Low Cost Aviokompanije

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od fq400 » 10 Feb 2013, 11:04

zuzazu je napisao:Povratna karta Turkishem (ako se ne naleti na promociju) krece od 230 EUR, povratna Jat oko 170 EUR.
Ja sam kartu Turkish-em platio tačno 163 EUR, bez ikakve promocije ili popusta, manje od mesec dana pre puta. Ista cena je bila i za JAT. Nisam znao za ovo otkazivanje letova, inače bih dobro razmislio, mada bih JAT izbegavao do poslednjeg trenutka.

Do sad nisam imao prilike da putujem low cost kompanijama, nisu se potrefile destinacije, a i kad su se potrefile, više mi se isplatilo da putujem 'klasičnim' kompanijama (izbor aerodroma, cena prtljaga, termini polaska i dolaska).

zuzazu
Postovi: 4607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od zuzazu » 10 Feb 2013, 11:52

fq400 je napisao:
zuzazu je napisao:Povratna karta Turkishem (ako se ne naleti na promociju) krece od 230 EUR, povratna Jat oko 170 EUR.
Ja sam kartu Turkish-em platio tačno 163 EUR, bez ikakve promocije ili popusta, manje od mesec dana pre puta

A ja sam jednu od svojih 50 karata Turkishem platio 11000 din. Al samo jednu... A putujem tri godine tamo vamo
A imao sam prilike da je vidim i za preko 400 EUR za vreme prvenstva u kosarci.
Tako da nemoj o ceni THY karte za IST.

O tarifama i kartama mozemo do sutra, i necemo ispricati pricu, poenta je da LOW COST, bolje reci LOW FARE, jer low cost se odnosi na prevozioca, a low fare na korisnika usluge - nije za Srbina.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od pedja » 10 Feb 2013, 12:05

Slika
Slika
Evo danasnjeg screena za narednu nedelju, kao i za mart mesec.
Slicno je i za avgust - 163€ moze da se nadje, bez problema.

Probao sam i sada za petak odlazni, vec u subotu/nedelju povratak i cena je 163/168€.

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od fq400 » 10 Feb 2013, 12:39

zuzazu je napisao:Povratna karta Turkishem (ako se ne naleti na promociju) krece od 230 EUR
zuzazu je napisao:A ja sam jednu od svojih 50 karata Turkishem platio 11000 din
Ne razumem, koja je onda od ova dve početna cena karte? 230 EUR ili 11000 RSD (~100 EUR po kursu u poslednje vreme)?
zuzazu je napisao:Tako da nemoj o ceni THY karte za IST.
Ne vidim zašto 'ne bih o karti THY za Istanbul' s obzirom da jesam putovao tamo, jesam proverio Turkish, JAT, Pegasus, Austrian i Olympic, i jeste u tom trenutku Turkish bio najpovoljniji?
zuzazu je napisao:A imao sam prilike da je vidim i za preko 400 EUR za vreme prvenstva u kosarci.
Video sam ja i da karta za Amsterdam u jednom određenom periodu košta i do 1000 EUR, kao i da noćenje u B&B-u u privatnoj režiji košta 100 EUR po osobi, dok hotel sa dve zvezdice i zajedničkim kupatilom košta oko 150 EUR po noćenju. Ovo nije pravilo već izuzetak kakav imaju svi veći gradovi na ovom svetu, a od čega ni Beograd na primer nije izuzet, ali nije nešto na osnovu čega treba donositi zaključke.

Nailazio sam i na duplo skuplje low cost karte u odnosu na one klasične, pa to ništa ne znači.
zuzazu je napisao:poenta je da LOW COST nije za Srbina
Pitanje šta jeste, a šta nije za 'Srbina' zahteva ipak malo ozbiljniju analizu od one iznete gore. U krajnjoj liniji, kao i u svakom poslu, pa i u avio prevozu, samo tržište će reći šta jeste, a šta nije za nekoga. Dokle god firma posluje sa predviđenom profitom, mislim da ih neće mnogo interesovati da li ih neko voli ili ne voli, da li su avioni polupuni, i slično.

Ja bih samo voleo da se svim učesnicima u avio prevozu kod nas omoguće isti uslovi za rad (ako to još nije slučaj), a ne da se posrnuli gigant izgrađen našim novcem brani i dalje, i to na naš račun. Ograđujem se utoliko što ne znam da li se nešto promenilo u poslednje vreme u našim propisima i da li i dalje postoje prepreke za low cost kompanije koje su postojale ranije.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od bane valjevo » 10 Feb 2013, 23:04

Imam jedno pitanje, gde da rezervisem avionsku kartu, koji sajt mi preporucujete, agenciju, ili kako vec.

Pitam jer zaista nemam pojma...

Naravno, neka low cost, fare, sta god vec...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od Floyd » 10 Feb 2013, 23:08


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od pedja » 11 Feb 2013, 00:05

NIje to uvek i najbolji nacin, mada moze pomoci.
Zavisi gde letis. Najbolje je direktno na sajtu aviokompanije, ukoliko nema presedanja sa promenom avioprevoznika. Pa i ako ima, nije lose procunjati po netu.

Evo primera, na osnovu pisanja o Turcima.
Period 02.07.2013.-12.07.2013. Beograd-Dalaman
Skyscanner daje kao najpovoljniji Turkish za 276USD.
Pegasus i ne spominju (imaju JAT), a na sajtu Pegasusa je 182EUR, tj oko 245USD.

Ukoliko se dobro snalazis po internetu, sam ces sebi naci povoljnu varijantu. Naravno, ima izuzetaka, a tu su i carteri, kada agenciji ostane koje slobodno sediste u sezoni...
Ipak Skyscanner i slicni mogu biti korisni, kao start za pretragu, a nekada ce naci kombinacije koje nekome mozda ne bi pale na pamet...

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od bane valjevo » 11 Feb 2013, 00:18

Jurim dve povratne karte za Amsterdam, sa polaskom oko 10. jula, i vracanjem oko 20 i nekog...

Za sada najpovoljnija je Adria Airways, sa presedanjem u Ljubljani cini mi se...

Trebao bih u toku nedelje vec da rezervisem karte... Ako neko slucajno ima neki savet, neka kaze, ja sam potpuno nov u ovome...

Posto nikada nisam leteo moguce je da dodje i do sledeceg...

http://www.youtube.com/watch?v=7VmD1BsfW5A
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od pedja » 11 Feb 2013, 00:30

Flylowcostairlines, ili tako nesto, bese super sajt sa svim aerodromima i letovima na njima. U jednom trenutku, sajt je nestao, bas cu ujutro proveriti da li se povratio...

Amsterdam nije preterano egzotican, tako da nema nekog izbora. Ne mogu sada sa telefona da trazim. Mozda ako se ukljuci neki lowcost do okolnih zemalja, pa neki voz...ali to je sve cimanje za verovatno malu razliku u parama. Ne znam da li Wizz leti u okolini...

TT

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od bane valjevo » 11 Feb 2013, 00:35

Pedja, nasao sam http://www.whichairline.com/.

Mislim da je to taj sajt, samo u novom ruhu...

Ima svasta, ali potrazicu detaljnije sutra...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od TheWickerMan » 11 Feb 2013, 00:38

Ja sam sa par drugara uplatio u maju Wizzait do Brisela, povratna karta čini mi se beše 8600 :) a od Brisela do Amesterdama je oko 200 km...

sent from Kenda digitron using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od pedja » 14 Feb 2013, 00:47

EasyJet leti na Liniji Beograd Milano
tanjug.rs je napisao:Britanska niskotarifna avio-kompanija Izidžet (easyJet) najavila je da će od 19. aprila početi sa letovima na liniji Beograd - Milano Malpensa.

Ovim potezom Beograd postaje nova tačka u širokoj mreži destinacija Izidžeta u Evropi, navodi se u saopštenju kompanije i dodaje da će se letovi na liniji Beograd - Milano, do aerodroma Malpensa, obavljati avionom A319 tokom cele godine, tri puta nedeljno - sredom, petkom i nedeljom u najpovoljnijem dnevnom terminu. Prema saopštenju, polasci iz Beograda biće u 13:25, sletanje u Milano u 15:10, a polasci sa milanskog aerodroma Malpensa su predviđeni u 15:45, s dolaskom na aerodrom "Nikola Tesla" u 17:30.

Cena avionske karte u jednom pravcu, sa svim uključenim taksama, iznosi 31,99 evra, a karte se mogu kupiti preko internet-sajta http://www.easyJet.com.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od bane valjevo » 14 Feb 2013, 00:54

Samo da se prijavim, uplatio sam let Wizzairom, Beograd-Ajndhoven odlazak 7.jul, povratak 15 jul., cena 32 920 dinara...

EDIT Za dve osobe... :D
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od pedja » 14 Feb 2013, 01:22

@bane valjevo
Ovo (EasyJet) otvara mogucnost konekcije BEG-AMS preko Milana. Problem je sto let iz BGa stize kasno i pitanje je da li bi bez nocenja (u MIlanu, ili cekanja na aerodromu od 14h)uspeo da prodjes pri odlasku...

I druga opcija: BEograd-Rim-Amsterdam (WizzAir+EasyJet) ima problem sa vremenom konekcija, iako je nesto jeftinija...

medjutim, evo najpovoljnije opcije koju sam ja nasao:

WizzAir - Beograd - Eindhoven - cena oko 13000RSD 10.-20. jul
ShuttleBus - Eindhoven (sa aerodroma) do Amsterdama - oko 40€ po osobi (povratna). Moze se rezervisati na sajtu: http://www.airexpressbus.com/ - imaju i opcije mape Amsterdama za 2,5 eur :D

Ukupno, nesto preko 150EUR (13000RSD+40EUR). Bus ide sa aerodroma i voznja traje oko 2h.
Voz je brzi, malo jeftiniji, ali podrazumeva i voznju sa Eindhoven aerodroma, do zeleznicke stanice, sto je cimanje, a i kosta par eura. Dakle, satlbus je mnogo bolja opcija.

edit: pretece me bane dok sam otisao da jedem sa nedovrsenom porukom :kezo:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Low Cost Aviokompanije

Post od Heinz » 14 Feb 2013, 09:16

Drugar je od jula u Amsterdamu, i poslednji put kad je dolazio Wizzairom, rekao je nikad više.

Odgovori