Kampovanje

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Kampovanje

Post od Ogi » 25 Sep 2014, 23:18

Posto sam ove godine boravio u kamp-apartmanskom kompleksu na mene je veoma veliki utisak ostavio KAMP i takav nacin letovanja. Imam utisak da kod nas vlada misljenje da kampuju ljudi koji nemaju para da letuju drugacije ali ne lezi vraze... u EUropi to definitivno nije tako... koja je to uzivancija... ima 3 tipa kampera, oni koji imaju samo sator a dodju kolima, oni koji vuku prikolicu i oni koji voze kuce na tockovima... ovi sto dolaze sa satorima ili vuku prikolicu imaju jako mocna, skupa i dobra kola. Uzivaju u predivnom pogledu ili na saaamoj obali mora. Priguseno svetlo, stolice i stocici, ma uzivanje. Ok, mozda nije najbolja varijanta sa letovanje sa manjom decom ali kasnije... bas, bas dobat trip !

Da li je neko letovao ili letuje na ovaj nacin ?

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Grčka

Post od nidza » 25 Sep 2014, 23:22

Čitav život. Još smo imali uvek i motorni čamac, skijali na vodi kao klinci, ma fantazija. Iz tog ugla jedna Crna Gora može da izgleda sasvim drugačije, tako da samo treba zamisliti kako izgleda zujanje morem po hrvatskim ostrvima.

Inače smo najviše letovali u Slanom, Hrvatska, a posle rata smo se preselili u Stoliv, Boka Kotorska. Nisam odavno bio, nedostaje mi prikolica i taj vid odmora.

Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Grčka

Post od Paja » 25 Sep 2014, 23:23

Kampovanje je jako skup sport, mada ima svojih draži.

Dnevni najam kampera je od 100€ pa na više.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Grčka

Post od methane.master » 25 Sep 2014, 23:27

Naravno. Znao sam ljude koji ne bi menjali takav odmor za ne znam koji hotel. Ipak, teško da sebe mogu zamisliti u takvoj varijanti odmora. :nemampojma:

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Grčka

Post od Paja » 25 Sep 2014, 23:32

Ja mogu bez problema, ali ne u varijanti šatora nego prikolice dokle godidem sa detetom na more.
Ali koje sreću kvari je cena prikolica i činjenica da ih praktično nema u renti u Srbiji.
Bio je letos neki tip iz NS-a koji je rentirao dve prikolce za male pare al nisu ulivale poverenje.

Druga varijanta je renta kampera u koji se nabije šestoro, ali to je sa decom komplikacija. Više je varijata za društvo bez dečurlije.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Grčka

Post od jaksa » 26 Sep 2014, 23:21

Paja je napisao:Kampovanje je jako skup sport, mada ima svojih draži.

Dnevni najam kampera je od 100€ pa na više.
U Istri stalno vidjam kampere, to su uglavnom mečke E klase ili bmw 5 ili volvoi uz odgovarajuće prikolica, pa vi procenite ko to sebi priušti.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Kampovanje

Post od nidza » 27 Sep 2014, 08:15

Veoma skup sport, ali najbolji vid letovanja. Obično su kampovi na najboljim mestima, plažama, veoma blizu mora. Savršenstvo.

Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od Misha » 27 Sep 2014, 20:58

:plusone: :thumbup:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od ljubitelj » 27 Sep 2014, 22:04

nidza je napisao:Veoma skup sport, ali najbolji vid letovanja. Obično su kampovi na najboljim mestima, plažama, veoma blizu mora. Savršenstvo.

Tapatalk Pro
Ne samo na obali mora, kampovi su na jezerima, neposredno uz zicare za zimsko kampiranje itd i obicno su na izuzetno dobrim mestima.
Nabavka kamp prikolice se obicno vrsi na kredit tako da je rata otplate priblizno slicna trosku slicnog agencijskog aranzmana za uporediv vremenski okvir.. Podrazumeva se da godisnji odmor traje 25-40 dana, kao sto je nekada i kod nas bilo uobicajeno. Van toga se koristi kao vikendica u stacionar kampu tokom cele godine.

3-4 osobe x 30 dana, priblizno 100 pansion dana po 30E, za 10 godina priblizno 30.000evra. A toliko kosta i dobro opremljena dvosobna kamp kucica za 4-6 osoba.

Za te pare moze dobro da se kupi. Za takav odmor se ne mora pokazivati pred komsijama luksuznim brendovima (Kabe, Isabelle itd), kampovanje podrazumeva da je to sporedno.

Osim kamp kucica postoje i sklopive kombinacije kucica-sator koje su visestruko jeftinije a opet dosta vise pruzaju od klasicnog satora.

Dok sam bio mladji, puno sam obisao i odvozao sa kamp kucicom sto leti sto zimi. Fas fini odmori, vrhunsko uzivanje.

Sto se tice severne Grcke, na mene je najbolji utisak ostavio Kalamitsi kamp na jugu Sitonije i jako fina pozicija kampa u Asprovalti.

Ima i mana ovaj vid odmora, treba imati solidan vucni auto (zadnja vuca vrlo preporucljiva ili eventualno terenac), treba tokom godine placati parkiranje, vise ne vazi treca tablica vec se registracija placa svake godine i mora da se plati (takse i sve) za celih 12 meseci a ne moze krace, treba dodatno osiguranje, a povrh svega sporija je i voznja nego solo autom (80-100km/h).

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Grčka

Post od Paja » 27 Sep 2014, 22:25

Novih priolica za 3-4 osobe što je standardna porodica ima od 10.000€ pa na dalje.

Računica nije tako jednostavna. Sam kamp je skup. Kad se sabere prikolica, ljudi, auto, struja... razlika u odnosu na najam apartmana često bude mala.
Troškovi puta su veći. Više potrošenog benzina, skuplje putarine, skuplji trajekti...

@ Ljubitelj

Loša ti je računica. Batali pansione. Računaj samo zakup apartmana i to na max 20 dana što je više od realnosti od 10 dana koliko većina nas provede na odmoru.
Prikolicu ili kamper vredi posedovati ako se koristi mnogo više nego što većina nas ima vremena.
Zato je renta rešenje, ali toga kod nas praktično nema.

IZDVOJTE PRIČU O KAMPOVANJU U NOVU TEMU

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od ljubitelj » 27 Sep 2014, 22:57

Zato sam i napisao sta se podrazumeva za godisnji odmor u zemljama gde je kampovanje razvijeno i popularno (npr nemacka, holandija, francuska, skandinavija). Druga stvar je sto je kod nas to deformisano pa je 2 nedelje postalo kao neki uspeh da se provede u cugu na odmoru a da mnogi provedu i manje od 10 dana.
Kamp prikolica je dugorocna investicija, i sto se vise koristi logicnija je nabavka.

U nasim uslovima gde je poremeceno stanje kampovanje je postalo prakticno blisko luksuzu, ali mi nismo reper.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Kampovanje

Post od Paja » 27 Sep 2014, 23:21

Sad se razumemo.

Nismo reper, al mi moramo da gledamo iz naše perspektive.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Grčka

Post od perfiko » 28 Sep 2014, 13:44

Da li je neko iznajmljivao prikolice u samom kampu? Ja sam nešto o tome razmišljao, upravo iz razloga što mi deluje da kampovi zaista jesu na najlepšim mestima.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kampovanje

Post od Geza » 29 Sep 2014, 19:35

Slika
Slika
Slika
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kampovanje

Post od Kuzmanovic » 29 Sep 2014, 19:53

Nek im je sa srecom kada proradi kukuruz a oni u prirodi. Upala butnih misica je zagarantovana :djavo:

Sent from my Tesla TTL7 using Tapatalk

Odgovori