Akvapolis Segedin

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Akvapolis Segedin

Post od Rakhil » 08 Apr 2015, 13:14

Mislim da treba da imamo posebnu temu za ovo mesto, informacije se pogube u temi o Segedinu. Bilo bi super da i drugi koji su bili dopune sa svojim utiscima.

Dakle, bio sam za vikend u Napfényfürdő Aquapolis Szeged sa sitnom decom, i bilo je kosmicki. Kompleks se nalazi na obali Tise, prekoputa centra i lako ga je naci. Pored njeg je hotel Forras gde smo bili smesteni, o kom cu vise kasnije.

Akva park je zatvoreno-otvoren, radi cele godine i odlicno je koncipiran. Unutrasnji deo gde smo mi bili je podeljen u dve celine, jedna je banjski fazon a druga akcioni za decu.
U ovom mirnijem delu su bazeni sa lekovitom termalnom vodom (40c), topli bazeni za sedenje sa hidromasazom (32-36c), veza sa spoljnim bazenom koja je hit (izadjes napolje i kupas se u toploj vodi a nos ti se smrzava) a na spratu su i saune.
Drugi deo gde su tobogani je ozbiljna zabava: od bazencica za bebe, preko kruzne reke koja bas ozbiljno nosi, tobogana raznih visina i strmosti itd. Mi smo bili za vreme katolickog uskrsa, u hotelu je sve bilo puno, ali uopste nisam stekao utisak neke velike guzve; mesto je prosto toliko veliko da vam niko ne skace na glavu ili smeta. Na najduze tobogane se ceka po par minuta jer prethodni mora da zavrsi spust pre nego sto sledeci krene, a spust traje minut i kusur. Na spratu ima par nekih kafe-restorana, ai nisam obilazio pa ne znam na sta lice.
https://www.youtube.com/watch?v=pScxXGInvQU
Organizacija mesta je super. Dobijes RFID narukvicu koju nosis sa sobom koja sluzi za ormaric i ulaz na segmente bazena. Tusevi, klozeti i svlacionice su super, nivo higijene je sasvim ok, ima mesta koliko volis na lezaljkama cak i po guzvi. Cene ulaznica su jake: 15 evra za odrasle, 7.5 za decu, 13 za omladinu (sta god). Ovo su cene za vikend i praznike, radnim danima su nesto manje, ali tad tobogani rade naizmenicno. Parking je 40 dinara sat, naplacuju se bademantili i peskiri itd.

Zbog svega ovoga moze biti isplativo da se ide u Forras, bez obzira sto je skup hotel. U okviru polupansiona koji je 55 evra, dobije se neograniceni ulazak na bazen (plus hotelski spa i wellness), pa to menja racunicu. Hotel je super, 4 zvezdice. Sobe su povelike sto mi se svidja, nista nam nisu naplatili za dodatni krevet, bebi krevetac i ostalo sto smo trazili. Pricaju srpski uglavnom, ili dobar engleski u najgorem slucaju…Klopa je svedski sto dorucak i vecera, kvalitet je onako – ne ostanes gladan svakako ali nije sad neki gastronomski dozivljaj. U cenu je ukljucena i kuglana, Xbox, igraonica i sve ostale zanimacije.
Dakle, dva sata voznje od Beograda, a ozbiljna zanimacija, toplo preporucujem. Jos ako spojite sa shopingom, milina.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Akvapolis Segedin

Post od Xepoj87 » 08 Apr 2015, 13:27

Wtf, minut i po tobogan? Koliko kilometara ima? :D

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Akvapolis Segedin

Post od nikaragva » 08 Apr 2015, 13:50

Jel ima duboke vode, preko glave? :D

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Akvapolis Segedin

Post od trojanac » 08 Apr 2015, 13:56

Super što si otvorio temu. Bax je bio više puta i pričao mi je kako je do jaja, a ja nikako da se nakanim da odem(o) te ću u nekom narednom periodu sigurno ići makar na dan ili dva, čim dete još malo poraste da može da uživa i ona.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Akvapolis Segedin

Post od Rakhil » 08 Apr 2015, 14:06

Tobogan je zuti preko minut, plavi oko minut. Kreces sa ove visine...
Slika Slika
...a zavrsavas u prizemlju.
Evo mog klipa gde sam upalio snimanje kad sam vec ubrzao:
https://www.youtube.com/watch?v=DlCkp1_5CZs

Ima na par mesta dublje vode, ali slabo, to je uglavnom na spoljnim bazenima.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Akvapolis Segedin

Post od Xepoj87 » 08 Apr 2015, 14:08

Ma ajde, pa da ponesem sendvic da.jedem dok se spustam :D

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Akvapolis Segedin

Post od nikaragva » 08 Apr 2015, 14:10

Dobro je, znači ne mogu se udaviti. Znaš, ja sam izbosne :cepamdrva:


Meni lično, ovako sa snimka deluje bezveze da se spuštam kroz neku cev tako dugo. Više mi se sviđa otvoreni, malo razgledaš okolo :)

Mada kontam da je ovaj bezbedniji, da neko ne ispadne.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Akvapolis Segedin

Post od Rakhil » 08 Apr 2015, 15:18

Ta dva monstruma idu sa spoljne strane zgrade, da su otvoreni em bi neko izginuo, em bi se smrzao. Kamera ne hvata bas svetlo, imaju prozori u krovu tako da se unutra sasvim ok vidi. Meni je najzabavniji bio ovaj:
https://www.youtube.com/watch?v=w97Z4qgElmc
Jos ako se dobro zaletis i uhvatis ugao, milina.

Jos jedan plus za Forras: poneo sam evre i nisam promenio ni cent u forinte. Sve u hotelu mozes zavrsiti sa narukvicom, isto i na bazenu. Na kraju nas je potrosnja u dva dana (jedan rucak za mene i zenu, brdo sokova i kafa, nekoliko sati parkinga) izaslo manje od 30 evra, korektno za hotel. U Arkadu isto, sve mozes karticom, jebo forinte.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Akvapolis Segedin

Post od Heinz » 08 Apr 2015, 15:24

Ovaj hotel izlazi sa cenom 3 dana za 1. maj 560€.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Akvapolis Segedin

Post od Rakhil » 08 Apr 2015, 15:51

Taj broj ne znaci nista ako se ne zna koliko vas je, zar ne?

Moj kolega je isao dva polupansiona sa zenom i dvoje dece ispod 4 godine za 196 evra, mi smo sada platili 220 za isti kriterijum na uskrs. 500 i kusur nam je nudio Booking za 5 dana. Inace, kad sajt prijavljuje da nema mesta u hotelu ili Booking drami sa svojim "one room remaining!", posaljete mejl hotelu i oni daju ponudu, oko koje se cak moze i pregovarati. Ovo vazi za sve hotele u kojima sam bio.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Akvapolis Segedin

Post od AcaKayak » 08 Apr 2015, 16:03

Nikaragva, vidi se da nisi nikada bio na ovakvom toboganu :D

Nit je otvoren nebezbedan nit možeš da razgledaš iz njega :D

Rakhil, jel bio kakav fail video i koju si kameru više koristio? :)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Akvapolis Segedin

Post od Heinz » 08 Apr 2015, 16:04

Dvoje plus klinac 4 g.

TT

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Akvapolis Segedin

Post od Rakhil » 08 Apr 2015, 16:11

Pa to bi trebalo da te izadje 400 evra, a ne 560. Posalji mejl bolje hotelu, ili gledaj Novotel, i za njega sam cuo pozitivna misljenja.

Aco, naravno da je bilo fejl klipova, tipa moj palac na nozi 68 slika u burst modu, jbg. Nosio sam samo GoPro, zgodnije da jednu kameru za sve koristim, zajebao sam se samo sa podesavanjima kvaliteta pa nije ispalo bas sjajno, jebala me stednja prostora

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Akvapolis Segedin

Post od AcaKayak » 08 Apr 2015, 16:20

Rakhil je napisao:jebala me stednja prostora
Been there, done that.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Akvapolis Segedin

Post od Xepoj87 » 09 Apr 2015, 01:28

Dobro stekaro, sto i deci ne dade rucak?

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori