Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Zaključana tema

Da li ste za letovanje u Hrvatskoj?

DA
8
17%
NE
26
57%
Samo Istra
12
26%
 
Ukupno glasova: 46

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11391
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od starac vujadin » 24 Apr 2017, 11:23

Znači, kad nam dođu u Beograd iz zemalja koje su nas bombardovale jedino je naše mišljenje bitno jer su iz naše perspektive oni agresori...dobar hint za Puzigaćinog advokata :)

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Ralee » 24 Apr 2017, 11:28

Bio sam u Istri bas pre dve nedelje, na par dana. Zbog predhodnog iskustva u hr, o kom sam pisao i ovde, dosta sam vagao da li ici. Istra kao da je odvojena od ostatka hr, ovog puta mogu reci bas prijatno iskustvo. Prvi dan jeste malo napeto, ali se posle covek opusti. Mi smo imali veliku ekipu i odlicne domacine, pa smo se mozda i zbog toga osecali sigurnije, ali verujem da ni porodicno kad se ide tamo nije nikakav problem.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19191
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Heinz » 24 Apr 2017, 11:31

Mi smo 2x bili u Istri, kod prijatelja, i super je tamo. Samo još nismo imali dete + bili smo u malom mestu gde se svi znaju.
U GR je daleko opuštenije. Plaže u Istri nisu za poređenje sa onima u GR, a deci je najvažnije da se lepo druže i kupaju.
Ne znam čemu taj mazohizam u najavi.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od shandu90 » 24 Apr 2017, 11:34

Mi smo otisli sa poslovnim partnerima iz Slovacke u Dubrovnik. Bilo je fino, samo su cene izuvanje. Verujem da su se vise cudili slovackom koji se cuo za stolom gde sede i Srbi.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od kvcali » 24 Apr 2017, 11:36

Sto bi reko jedan moj drugar u Hrvatsku mogu samo kad crvena (putinova) armija ponovo bude isla na ovu stranu pa ja uzgred i pride uz nju, hahahah :kezo: :kezo: :kezo:

nikad tamo, ima tamo dobrih i normalnih ljudi, naravno, ali ima i ogroman broj, (mnogo veci nego bile gde na planeti, ne racunajuci bas divljake) budala ustasa, nacista, ludaka...
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Saša » 24 Apr 2017, 11:42

Ne.

Ne mora apsolutno ništa tamo da se desi (sigurno i neće) ali i neprijatan osećaj je i više nego dovoljan da ti odlazak prisedne. Kakav ti je to odmor kada moraš da razmišljaš gde ćeš da parkiraš ili ostaviš auto i kakav ćeš ga zateći kad se vratiš? Ili hoće li te neko popreko pogledati ili šta reći kada ti čuje akcenat? Nit su im plaže i more lepše i toplije od grčkog, nit je bliže, nit je jeftinije. Ja sam iz tih krajeva inače (sutra baš idem do Plitvica na jednu sahranu), rođen sam i odrastao tamo, ali to more sam jednostavno precrtao "za vijeke vijekov". Produženi vikend s vremena na vreme da obiđem rodbinu i to je to, najviše. :kafa:

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Ralee » 24 Apr 2017, 11:47

Heinz je napisao:Mi smo 2x bili u Istri, kod prijatelja, i super je tamo. Samo još nismo imali dete + bili smo u malom mestu gde se svi znaju.
U GR je daleko opuštenije. Plaže u Istri nisu za poređenje sa onima u GR, a deci je najvažnije da se lepo druže i kupaju.
Ne znam čemu taj mazohizam u najavi.
Iskreno nisam obilazio plaze pa ne znam, prijatelj i ja isli poslovno pa smo vise obilazili vinarije unutar poluostrva.

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od aviator » 24 Apr 2017, 12:08

srdjanyo je napisao:Koliko je danas realno letovati ili otići na izlet u bratskoj republici?
Da li je bezbedno?
Da li se opustiti i pričati normalno ili ćutati na plaži?
Kolima ili javnim prevozom?
Hotel ili preko rodbine, prijatelja, poznanika?
Koji region treba izbegavati,a koji je bezbedan za državljane Srbije?
Neprijatnosti, susret sa domorocima i ignorisanje provokacija?
Mnogo priča sam čuo o lepotama HR primorja,čak tvrdnje da je dosta lepše od GR i TR.
Bio sam u HR(Dubrovnik) prošle godine čitava 3 sata i oduševilo me je sve: more,putevi,arhitektura.Jedino me rastužiše cene kugle sladoleda i javne garaže.


Послато са D6603 уз помоћ Тапатока
Ti bi tamo na pravi odmor ili ti treba adrenalinski šut, s'vremena na vreme?

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Ji 4Tze » 24 Apr 2017, 12:34

starac vujadin je napisao:Znači, kad nam dođu u Beograd iz zemalja koje su nas bombardovale jedino je naše mišljenje bitno jer su iz naše perspektive oni agresori...dobar hint za Puzigaćinog advokata :)
A ne, nego ćeš tamo da im objašnjavaš kako si ti u pravu a oni tamo nemači pojma. :mrgreen:
Pričam o HR, ne o nama, mi smo poseban slučaj. Ali da, NATO je agresor kao i vlastodršci zemalja iz tog perioda koji su se složili sa vojnom akcijom.

Išao sam (i s decom, ne jedu decu tamo) dva puta u Istru, apsolutno nikakvih problema, niti te ko smara, niti su neljubazni.
Al svake godine ista tema :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Uroš S. » 24 Apr 2017, 12:41

Devojka je išla sa svojima od 2000. godine do neke 2012. svako leto. (tad su prodali kuću) u Opatiju. Samo pozitivne utiske ima. Ja bio u Zadru, tj na Ugljenu 2013. i bilo mi strava. Moji su išli od 2007. 3-4x puta na Brač i u Split kod tetke, autom na BG table. Nisu nikad imali problem. Lepo je vrlo, drugačija lepota od GR, sve ima svoje. Inače baš volim GR.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11391
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od starac vujadin » 24 Apr 2017, 12:46

@Ji 4Tze

Nismo mi nikakav poseban slučaj u načinu gledanja na to šta je agresija na naše zemlje i osećanja vezano za to. To je univerzalni osećaj bilo gde na svetu, nevezano za to da li je opravdan ili neopravdan, tako ne znam odakle si izvukao logiku da bih ja (mi) trebalo da njima objašnjavamo šta je za njih prava istina.
Pogrešna ti je logika, ni objektivni Hrvati se s njom ne bi složili.
Zvuči lepo, kosmopolitiski i uzvišeno kada se kaže to u jednom pravcu, ali ne štima kada se primeni u drugom. Onda zvuči ksenofobično. I onda je najbolje reći da je u pitanju izuzetak. ;)

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Darko » 24 Apr 2017, 13:10

Ne.

Osim istre. Istra je poseban mentalitet. Pre par godina kad sam se zatekao u Umagu, pozitivno su me iznenadili dani srpske kulture na trgu koje je organizovao gradonacelnik italijan. Isto je bilo organizovano u puli i rovinju.
Takodje upoznao sam gomilu nasih ljudi koji rade u rovinju u ugostiteljstvu preko sezone, zajedno sa kolegama hrvatima lokalcima se druze u fullu, nacionalisticke teme se spominju samo u vidu zezanja i sprdanja. Kad kazes odakle si, bukvalno krene jugonostalgija iz njih
Imam i prijatelje u Labinu, italijane, oni bas gotive srbe i dolaze cesto u bg i ns.
Koliko sam skontao na istri uvek pobedjuju regionalne partije na izborima a ne kako vecinski hrvatska misli.
Tako da imam par pozitivnih iskustava sa istrom ali ne bih isao juznije. Kao sto neko kaze, cim ja moram da nesto mislim kako ce biti, onda necu ni ici.

Takodje sve pohvale od mene za slovenski deo istre. Tamo mozes bas da se opustis. Kao da si negde mnogo dalje od balkana.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Ogi » 24 Apr 2017, 13:31

NE !

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Laki021 » 24 Apr 2017, 13:43

Bio sam u Hr 4x na moru u zadnjih 8-9 godina, uvek je bilo super, mozda i ove godine opet skoknemo na nedelju dana.
Cesto saradjujem sa Hrvatima, u firmi sve projekte sa Hrvatskom ja vodim i uvek se super slazemo... tako da je koje islustvo veoma pozitivno u svakom pogledu.

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1672
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od DasAuto » 24 Apr 2017, 13:53

Kao Srbin imao sam vise problema u Srbiji nego u HR.
Kad smo isli na Zrce rodjak je imao i krst i zastavicu crvene zvezde okaceno oko spigla i niko nam nije nista rekao.

Vise puta smo stanovali kod privatnih lica i bas nikad nije bilo nikakvih problema. Gazde restorana su nas cesto zvali na veceru privatno, konobari i konobarice su nas uvjek prijatno iznenadili i ako smo uvjek imali nekakve predrasude.

Naravno ima budala svugdje kao i kod nas. Mene je sramota bilo kad su ogrebali auto u Prnjavoru od prijatelja iz HR, naravno nase Srbende. Tako da gledano sa strane, ista smo mi govna.

Zaključana tema