Bratislava i trunka Beča

Iskustva sa putovanja, razne informacije
maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Bratislava i trunka Beča

Post od maniaxxx » 17 Maj 2015, 21:10

Nema veze, razumemo se, svi vole ( volimo ) da pljujemo po domačim krajevima, iliti tuđa trava je uvek zelenija, a to nije ok, ima dosta toga lepog i oko nas ( nebitno je sad gde ko od nas živi )

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Bratislava i trunka Beča

Post od sebekkg » 17 Maj 2015, 21:23

maniaxxx je napisao:Tačno 370 km je od Celja do tamo ( oko 300 do Beča ). A da volim da se vozim, volim :mrgreen: .
.

:plusone: :siriruke:
Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23802
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Bratislava i trunka Beča

Post od dragvorl » 17 Maj 2015, 21:27

maniaxxx je napisao:Nema veze, razumemo se, svi vole ( volimo ) da pljujemo po domačim krajevima, iliti tuđa trava je uvek zelenija, a to nije ok, ima dosta toga lepog i oko nas ( nebitno je sad gde ko od nas živi )
Jos samo malo da pocistimo ili razgrnemo plasticne flase i trava ce se videti. :thumbup:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Bratislava i trunka Beča

Post od Geza » 17 Maj 2015, 21:29

Treba tu travu i pokositi. :mrgreen:
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Bratislava i trunka Beča

Post od Ogi » 17 Maj 2015, 21:47

Eto vidis, Slovenac, sada vec imam neku sliku grada. Slike jako podsecaju na deo oko Kneza u BG, to sto ima toliko turista dosta govori da je grad ipak atraktivan za njih. Cene su jezive !? Cisto. Ovde je prljavo. Hvala na dodatnim informacijama.

ljubitelj
Postovi: 10580
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Bratislava i trunka Beča

Post od ljubitelj » 17 Maj 2015, 22:29

Jesi li obisao park predsednicke palate? Sa onim obelezenim sadnicama drveca, koje su gosti posadili i postavljena tabla.
Ja sam bio prosle godine, i na mene je Bratislava ostavila fantastican utisak.
Veoma cisto, podzemne garaze na sve strane, gradski prevoz odlican, saobracaj odlican, centar grada uredjen, stari deo pesacka zona izuzetan.
Pri poredjenju sa ranijom posetom Bratislavi u doba CSSR potpuno drugi, neuporedivo bolji utisak.

Sve je mirno, fino, uredjeno, cisto, ljudi fenomenalni, opustena atmosfera, nigde galame, nigde otpadaka. Po meni bolje od Budimpeste i Beca, znacajno bolje, i najvise me podseca na osecaj koji sam imao u Cirihu samo uz daleko bolju klimu. Turista je bilo jako puno, ne secam se da sam negde video na tako malo prostora toliko gostiju. Cene vrlo umerene, znatno nize od Beca, tu negde u rangu Beograda.

Rado bih ponovo otisao tamo jer je na mene ostavila bas lep utisak.
Domacini su veoma, veoma ljubazni i rado zele da pomognu ako se bilo sta pita.
Javne sluzbe rade nedeljom, radili za praznik rada 1.maj najnormalnije cistili i ostalo.
Drzava u kojoj mi ne bi smetalo da zivim, o obzirom da sam obisao i druge delove zemlje i svuda je slicno pa cak i u malim mestima i selima sa svega par hiljada stanovnika.

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Bratislava i trunka Beča

Post od fq400 » 18 Maj 2015, 20:01

Otprilike su i meni slična iskustva sa Bratislavom kao i ostalima. Veoma lep grad, jedan od onih u kojima sam se odmah osećao kao kod kuće. Čisto, uredno, uređeno, ne preterano skupo. Nema mnogo atrakcija (sem spomenutih), ali vredi provesti produženi vikend. Ranije je bila vinjeta na četiri dana ili tako nešto, sad je na deset dana (valjda 10 evra) ili mesec dana. Ako neko ne zna engleski, vrlo je lako sporazumeti se na slovačkom/srpskom pošto su slični. Uveče preko nedelje je malo 'sporo' ali je vikendom fin provod, manje više isti kao i u drugim prestonicama u blizini. Za šoping nije nešto zahvalan, ali zato je Beč u blizini.

Meni lično se više sviđa od Budimpešte, ali je ipak daleko od Beča po svim parametrima. Btw, nigde nisam video toliko zatamnjenih automobila kao u Bratislavi, i to su dobar deo bili karavani. Nije krimi-Džimi varijanta nego ljudima valjda smeta sunce.

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Bratislava i trunka Beča

Post od maniaxxx » 18 Maj 2015, 20:39

Svako ima svoj ukus, meni Bratislava nije nešto posebno, daleko od toga da mi nije OK, ali Beč mi je bolji, Budimpešta lepša ( iako je u nekim delovima ciganija ), isto i Prag. Planiram u jesen posetu još drugih delova Slovačke na putu za Krakow, pa čemo videti...

Odgovori