Rumunija-opšta tema

Iskustva sa putovanja, razne informacije
lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Rumunija-opšta tema

Post od lami » 12 Maj 2022, 07:10

Nisam imao previse vremena da se svrckam, recimo, moze da se poseti organizovano i ona palata parlamenta, ali nisam stigao. Sami Rumuni kazu da su Oradea, Temisvar i jos par gradova ispred Bukuresta po lepoti. Stari deo je lep, plus Causeskove zgrade te ne ostavljaju ravnodusnim, prosto zbog same velicine.
Sto se tice taksi prevoza, imaju Bolt i Uber, s tim da je meni nesto zabagovao Uber u povratku i nije pokazivao pravu lokaciju, pa sam morao da platim onima iz zutih taksija, koji deru samo tako i nemaju aparate za placanje karticama. E da, posto je zezala aplikacija, otkazao bio voznju i Uber je pokusao da mi naplati kaznu od 2 evra, ali posto nisam ubacio karticu, vwc placao gotovinom, mogli su da se slikaju.
Imaju i neki black cab, kod njih mislim da rade kartice, ali su skuplji.
Inace, njihove industrijske zone, skladista, proizvodne hale, prodajni lanci, bas sve ogromno. Tako nesto nema u Srbiji.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1345
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Rumunija-opšta tema

Post od Momčilo » 12 Maj 2022, 07:20

Ja sam bio jednom za Novu godinu, i nije mi se dopao grad.. Valjda je bio takav period godine, hladno, tmurno, bez snega.. Sa tvojih slika sad u proleće izgleda mnogo lepše. A iznenadio si me da taxiste deru sa cenama jer sam ja imao bas drugaciji utisak.. Ne mogu se setiti tacno, ali mi smo za doček platili taxi kao u NSu redovnu tarifu.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Rumunija-opšta tema

Post od dragvorl » 12 Maj 2022, 08:44

2019. sam poslovno bio na severu, ka Ukrajni. Sve bilo lepo dok je bilo pokriveno snegom, kako se sneg otopio sve se vidi: razvaljeni putevi, blatustina, poluraspale zgrade iz Austrougarske. Ok, to ne daje sliku cele drzave, ali tad i tamo je bilo tako.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Rumunija-opšta tema

Post od lami » 12 Maj 2022, 09:53

Momcilo, u smislu da je oko ponoci, za dvadesetak minuta voznje bilo 15-20 evra. Uber im je 2-3 puta jeftiniji.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1345
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Rumunija-opšta tema

Post od Momčilo » 12 Maj 2022, 10:59

Jasno, moguće da su digli cenu. Ja se sećam da nam je i vodič tada napomenuo da je taxi jeftin, to sam zapamtio. :)

Odgovori