Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Iskustva sa putovanja, razne informacije
sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od sasha015 » 02 Jul 2019, 23:09

Jel moze neko da objasni seljaku kako funkcionise porodicno putno zdravstveno osiguranje.
Imam karticu wienera,neka family opcija ,30 dana godisnje.
Pisao sam wieneru danas,dobio sam opste uslove osiguranja.
E sad kako funkcionise tih 30 dana osiguranja u instranstvu godisnje.Kako oni znaju koliko sam dana proveo tamo godisnje ako nastupi osigirani slucaj.Pasos na uvid?
Jel treba da im prijavim putovanje?
Ma sad cu da sibnem mejl,kad sam sabanesku....

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od pedja » 02 Jul 2019, 23:22

To je kao i multi osiguranje, dane broje po pečatima.

T-T


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Ogi » 02 Jul 2019, 23:45

Isto pitanje sam imao za neku varijantu. Kazu oni po pecatima iz Pasosa?! Ja kazem a sta ako ne lupe pecat oni nesto bezveze odgovorise... Meni je to sranje, uplatio bih pravo osiguranje.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od sasha015 » 03 Jul 2019, 11:48

"Nije potrebno da najavite buduće putovanje, a upravo se na taj način gleda, kako ste naveli, u pasošu, po ulaznim i izlaznim pečatima iz zemlje".

Nisam isao dalje sa pitanjima.Verovatno bi se pogubili u prevodu....

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od sasha015 » 03 Jul 2019, 12:00

Nego jel nekom palo na pamet da svako prelazenje granice poteze putno zdravstveno osiguranje.
Pa i kad idem po benzin u Bosnu.
Nas rfzs ima ugovor sa 20+ zemalja,ali kad te oderu tamo,ti onda refundiraj od drzave...
Ogi,ti ponekad ides u Bosnu,u familiju valjda.Jel imas tad putno osiguranje za par dana?
Lupam pozli ti,treba infuzija,hitna pomoc....
Pupu....daleko bilo,ko ce to da plati posle ukazane pomoci u bolnici u Bosni.
Ima sanse,puste te uz potpis,kao sto se lece Bosanci ovde...Izadju iz bolnice na lepe oci.
Jel ovi sto svercaju iz Madjarske imaju putno osiguranje za slucaj "pokupi te Turcin pred grqnicu"...Imaju klinac moj.
Dokon pop i jarice krsti....Ja kad ovakva pitanja postavim u narodu,samo me teleci gledaju i trepcu.Nista im nije jasno....Verovatno je do mene...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Ogi » 03 Jul 2019, 13:37

Ne, nikada nisam uzeo zdravstveno za odlazak tamo, evo bas uskoro idem. Nisam cak ni razmisljao o tome, iskreno. Jednom su mi dete primili i Focu u DZ sa nasom zdravstvenom. Ja ostanem tamo 5 dana max, deca leti po 2 nedelje, za njih mi je potrebnije ali eto, samo jednom je hvala Bogu trebalo i lako je reseno.

Inace kada je u pitanju zdravstvo u Bosni postoje dve varijante, da ti daju antibiotik ili da umres. Nema leba od lecenja tamo.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od pedja » 03 Jul 2019, 14:12

Kolega je dobro prošao sa bolnicom u Trebinju.

Nego, meni nisu lupili pečat, ni naši ni CG, jedini put kada sam imao multi osiguranje. Jedini put da nisam pratio šta rade i odeee...

Zvao osiguranje, ali dam kasno skontao. Šatro mogu potvrde iz jotela, prijave boravka, ali ni to nije garancija da sam napustio CG bla bla...


T-T


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Skipper » 03 Jul 2019, 15:27


sasha015 je napisao:Nego jel nekom palo na pamet da svako prelazenje granice poteze putno zdravstveno osiguranje.
Ja uvek uzimam pa makar išao i na par sati. Najlakše mi AMS Osiguranje. Bio sad u nedelju u Temišvaru, 105 dinara dan.


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od dunx81 » 03 Jul 2019, 16:35

pedja je napisao:Kolega je dobro prošao sa bolnicom u Trebinju.

Nego, meni nisu lupili pečat, ni naši ni CG, jedini put kada sam imao multi osiguranje. Jedini put da nisam pratio šta rade i odeee...

Zvao osiguranje, ali dam kasno skontao. Šatro mogu potvrde iz jotela, prijave boravka, ali ni to nije garancija da sam napustio CG bla bla...


T-T
Ovo i meni palo na pamet jer u cg ulazim ličnom kartom.

Inače prošle godine sam uplatio porodični paket u Dunavu i iščupam nokat na nozi. Nazvao call centar,oni me uputili u najbližu državnu ustanovu,plaćao sve sam i refundirao kod u filijali kad sam se vratio u Zr.
Reče mi dr da kada su neke veće povrede,zovu osiguranje,ovi pošalju neku garanciju i onda ne plaćaš ništa,međusobno se raskusuraju.

t


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od pedja » 03 Jul 2019, 17:32

Nema ništa od LK, samo pasoš, ako je multi osoguranje.

Za jednokratno nije bitno, ima tačno definisano trajanje.

@Ogi Često se ne razmišlja o osiguranju u "bliskim" nam zemljama, dok ne nastane neki problem. Ima ljudi koji su imali dosta problema i troškova, na nesreću/bolest, koja ih tamo snađe. Jednostavno, nije više ista država, to mnogi neće ili ne mogu da shvate.

T-T


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od trojanac » 04 Jul 2019, 03:58

Ja poslednje dve godine uplaćujem kod WS, preko moje banke. Mogu i direktno, ali nekako mi ovako lakše, a ne verujem da je nešto bitno skuplje.
Ove godine ćerku ujede neki pauk ili komarac za očni kapak i to preko noći otekne da ne može oko da otvori. Rešimo ave tamo u DZ, pregled plus injekcija nekih 40e. Osiguranje refundira do 100 e, a za veće iznose treba prvo njih zvati.

Ovde sve predam za refundaciju drugi dan po dolasku ali nisam im kopirao karticu tekućeg računa jer ne znam ni gde mi je. Kaže ona pošaljite na taj i taj mail broj računa što isti dan i uradim.

No to nije pomoglo stigne poštom zahtev za dopunu. Ja nađem karticu, iskopiram predam lično. Posle 3 dana zovem, pitam. Taman ističe 14 dana koliko je rok za obradu zahteva i isplatu. Kažu pošaljite opet to isto al na drugi mail. Ja uradim al opet ništa.

Dva dana kasnije ponovo zovem. Sad traže da slikam karticu tekućeg i ponovo pošaljem mailom. Uradim i to ali usput i izrazim veliko nezadovoljstvo u mailu.

Stigne izvinjenje, sad je kao sve ok i uplatiće kroz par dana. Uplatiše 4300 dinara i nekako smo to rešili ali mislim da ih preskačem ubuduće.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Joker » 04 Jul 2019, 08:53

Skipper je napisao:
03 Jul 2019, 15:27
sasha015 je napisao:Nego jel nekom palo na pamet da svako prelazenje granice poteze putno zdravstveno osiguranje.
Ja uvek uzimam pa makar išao i na par sati. Najlakše mi AMS Osiguranje. Bio sad u nedelju u Temišvaru, 105 dinara dan.


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Da li je ovo loše formulisano ili ja ne tumačim kako treba? Po ovom nije moguće kupiti putno zdravstveno osiguranje za jedan dan i da važi taj dan.

KADA POČINJE DA VAŽI POLISA PUTNOG ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA?

Polisa Putnog zdravstvenog osiguranja počinje da važi istekom 24 časa datuma početka osiguranja. Datum unet u drugom koraku je početak pokrića osiguranja. Datum na polisi je uvek jedan dan manji i on se odnosi na datum početka osiguranja.

https://webshop.ams.co.rs/faq.php

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Skipper » 04 Jul 2019, 11:55

Ne možeš da kupiš danas za danas već danas za sutra ili koji već period odabereš.
Ako kupiš danas polisu za sutra polisa je od 4.7 ali važi tek od 5.7, tj. nakon što istekne 24 sat ili prosto nakon što prođe ponoć.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Joker » 04 Jul 2019, 12:08

Tako bi bilo logično, ali koliko ja razumem nije tako napisano.

Ako mi treba polisa od 5.08. do 10.08. moram kupiti od 04.08. do 10.08. po onome što oni pišu.

Polisa Putnog zdravstvenog osiguranja počinje da važi istekom 24 časa datuma početka osiguranja.

Znači 24histekom početka osiguranja

po ovom moraš imati već plaćeno osiguranje da bi ti pokriće osiguranja "startovalo" 24h posle početka osiguranja.

Veoma konfuzno napisano i može da se tumači na više načina.

Jasno bi bilo da početak osiguranja i pokriće osiguranja treba da je 24h pre polaska na putovanje što je i ok.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Skipper » 04 Jul 2019, 12:16


Joker je napisao:Ako mi treba polisa od 5.08. do 10.08. moram kupiti od 04.08. do 10.08. po onome što oni pišu.
Ne, ti kupuješ 5.8.-10.8. a šta sistem kreira to te ne zanima, ti plaćaš samo za te dane.
Koristio sam njihovu polisu u Grčkoj kad sam zeznuo nogu na kamen i nisu pravili problem.


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk


Odgovori