prirode, obicaja, ljudi za sta bi bilo potrebno 5 i vise godina po hotelima da se dostigne ta raznolikost.

Pa draz putovanja, guzva na granici a ti lepo odes negde u prirodu i odmaras se a onda ujutro nastavis umesto da sate provedes beskorisno u nekim redovima...

Kampovanje odavno nije jeftin vid turizma, bilo da se radi o kopnu sa prikolicama bilo o vodi sa jahatama u marinama. Negde sam citao jos davno da tipicni kamperi su predstavnici finansijski visih slojeva drustva koji traze individualizam.

I nije za one koji zive sa stopericom u ruci. Voznja sa prikolicom je dosta zahtevnija od vozaca, brzina je ogranicena na 100km/h, prosek voznje je tek oko 70km/h sto ce reci oko 600-700km dnevno puta da se ne umori jedan vozac.
Raspakivanje i pakovanje opreme traje i po 2-3 sata svaki put kada se pomeras sa prikolicom.

Kampovanje zahteva i nesto fizickih aktivnosti sto je dobro i za opste zdravlje pogotovu za profesije koje su vise kancelarijskog tipa da se organizam razmrda i misici osveze.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8093
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Kampovanje

Post od Ji 4Tze » 02 Avg 2015, 09:48

To je Thalata. Tamo je renta "kućice" reda 50€ dan. Drvena dvosobna s kuhinjom i šatorskim krovom, ima i terasu. To je onaj deo najdalji od plaže.
Stavros mi je delovao i malko bolje od Thalate.
Kampovanje je baš nekako SFRJ style :) sloboda i opuštenost.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Odgovori