Hrvatska

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Dobro veče

Post od Darko » 15 Maj 2017, 12:54

Ja nesto merkam sad krajem maja par dana Umag. Ali to je verovatno najopustenije mesto u hr jer je na Slo granici i italijan je gradonacelnik.

Zasto si izgubio zelju?

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Dobro veče

Post od Floyd » 15 Maj 2017, 12:59

Istra je odlična, sigurno nećeš imati problema.

Izgubio sam želju baš zbog konstantog hejta prema svemu što dolazi iz Srbije. Koliku su samo frku digli zbog pionirove čokolade, da se i predsednica umešala... a da ironija bude veća, ta fabrika je u gradu u kom živi veliki procenat Hrvata. Meni je sve to nekako jadno.

To je samo moj subjektivni utisak.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Dobro veče

Post od Darko » 15 Maj 2017, 13:17

Kontam te i slazem se. Ja idem samo zbog dobrih puteva, blizine i sto je tu slovenija da se svrati. Istra je jedino more na koje se isplati otici i na 3 4 dana.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od Delija » 15 Maj 2017, 13:18

Otkud tebi toliki fetis za Sloveniju? :zbunjen:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Dobro veče

Post od Darko » 15 Maj 2017, 13:32

#delija.
Blizu je, 5 sati. Ima milion mesta se obidju. Put do tamo vrhunski. Jako cisto uredno. Dobar vazduh posumljenost 66 posto. Razumeju srpski. Veoma bezbedno. Nije jako skupo. Na malom prostoru mozes da dodjes i do jadrana i do alpa, do italije i austrije. I osecam se skroz opusteno kao kod kuce.
I volim ta kraca vikend putovanja na 3 4 dana. A realno nemas gde iz srb da odes na tako kratko i blizu i da vidis sve to.
Ne mogu da procenim kakvi su ljudi ali sve ostalo mi se svidja i ici cu cesto dok ne budem mogao da priustim neke druge destinacije. I ljubazniji su prema turistima neuporedivo u odnosu na cg na primer.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od trojanac » 15 Maj 2017, 13:49

Tema je otvorena zbog interesovanja za letovanje, te vas molim samo konkretna iskustva, predlozi i saveti. Hvala.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Darko » 15 Maj 2017, 15:37

Ovaj lokalitet pored umaga mi se dopada.


https://www.youtube.com/watch?v=V2oO7h9Gmzk

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od starac vujadin » 15 Maj 2017, 15:44

Najlepša lokacija u Istri, što se tiče prorodne lepote, je Crveni otok. To je divno mesto, s fenomenalnom prirodom i jako lepim plažama. Ne znam kakav je sada s cenama (nekada je bio ultraskup), ali se brodićem lako dolazi na kupanje.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ljuba » 15 Maj 2017, 17:16

Vidis on mi se nikada nije previse svidjao. Mi smo redovno (godinama, da ne kazem decenijama :)) odlazili iz Vrsara za Rovinj uz posetu Crvenog Otoka, i uz usputne lepote tamo ima previse ljudi i mali je :)

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11389
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od starac vujadin » 15 Maj 2017, 17:20

Pa mali je, a ljudi dolaze na kupanje sa strane jer su plaže u oklini manje više slabe...ali je prelep i prirodan.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Ji 4Tze » 15 Maj 2017, 18:24

sad na Bookingu gledam, pa bar 3 put skuplje nego dobar (4*) hotel u Sitoniji...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7023
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od DukeNS » 15 Maj 2017, 18:59

Od 2004. ponovo letujem svake godine u Hrvatskoj i za sve ove godine nisam imao ni najmanji problem. U radnji trazim hleb i pavlaku, a ne kruh i vrhnje, u kaficu kafu sa mlekom, a ne kavu sa mlijekom, na plazi se deremo dok igramo picigen i svi cuju odakle dolazimo, vozim kola sa NS tablama, svi mestani znaju ko smo... Naravno da se moze desiti da naletis na ektremnog iskompleksiranog nacionalistu, ne iskljucujem i tako nesto, ali na takvog su ti podjednake sanse da naletis bilo gde. Verovatno je u pojedinim krajevima situacija drugacija, ali na ovde na ostrvu je stvarno opusteno.

Najbitnije od svega, more je meni najlepse od svih u kojima sam se kupao, a mogu se naci uvale kao iz bajke. Kad budem pri kompu cu postaviti i par slika da ilustrujem...

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Mares » 15 Maj 2017, 20:54

Darko je napisao:Ovaj lokalitet pored umaga mi se dopada.


https://www.youtube.com/watch?v=V2oO7h9Gmzk
Ako planiras "odmor" krajem maja u Umagu mogao bi ovo da overis http://www.seastarfestival.com/en/ :opustanje:

Ja kontao da zapalim na Prodidzi....ali sam odustao...jer zbog HR ... :kafa:

Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 696
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od pankoz » 15 Maj 2017, 22:22

DukeNS je napisao:Od 2004. ponovo letujem svake godine u Hrvatskoj i za sve ove godine nisam imao ni najmanji problem. U radnji trazim hleb i pavlaku, a ne kruh i vrhnje, u kaficu kafu sa mlekom, a ne kavu sa mlijekom, na plazi se deremo dok igramo picigen i svi cuju odakle dolazimo, vozim kola sa NS tablama, svi mestani znaju ko smo... Naravno da se moze desiti da naletis na ektremnog iskompleksiranog nacionalistu, ne iskljucujem i tako nesto, ali na takvog su ti podjednake sanse da naletis bilo gde. Verovatno je u pojedinim krajevima situacija drugacija, ali na ovde na ostrvu je stvarno opusteno.

Najbitnije od svega, more je meni najlepse od svih u kojima sam se kupao, a mogu se naci uvale kao iz bajke. Kad budem pri kompu cu postaviti i par slika da ilustrujem...

A koje je to mesto ili ti ostrvo o kome pričaš?

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od shandu90 » 15 Maj 2017, 23:33

Bio stric poslom u Zadru (malopre stigao kod nas), usput bio i na koncertu Balasevica. Malo je bio skeptican posle onog bombardovanja vestima ali kaze da je u pozitivnom soku ostao. Gazde mu spremile sendvice za put :D

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Odgovori