Larnaka - grčki Kipar

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Larnaka - grčki Kipar

Post od Darko » 21 Nov 2016, 09:27

Da li je neko posetio ovaj grad? Ima li se sta videti?

Kakve su temperature vazduha u martu? kao i vreme generalno, moze li se suncati bez kupanja u moru.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Larnaka - grčki Kipar

Post od Risto » 23 Feb 2017, 19:04

Bump teme, ja se isto interesujem za letovanje na Kipru. Da li neko ima iskustva sa letovanjem u Aja Napi?

Koliko sam čuo, plaže su super, odličan noćni život, samo treba izbeći jul jer je preskupo.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Larnaka - grčki Kipar

Post od Darko » 23 Feb 2017, 19:09

Ja jos nisam saznao nista o kipru.

Mene osim klime, za odlazak tamo privlace avionske karte wizz aira, koje su neverovatna bagatela do tamo, pogotovo za period proleca.

Na primer let iz bg 19 aprila je 2.990 din, a povratak 23 aprila je 3.649 din. :-|

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Larnaka - grčki Kipar

Post od Floyd » 23 Feb 2017, 19:20

Proleće je ok vreme za posetu jer je tad već solidno toplo, za razliku od ostatka Evrope.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Larnaka - grčki Kipar

Post od Risto » 23 Feb 2017, 19:25

Ja imam drugaricu koja je išla tamo i kaže mi da je za svaku preporuku. Larnaka je možda i bolja baza od Aja Nape, jer je Larnaka na 50-60 km od Limasola i već pomenute Aja Nape.

Ja sam našao neke ponude ali cenim da ni u jednoj varijanti ne mogu spakovati 9-10 noćenja, avio kartu i transfere u 500 evra a to je neki zacrtani budžet za aranžman.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Larnaka - grčki Kipar

Post od Risto » 31 Maj 2017, 20:46

Možda pokrenem temu, pa pišem novi update :)
Ja sam organizovao aranžman na Kipru, uzeo sam avio karte preko AirSerbia-e, smeštaj u Ayia Napa-i preko Airbnb-a. Ići ću početkom (skoro sredinom) septembra, ostajem tamo 8 dana, jedino su letovi u lošim terminima.

Ako neko u međuvremenu ode, bilo bi lepo da napiše iskustva. Imam sledeća pitanja (ako neko zna):

- da li mi treba nešto posebno od dokumenata za rentiranje auta?
- koliki depozit se uzima (keš ili kartica)?

Ayia Napa je sjajna destinacija za mlade, ima jako lepe plaže, dosta noćnih klubova, cene nisu "strašne".

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Larnaka - grčki Kipar

Post od Markoni » 31 Maj 2017, 21:58

A sto nisi gledao preko WizzAir-a? Mene je karta povratna kostala nesto tipa 70 EUR.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Larnaka - grčki Kipar

Post od Risto » 31 Maj 2017, 22:01

Gledao sam i WizzAir ali u tom terminu je karta koštala više preko Wizz-a nego preko AS. Kakvi su utisci, gde si odseo?

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Larnaka - grčki Kipar

Post od Ralee » 01 Jun 2017, 09:28

Bio sam pre tri nedelje u Limassol-u i nisam se nesto odusevio mada sam bio u predsezoni. Zbog posla sam svih 4 dana proveo u gradu, i okupao se jednom na gradskoj plazi koja je krs. Grad kao grad dosta podseca na Nicu i Kan ali sa malo vise ciganije. Kolege su uzele rent a car i malo se vozile i kazu da nije lose, mada nisu kao grcka ostrva i ima dosta vetra. Dosta je rusa, cene su slicne samo ako znas gde da kupujes tj. da izbegavas turisticke radnje. Meni je najveci trip bio voznja na levoj strani. I to kao saputink, zamislis se, gledas naokolo, pa kad vratis pogled a ono suprotan smer na autoputu. Svako ko je sedeo na mestu suvozaca je u nekom trenutku kocio sa sve cetiri i trazio volan.

kod
Postovi: 319
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Larnaka - grčki Kipar

Post od kod » 05 Jun 2017, 23:07

prosao sam ceo grcki deo i nesto malo turskog. velika vlaznost, visoke temperature... :) izbegavati leto ako je moguce. dosta rusa (i engleza) koji kvare celu sliku. auto pod obavezno iznajmiti i obilaziti ostvro jer je sve blizu i vrlo pristupacno, ne zahteva mnogpo vremena. malo je opterecenje jer se vozi suportonom stranom.

nisam posebno odusevljen ni morem, ni ljudima, ni zabavom...ok, bio sam, video i to je to.

Odgovori