Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Geza » 14 Jun 2017, 22:15

Gde sve možete sa našim zdravstvenim osiguranjem
http://mondo.rs/a1016277/Magazin/Travel ... ranje.html

Počela je sezona godišnjih odmora, pročitajte u kojim sve zemljama vam ne treba dodatno putno zdravstveno osiguranje, već možete da koristite svoju zdravstvenu knjižicu.

Republički fond za zdravstveno osiguranje Srbije ima potpisane međunarodne sporazume sa 20 zemalja:

Austrija, Poljska, Belgija, Rumunija, BiH, Slovačka, Bugarska, Francuska, Velika Britanija, Holandija, Italija, Hrvatska, Luksemburg, Crna Gora, Mađarska, Češka, Makedonija, Slovenija, Nemačka, Turska.

Šta to konkretno znači?

To znači da svi osiguranici, odnosno oni koji imaju overenu zdravstvenu knjižicu ukoliko turistički borave u nekoj od tih 20 zemalja mogu dobiti hitnu medicinsku pomoć o trošku RFZO.

Međutim, nije dovoljno samo da na put ponesete svoju knjižicu...
Pročitajte: Šta sve (ne) pokriva putno zdravstveno osiguranje

"Neophodnoje da pre polaska na put pribavite dvojezični obrazac, osim Poljske i Velike Britanije za koje je potreban samo dokaz o osiguranju i putna isprava. Dvojezicni obrazac izdaje nadležna filijala RFZO, a na osnovu nalaza i mišljenja Lekarske komisije, da lice ne boluje, odnosno da nije bolovalo od akutnih ili hroničnih bolesti u akutnoj fazi, u poslednjih 12 meseci, za koje je potrebno duže ili stalno lečenje", kaže vršilac dužnosti direktora RFZO Verica Lazić.

Nalaz i mišljenje izabranog lekara i overenu zdravstvenu knjižicu/karticu osigurano lice podnosi lično Lekarskoj komisiji nadležne filijale RFZO. Obrazac se izdaje najduže za period do 90 dana od dana izdavanja, a izdavanje je besplatno.

Lazić je naglasila da je u prošloj 2016. godini ukupno izdato 25.359 potvrda za korišćenje zdravstvene zaštite u inostranstvu.
Kako hiljadu dinara može da vam spasi život

"Ukoliko je osigurano lice pre odlaska na put obezbedilo potvrdu - dvojezični obrazac za države sa kojima imamo zaključene ugovore, hitne zdravstvene usluge neće biti naplaćene od njega, već će troškovi lečenja biti regulisani na način predviden konkretnim sporazumom."

Ukoliko i pored izdate potvrde, hitne zdravstvene usluge ipak budu naplaćene predviđena je pravo na naknadu troškova. Zahtevi za refundaciju se podnose direkciji RFZO Jovana Marinovića br. 2.

Ako putujete u Grčku...

Za države sa kojima RFZO nema potpisan sporazum, kao što je Grčka, zdravstveni fond nudi dobrovoljno putno osiguranje, a polisa se može nabaviti u bilo kojoj filijali ili ispostavi RFZO, bez obzira na prebivalište osiguranika.

Za polisu putnog osiguranja u RFZO ne postoje ograničenje po pitanju godina starosti, tako da osiguranje mogu ugovoriti i lica starija od 75 godina.

"Osiguranici putnog osiguranja, u slučaju potrebe za hitnom i neodložnom lekarskom uslugom, mogu da se obrate najbližoj zdravstvenoj ustanovi u mestu u kome se zatekne van zemlje, bez obzira da li se radi o državnim ili privatnim zdravstvenim ustanovama", kaže Lazić.

Trošak koji su imali u zdrasvtevnoj ustanovi, po povratku u zemlju im se refundira, uz orginalni račun i medicinsku dokumentaciju.

Rok isplate je 14 dana od dana dostavljanja kompletne dokumentacije.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Darko » 19 Sep 2017, 09:58

Danas prvi put kupio putno osiguranje preko web aplikacije. Na sajtu amss. Mnogo lak i elegantan nacin da se uzme osiguranje bez odlaska u filijalu. Cak daju i popust na online.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Skipper » 19 Sep 2017, 11:43

Ja sam do ove godine uzimao dobrovoljno preko RFZO, a ove preko Amss kod oba se završava sve brzo

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka


toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od toleander » 02 Okt 2017, 15:24

Darko je napisao:
19 Sep 2017, 09:58
Danas prvi put kupio putno osiguranje preko web aplikacije. Na sajtu amss. Mnogo lak i elegantan nacin da se uzme osiguranje bez odlaska u filijalu. Cak daju i popust na online.
Ja sam, nazalost, morao da aktiviram njihovu polisu u Egiptu pre tri nedelje. Bilo je komplikacija u smislu da su mi kod lekara trazili asistentsku kompaniju, a u AMSS call centru nisu ni znali sta je to. Kapiram da niko van Srbije nije cuo za AMSS i zato to traze da bi obezbedili naplatu.

Na kraju sam morao sam da platim troskove, ali su mi uredno sve refundirali i to jako brzo kad sam se vratio u Beograd.
Esse Quam Videri

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od jaksa » 02 Okt 2017, 15:52

AMSS radi sa Švajcarcima:
https://www.evasan.com/
+41229295252

toleander
Postovi: 166
Pridružio se: 10 Apr 2015, 13:53
Garaža: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG
Lokacija: Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od toleander » 02 Okt 2017, 16:15

jaksa je napisao:
02 Okt 2017, 15:52
AMSS radi sa Švajcarcima:
https://www.evasan.com/
+41229295252
Super! Morali bi samo da porade na obuci zaposlenih u call centru. Ja sam na kraju bio zadovoljan uslugom, odneo im papire i posle 3 dana mi je legla uplata na racun.
Esse Quam Videri

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Heinz » 02 Okt 2017, 17:20

To obično piše na papirima koji se dobiju uz polisu. Online nisam koristio, samo lično i to Dunav.

Korisnikov avatar
MiloshNBG
Postovi: 128
Pridružio se: 20 Jan 2016, 14:16
Garaža: KIA Ceed 2019 1.0 T-GDI
Lokacija: Novi Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od MiloshNBG » 21 Jan 2018, 14:16

Ako dosta putujete u inostranstvu i imate karticu Banke Intesa prijavite se za kreditnu green american express karticu i dobicete putno osiguranje dzabe, samo placate odrzavanje 200 dinara. To na godisnjem nivou dodje 2400 dinara, a pojedinacno kupljeno osiguranje za 10ak dana na moru, recimo, bi izaslo vise.


Mnogo dobra fora i jako fino fudnkcionise.. Naravno da nisam potprosio ni dinara sa te kartice :D

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Saša » 21 Jan 2018, 14:18

Toliko otprilike izađe i porodično za 10-12 dana sa nekim popustima. :)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Heinz » 21 Jan 2018, 14:24

Ako ideš 1x.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od pedja » 21 Jan 2018, 16:35

To osiguranje je ograničeno brojem dana. Ne kažem da nije dobro, nego i to treba znati. Ja bih ga spucao samo na poslovna putovanja, pre no što dođem do odmora :D

Inače, jutros uplatih osiguranje online, jer sam zaboravio na isto, a izjutra idem na put...

TT


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od ikac2000 » 21 Jan 2018, 17:18

Pre neki dan sam dobio od ADAC-a uplatnicu i karticu za putno osiguranje koje vazi 45 dana od datuma uplate.

Za jednu osobu 12.6 EUR a za porodicu 18.6 EUR.

Super cena. Mada je redovno DE zdravstveno priznato svugde u Evropi, i u SRB.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od Ogi » 21 Jan 2018, 17:31

Ma boli te djoka. Aj nas jos malo tovari. :D

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od ikac2000 » 21 Jan 2018, 17:59

Tovare vas vec dosta dole :-)

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3390
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Zdravstveno osiguranje tokom putovanja

Post od kragujevac » 21 Apr 2019, 21:17

ikac2000 je napisao:
21 Jan 2018, 17:18
Pre neki dan sam dobio od ADAC-a uplatnicu i karticu za putno osiguranje koje vazi 45 dana od datuma uplate.
Za jednu osobu 12.6 EUR a za porodicu 18.6 EUR.
Ovo osiguranje ne važi 45 dana od dana uplate, ono važi za rok od prvih 45 dana svakog putovanja u toku važenja ugovora.
"......besteht ab Grenzübertritt ins Ausland für die ersten 45 Tage einer jeden Auslandsreise während der Laufzeit der Versicherung...."
Obzirom da se za tako nešto napravi trajni nalog i da se ta suma od 18ak€ automatski skine svake godine, to jednostavno znači da ono važi uvek dok ne raskineš ugovor. Već sam ga koristio par puta za neke računčiće od lekara/apoteke sa letovanja u Srb, sve su platili bez pogovora. Moraš samo da im dostaviš račun u originalu.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Odgovori