Sicilija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Sicilija

Post od gazza » 12 Jan 2018, 18:55

ne znam brate ali redjo i okolina su trash samo takav (a i ima nenormalno djubreta i za nase uslove), sve je trash, pica sa pomfritom, pica sa naseckanim virslama, ja takve stvari nigde nisam video u italiji, siptarluk u vazduhu, kuce nezavrsene ko mali mokri lug. sad ljudi su gotivni, svi su povezani za tom kalabrijskom mafijom ndrangom ali to nema veze sa tobom, prijateljski su, ima dosta migranata koji su simpa, ja sam se druzio sa jednim alzircem koji je okolo furao u crveno belom dresu. apsolutni svi saobracajni znaci cim zamaknes u bocne ulice u susednim naseljima ili selima u brdima su izresetane mecima plus svaka familija dole zna u koje selo sme a u koje ne sme da udje zbog krvne osvete. plaza je gora od slovenske u budvi a kosta nesto tipa 25e dnevno po glavi, more je ultra bezveze kombinacija makarske i budve kao sto rekoh. najbolja drugarica moje zene udata za nemca talijana poreklom odatle, ima kucu u blokovima koje je gradio musolini i nevidjeno smo se proveli, vole dole srbe ali ideja da idem dole ovako solo u turizam je :loool:

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Sicilija

Post od Darko » 12 Jan 2018, 20:54

Nista cudno, tamo je uvek bila velika beda. Zbog toga su sicilijanci i kalabrezi kolonizovali pola sveta.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19262
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Sicilija

Post od Heinz » 12 Jan 2018, 22:36

Što južnije to tužnije.
Toskana je zakon, ali ne sa malom decom.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Sicilija

Post od gazza » 12 Jan 2018, 23:49

inace dole u kalabriji pored ostalog jedu nesto sto nigde nisam video ni u italiji ni na svetu - sendvic sa sladoledom. lepinja je onaj slatkasti brios (od takvog testa se kod nas pravi ona slatka pletenica), koji se zasece i u to ti narokaju sladoled po zelji. to se jede uvece kada cela sela napune poslasticarnice na trgovima. ujutro se na istim mestima umesto dorucka jede granita, onaj ledeni napitak koji se konzumira kasicicom a pravi od kafe, jagode, limuna najcesce uz dodatak slaga, znaci granita i neko pecivo, tipa kroasan ili slicno. kad provale stranca u selu svi dodju da se upoznaju, niko ne prica engleski ali parlaju kao da se sve razumemo, i svi navijaju za juventus jer im je glavna pecalba fiatova fabrika u torinu.

zapravo kad bolje razmislim isao bi tamo ponovo, mnogo je ludo.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Sicilija

Post od Laki021 » 12 Jan 2018, 23:56

Meni su od Sicilije najzanimljiviji bili vulkani. To nikad do tada nisam video. Kako Etna (gde ti je prosto malo frka da se penjes), tako i neki oko koga se ide brodom. Ides brodom oko planine na ostrva a ono se pusi...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19262
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Sicilija

Post od Heinz » 13 Jan 2018, 00:12

Mi bili kod Vezuva i nismo hteli gore.
Ali to nije Sicily.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Sicilija

Post od Velja » 14 Jan 2018, 07:07

gazza je napisao:
12 Jan 2018, 23:49
inace dole u kalabriji pored ostalog jedu nesto sto nigde nisam video ni u italiji ni na svetu - sendvic sa sladoledom. lepinja je onaj slatkasti brios (od takvog testa se kod nas pravi ona slatka pletenica), koji se zasece i u to ti narokaju sladoled po zelji. to se jede uvece kada cela sela napune poslasticarnice na trgovima. ujutro se na istim mestima umesto dorucka jede granita, onaj ledeni napitak koji se konzumira kasicicom a pravi od kafe, jagode, limuna najcesce uz dodatak slaga, znaci granita i neko pecivo, tipa kroasan ili slicno. kad provale stranca u selu svi dodju da se upoznaju, niko ne prica engleski ali parlaju kao da se sve razumemo, i svi navijaju za juventus jer im je glavna pecalba fiatova fabrika u torinu.

zapravo kad bolje razmislim isao bi tamo ponovo, mnogo je ludo.

Očigledno, teški hašišari :kafa:

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Sicilija

Post od danijel00 » 14 Jan 2018, 08:28

Kolege od milošte zovu taj deo CalAfrica.

Catanzaro je zanimljiv grad, sve u oblacima. Ne smem da zamislim kako izgleda ako napada sneg, pa zaledi. Catanzaro lido nije loš za kupanje, al mi ne bi palo na pamet da idem na jug italije od svojih para :)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
Troll
Postovi: 62
Pridružio se: 28 Maj 2015, 21:35
Garaža: Mazda 3 G120

Re: Sicilija

Post od Troll » 20 Jan 2018, 22:28

Pre nekoliko godina smo išli na severozapad Sicilije, trajekt od Napulja do Palerma pa onda do Trapanija gde smo se bazirali. Prvi utisak je zaista bio "wtf gde smo došli", razlika u odnosu na ostatak Italije neviđena. Sve izgleda trošno i raspalo, lokalci izgledaju i zvuče kao arapi, a šlag na tortu mi je bio neki izbegli šošon u ulici koji je prepoznao BG table i dobacivao nešto sa prozora. Ideš sa porodicom, nije ti svejedno jbg. Međutim neverovatno kako te posle par dana ležernost i otvorenost tih ljudi i uopšte ta atmosfera opusti, i sve ti nekako dođe ok. Kuće prave od materijala kog imaju a to je peščar koji je veoma osetljiv na vremenske prilike i zato je taj utisak raspalosti koji je nažalost pojačan siromaštvom i nedostatkom para da se to održava kako bi trebalo. S druge strane imaju lokalnu mafiju koja se preorijantisala na reketiranje, recimo većina zgrada nije prikačena na vodovodnu mrežu nego imaju rezervoare ispod kuća koje se periodično pune vodom, i tu dolazi do toga da moraju da plaćaju i mafiji da "ubrza" dolazak cisterne da napuni.

Relativno blizu je jedna od najlepših plaža Italije, San Vito lo Capo, sam Trapani je simpatičan sa okolnim mlinovima, Palermo i Marsala kao veći gradovi blizu za dnevni izlet, kao i ostrva blizu samog Trapanija. Nažalost nismo hteli da rizikujemo put do Agrigenta i Scale dei Turchi jer nam je gazda rekao da je put baš loš, što bi uz lokalne putokaze kao na slici bilo previše :)

Slika

San Vito lo Capo plaža

Slika

Uobičajeni pejsaž za lokalnu vožnju

Slika

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Sicilija

Post od Darko » 20 Jan 2018, 22:33

Sta je "šošon"?.. albanac??

Kakav je palermo grad?

Italija je zemlja veliki kontrasta, do veoma razvijenih gradova na severu. Neke regije imaju cak nemacki standard (poput alto adige-a) pa do raznoraznih siromasnih zabiti na jugu.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Sicilija

Post od Ji 4Tze » 21 Jan 2018, 15:32

Indijanac :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Sicilija

Post od stefanan » 21 Jan 2018, 16:22

Darko je napisao:
12 Jan 2018, 17:12
Haha :D
Na kursu italijanskog su bili neki ucenici koji su tamo u kalabriji bili na nekoj razmeni studenata ili tako nesto pa se secam da su pričali da je jeftino za boraviti i za nase kriterijume. Ali davno to bese. Pa sam pretpostavio da je i na siciliji ali ocigledno da je sicilija turisticka prica i da cepaju cene.
znas nesto vise o tome? treba sestra od strica da ide, valjda traje mesec dana tako nesto,

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Sicilija

Post od Darko » 21 Jan 2018, 16:36

Cuvam i dalje letak od pre par godina. Hteo i ja ici ali nije bilo vremena. Uvek žalim sto nisam nikad bio na nekom od tih kurseva.
Secam se da je u skolici bilo par ljudi koji su bili i kazu da su se lepo i povoljno proveli. To je valjda drzavni univerzitet. Ostalih detalja se slabo secam.


Slika
Slika

Odgovori