Hrvatska

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
markoue
Postovi: 899
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Hrvatska

Post od markoue » 03 Sep 2019, 15:49

Toliko si godina zivota spucao, a nista nisi razumeo. Bas tuzno za videti.
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Hrvatska

Post od Heineken » 03 Sep 2019, 15:50

Ne gutam baljezgarije, licno iskustvo moje porodice :)

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od Ogi » 03 Sep 2019, 15:50

markoue je napisao:
03 Sep 2019, 15:49
Toliko si godina zivota spucao, a nista nisi razumeo. Bas tuzno za videti.
:rofl:

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Hrvatska

Post od Heineken » 03 Sep 2019, 15:58

Pre devedesetih se itekako gledalo tamo ko je koje nacionalnosti, mnogo vise nego sto se u Srbiji ikad to gledalo. Moji proveli u Splitu oko 20 godina tj cale najvise. Nikad to nije bilo kao u bajkama koje se ovde a pogotovo u Beogradu pricaju. Kad se neke stvari osete na svojoj kozi drugacije razmisljas.
Pa mom caletu i kevi su komsije Hrvati ostavljali kljuc od stanova kad idu na putovanja da obilaze . Onda je dosla 91 i preko noci ogromna vecina njih se setila da su ustase i tako...veselje pocelo ..
Poslednja izmena od Heineken u 03 Sep 2019, 16:00, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od Vladapetr » 03 Sep 2019, 16:00

Heineken je napisao:Ne gutam baljezgarije, licno iskustvo moje porodice :)
Na osnovu ličnog iskustva tvoje porodice si zaključio šta je Hrvatima/Hrvatskoj plan, cilj ili šta već?

Mojoj babi su kompletnu porodicu (oca, majku, nekoliko braće i stričevu porodicu) pred očima zaklali četnici, dok se sa sestrama skrivala ispod štale. Potpuno srpska porodica, al jbg dva brata su bila u partizanima. Ko je čitao biografsku knjigu "Teče krvava Drina", moja baba je bolničarka Zora koju glavni junak spominje u delu kad je ranjen. E sad, pomozi mi da shvatim na osnovu iskustva moje porodice - šta je plan Srba prema Srbima neistomišljenicima?
Ako imaš vremena i živaca, da ti pričam šta su u poslednjem ratu radili "naši", Romanija i okolina gde mi živi familija, pa da ustanovimo šta je onda plan Srba prema drugima?

Uostalom, nije ni bitno. Živite u svom svetu krvnih protivnika i arhi-neprijatelja, ja imam pametnija posla SlikaSlika
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Hrvatska

Post od trojanac » 03 Sep 2019, 16:10

Gaginh0 je napisao:
03 Sep 2019, 10:11
Trbali su mu i tockove skinuti.
To je beogradski specijalitet, tablice nebitne. Ustvari čini mi se da najviše vole baš beogradske tablice, ko će kome ako ne svoj svome.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Hrvatska

Post od Sinisa G. » 03 Sep 2019, 16:13


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Hrvatska

Post od nikaragva » 03 Sep 2019, 16:40

Dzabe sto smo mi ovde vecinom normalni i sto ima ogromna vecina normalnih hrvata, dovoljna je jedna budala da se nadje ili par njih, da ti upropasti letovanje, pa i zivot.
Da li se ta mrznja podgreva iz Zagreba/Beograda, ne znam, niti znam zasto, ali evidentno je da tamo mozes ostati bez auta ili delova auta.

Ne secam se da li je ikad nekome iz hrvatske ovde unisten auto. Priznajem da ne pratim vesti, pa ne znam, ili niko ne prica o tome.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1595
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od zdushan » 03 Sep 2019, 16:58

Ovo sa srbima na srbe je klasična zamena teza... bratoubilački rat je veliki užas koji nema veze sa ovom pričom.
Budala ima svuda, kao i ok ljudi, ali ako uzmemo poslednjih stotinak godina, jasno je kakva su nam iskustva sa njima. Nije prošao nijedan sukob u ovim krajevima, svetski ili lokalni, a da nisu pokušali da nam ga zavuku... veliko je zlo kod njih, a sa još gorim su se udruzivali...
Pojedinaca znam sjajnih, imam i prijatelja tamo, ali u globalu, hrvatski nacionalni projekat je patoloska mrznja prema srbima kroz vekove.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Hrvatska

Post od HKS » 03 Sep 2019, 19:48


Vladapetr je napisao:Da, zato oni nisu imali žrtve i Srbi u Krajini nisu imali nameru da smanje broj zlih Hrvata. Jbt, kako gutate baljezgarije koje serviraju garniture sa vlasti, užas...

Da se razumemo, nemam nijedan razlog da ih branim, to što sam tamo suvlasnik firme apsolutno ne menja moj generalni stav i posmatram ih sa istim (ne)razumevanjem kao i npr Lazarevac, Novi Sad pa čak i Beograd. Pričam o neposrednom iskustvu u kontaktu sa ljudima i problemima koje tamo nismo imali, a realno smo ih očekivali. Sa onima koji imaju gram mozga apsolutno ni najmanju neprijatnost nismo doživeli, a npr. 2-3 puta smo se ozbiljno zapili u velikoj ekipi gde je nekoliko ratnih veterana i vojnih lica koji su u pratnji predsednika.

Naravno da je tamo i pun k. idiota koji gutaju neku HR verziju Informera, ali na takve nismo naleteli. Prvi ne bih letovao u HR u nekoj free style varijanti upravo zato da ne mislim hoću li negde naleteti na takvog krkana, ali daleko od toga da su svi takvi i da je ta mržnja neko opšte stanje svesti.



https://www.atvbl.com/vijesti/region/ko ... e-8-5-2019


http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... borbi.html


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Jasenov ... ation_camp







Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1595
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od zdushan » 03 Sep 2019, 19:56

E da. Neverovatno. Takvih lazova, otimaca istorije I nacije bez stida ne postoji na kugli zemaljskoj.
Dučić je rekao: Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ne zato što se ničega ne boje, nego zato što se ničega ne stide.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Hrvatska

Post od danijel00 » 03 Sep 2019, 19:57

nikaragva je napisao:Dzabe sto smo mi ovde vecinom normalni i sto ima ogromna vecina normalnih hrvata, dovoljna je jedna budala da se nadje ili par njih, da ti upropasti letovanje, pa i zivot.
Da li se ta mrznja podgreva iz Zagreba/Beograda, ne znam, niti znam zasto, ali evidentno je da tamo mozes ostati bez auta ili delova auta.

Ne secam se da li je ikad nekome iz hrvatske ovde unisten auto. Priznajem da ne pratim vesti, pa ne znam, ili niko ne prica o tome.
naravno da jeste. razbucali su na zatvorenom parkingu nekim sportistima 2,3 auta pre par godina i slično.
fora je sto ovde kad vidiš hr tablice, to je uglavnom neko "naš"

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od grujicd » 03 Sep 2019, 20:05

Kod mene skoro bio parkiran neki HR auto par dana, na staklu mu pisalo "Srbin sam, ne lupajte" :rofl:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od Vladapetr » 03 Sep 2019, 20:05

zdushan je napisao:E da. Neverovatno. Takvih lazova, otimaca istorije I nacije bez stida ne postoji na kugli zemaljskoj.
Dučić je rekao: Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ne zato što se ničega ne boje, nego zato što se ničega ne stide.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
Vidiš, upravo to je pokazatelj kako se pecate na baljezgarije sa TV-a. Kolinda je odvalila glupost i laž, jer time kupuje svoju Informer publiku. Sad su im izbori, a naci priča uvek ima publiku.

Mnogi faktori u HR su osudili tu izjavu, npr Jadranka Kosor je bila baš oštra u komentaru, ali o tome ovde nećeš nigde čuti ni reč - jer ovdašnjoj ekipi na vlasti nije u interesu da te informiše nego Informeriše.

I nemojte samo sa "mi nismo takvi" jer ovde radikali na svim izborima od 90-tih imaju barem miliona glasova.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Hrvatska

Post od Heinz » 03 Sep 2019, 20:24

Velika je razlika između činjenice da i ovde i tamo ima normalnih, i ponovnog propagiranja bratstva i jedinstva, kao što neki ovde izgleda pokušavaju.

Odgovori