Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Zaključana tema

Da li ste za letovanje u Hrvatskoj?

DA
8
17%
NE
26
57%
Samo Istra
12
26%
 
Ukupno glasova: 46

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od nidza » 24 Apr 2017, 13:59

Zato se ide na neutralan teren, Bali, Maldivi, Barbados...

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ftj » 24 Apr 2017, 13:59

Bio u dubrovniku na dan sa bg tablama i bilo je solidno neprijatno iskustvo i nikom ne bih preporucio da probava.

Al zato porec, rovinj i slicno mozes da se ponasas bahatije nego u bg i niko ti nista nece reci, stavise i gotive kad cuju da si iz bg. I ne, nema neprijatnog osecaja i razmisljanja gde ces parkirati. Cak i ako dodjes sa tom predrasudom prvog dana ces je izgubiti. I u poredjenju sa gr, solidno se brze stize(6h solidnim tempom do poreca).

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Saša » 24 Apr 2017, 14:08

Kako je lepo biti blaženo nesvestan svega što se dešavalo na ovim prostorima poslednjih 20-tak godina, ono kada rat bukvalno prođe pored tebe i ti misliš ma to je negde daleko, ne dotiče me se... Pretpostavljam da jedino takvi ljudi i mogu ići opušteni na letovanje u Hrvatsku... Totalno nesvesni svega... :)

Sve je to i dalje vrlo sveže ljudi moji, samo začeprkano ispod površine i zaglađeno odozgo. I neće se nikad vratiti na ono staro. A možda ni tad. :(

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ftj » 24 Apr 2017, 14:36

rat je zavrsen pre 22 godine. Pritom u porecu i rovinju ne znam jel pala jedna bomba.

I naravno da je lepse ne opterecivati se ratom i tim stvarima jer vidim dozu cinizma u toj recenici.

poz.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od nidza » 24 Apr 2017, 14:43

Ne bi se niko opterećivao prošlošću da imaju lepu sadašnjost i budućnost. Previše ljudi gledaju unazad i kod nas i kod njih.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od igor_harris » 24 Apr 2017, 14:55

Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Heinz » 24 Apr 2017, 14:56

Ako idete tamo, bar izbegnite proslavu Oluje i Bljeska. Neki su se zadesili u autobusu tokom tih dana, nije bilo svejedno.

Koliko god nama bilo OK tih 2x tamo, jednom je meni lično bilo jako neugodno dok sam prolazio pored gomile pijanih na trgu u centru mesta.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Darko » 24 Apr 2017, 15:17

ftj je napisao:rat je zavrsen pre 22 godine. Pritom u porecu i rovinju ne znam jel pala jedna bomba.
Ja mislim da nije. Cak su mi na istri rekli da tokom rata 91-95 su se javljali i neki pokreti za vecu autonomiju/samostalnost istre. Verovatno hteli da iskoriste priliku.

Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Uninuni » 24 Apr 2017, 15:20

Sto se tice Istre dosta raje je islo tamo na GO i to porodicno sa djecom. Ja nisam bas stigao do tamo ali smo porodicno nekoliko puta ljetovali u Hr (Tucepi, Split). U Splitu imam i rodbinu i znam ga dosta dobro (cak su nam jedne godine ostavili stan tako da smo se sami snalazili po gradu). Vozali se svuda i bez problema parkirali na bilo kom parkingu da je trebalo (u dvoristu zgrada ili na ulici). I stvarno nikad nismo imali nekih konkretnih problema. Jednom su neki momci naisli i skontali smo da nesto dobacuju ali smo iskulirali :).

U Tucepima bili izvrsno. Cak su i primjecivali da zena i mala govore ekavicom pa im je bilo simpaticno :). Upoznali porodicu koja zivi i radi u Njemackoj i skompali se bas pravo. Ljudi iz BiH dolaze najcesce na produzeni vikend (tad je Makarska rivijera krcata i sa smjestajem i sa plazom).

Trebali bi vec za 10ak dana opet do Splita na vikend (ruta Sarajevo-Split po par dana) i ne zelim da razmisljam da moze biti nekih posebnih ili vecih neprijatnosti nego da odemo recimo do Bga ili bilo kog drugog grada.

DA :)

P.S. i ja sam prosao kroz ratna desavanja u svom djetinjstvu ali to ne znaci da treba da zivim sa tim strahom da li ce mi neko nesto dobaciti ili uraditi sa strane

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od DasAuto » 24 Apr 2017, 15:57

@Uninuni - mi koji smo prosli koz takve stvari najmanje i mrzimo. Mrze oni koji to sve gledali preko televizora.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od trojanac » 24 Apr 2017, 16:00

Iz mog iskustva, Istra i Kvarner slobodno. Od 2008 na ovamo išli više puta, što autobusom, što kolima, a pre dve godine i sa malim detetom. Obišli smo mojim autom na BG table ceo Krk, Rijeku-Opatiju, Selce, Crikvenicu, Novi Vinodolski.

Slika

Slika

U off road se išlo sa Golfom trojkom :)

Slika

Nadam se i ove godine da ćemo sa klincima. Idemo na Krk, kod ženine rodbine. U suštini nikakvih problema nema, trudiš se da budeš kao i svi ostali turisti. Ako si debil pa provociraš naravno da možeš svašta očekivati. Jedino što meni lično smeta je medijska kampanja protiv srba koja je konstantna. Otvoriš novine, pogledaš HRT, uvek ima nekih vesti gde se srbi spominju u negativnom kontekstu. Povremeno je to baš izraženo.

Sa druge strane za 8 godina i 6 odlazaka, a bili smo i po dve nedelje, što tamo što u Zagrebu, nikakvih neprijatnosti nismo imali.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Velja » 24 Apr 2017, 16:17

Lako je kad se ima stiker ,,Garaža" :)

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Darko » 24 Apr 2017, 18:24

nidza je napisao:Zato se ide na neutralan teren, Bali, Maldivi, Barbados...
Al si skroman :mrgreen:

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Mr.Rotor » 24 Apr 2017, 18:47

nidza je napisao:Ne bi se niko opterećivao prošlošću da imaju lepu sadašnjost i budućnost. Previše ljudi gledaju unazad i kod nas i kod njih.
igor_harris je napisao:Slika
Ja se nešto ne uklapam u te vaše izjave...

Korisnikov avatar
BobanR
Postovi: 819
Pridružio se: 12 Apr 2015, 22:07
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od BobanR » 24 Apr 2017, 18:48

:kokice:

Zaključana tema