Hrvatska

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Hrvatska

Post od ljuba » 18 Jul 2021, 13:44

Prekljuce nije bilo :) Ma ovo je idealno vreme za kupanje. Mi smo u Rovinju ali planiramo da svracamo do Vrsara..


SlikaSlikaSlika


PS: Jeste voda se ohladila...
Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Mobile uploads

Post od Ji 4Tze » 18 Jul 2021, 17:33

Juče se oladila, na metar ispod površine skoro da preseče kad se skoči (kupali se na plaži Amarin odmarališta)… Al vi ste gore navikli na ladnu vodu pa vam ovo verovatno banja :)

Dobili smo preporuku za plažu Cisterna, to je malo niže Veštar kampa. I stignemo tamo i kao wtf, obluci na nekoj uskoj, neuređenoj plaži, ali voda lepa bistra… kad malo otplivasmo i gle, pipnemo dno, a ono peskovito :) kakvo iznenađenje za Istru, a voda prijatna skoro ko na Sitoniji :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Mobile uploads

Post od ljuba » 18 Jul 2021, 21:08

Uuu pa dajte neke predloge za plaze oko Rovinja. Na prvom mestu gde mozemo da se parkiramo.. A posle da popijemo neko picence :)

Ako treba okolina Vrsara tu znam sve pa pitaj :)

PS: Većina plaža koje ja znam ima peščano dno, ali ono ne počinje često od plicaka..

PS1: Voda je meni bila prijatnija nego u Grckoj. Jedino sto je vetar I kisa razlade brzo :(

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Mobile uploads

Post od Ji 4Tze » 18 Jul 2021, 21:44

Nismo mi baš neki eksploreri ali evo ti neki spisak
Cisterna Beach, parking je tu odmah iznad plaže

https://goo.gl/maps/tecyVR5VwqH1m8ft6


Amarin s donje strane, tu nam je uvek super, imamo restoranče za snack klopu, toalet i wifi :D

https://goo.gl/maps/tadDKSLKm3hbos2B6

Parkiramo se gore pred ulaz, na ulici u odmaralište
https://goo.gl/maps/XrjJa3VMpaYVPiRC9

Ispod Zlatnog Rta
https://goo.gl/maps/6rpTjEma4NQS51gR8
Tu dolazimo bajsevima

Preko puta na ostrvu sveti Andrija, al to mora neki brodić da te prebaci
https://goo.gl/maps/hD5gUoYg5A2noLKx5

plaža kampa Veštar, tu klinci vole one bazene, ali more je onako bzvz jer je baš zavučena a plitko i ima čamaca
https://goo.gl/maps/3wFxq8usSyju1TWLA

To su neke koje su nam redovne….

Danas smo bili i na plavoj Laguni kod Poreča, tu ćemo sigurno opet na ceo dan, za nas ima pregršt aktivnosti, kupanje, fudbalica i odbojka (i badminton) na pesku, stolići za stoni tenis…

Rent a Boat Poreč - Sport Mediteran
https://goo.gl/maps/ZxycuKhUEMfAQRck7
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Hrvatska

Post od ljuba » 18 Jul 2021, 21:51

Ne znam da li znaš za uvlačenje između plave i zelene lagune. Ima puteva koji vode do samog mora i možeš da se i parkiras i kupiš sam. A zelena laguna je super za sportove. Tamo smo uvek pucali iz vazdušne puške.. Ti bas ideš po velikoj površini:)

Na zlatnom rtu smo se kupali juce i danas, ima više plaza. A biciklisti ubiše po šetalištu.. Mi idemo autom. Smešteni smo kod blondi beach (u tom smeru iznad Rovinja)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Mobile uploads

Post od ljuba » 19 Jul 2021, 20:06

Kupali se danas na Cisterni plazi i aktivirali SUP. Sve bilo savrseno osim sto smo izgoreli ko kreteni jel sve vreme je sunce bilo sakriveno iza oblaka a mi mislili nece nas :) Inace SUP se super brzo napumpa sa pumpom za pumpanje guma (kupio adapter preko alija za 5eur) i mora da ide bar na 13psi da bi ja moga da stojim na njemu :)

Slika

Slika


Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od Vladapetr » 06 Avg 2021, 15:05

Ove godine smo za drugi deo odmora (to je onaj deo kad ne vodimo decu Slika) pikirali Istru. Mada sam prilično često do Rijeke i Pule, nisam je probao u pravom turističkom smislu. Više su to bile posete na dan ili dva, kupanje nabrzaka na najbližoj plaži. A budući da prema Istri gajim priličan afinitet, pre svega zbog Tuste i Idijota, ove godine sam morao da je overim.

Za ovih 5 dana mini odmora sam izabrao Poreč, hotel Mediteran Plava laguna. Sam smeštaj je extra, sobe su prostrane a hrana baš dobra. Jedina zamerka je na bračni krevet koji je veoma čudnih dimenzija, i uži i kraći od svega što sam do sad probao Slika
Maske u hotelu nisu obavezne ali ih veliki procenat gostiju nosi. U restoranu su obavezne.

Sam Poreč me je oduševio, možda i najlepše primorsko mesto na kojem sam do sad bio. Ovde ne mislim samo na vizuelni utisak o izgledu zgrada i ulica, nego na kompletno uredjenje.
Pre svega, neverovatno je mnogo drveća i prirodnog hlada. Npr. sad bi od našeg smeštaja do centra Poreča mogao ići peške (nekih 20-ak minuta) gde je veći deo puta uz samu obalu, a da ne prokuvaš jer si većinom u hladovini. Sve je čisto i pristupačno, a obala je veoma čudno razudjena pa na tom potezu od 20 minuta hoda možeš naći velike razlike. Eto juče je duvao neki vetar, na plaži ispod našeg hotela voda maltene mirna a 200m dalje talasi odvaljuju o betonsku plažu. Gomila malih plaža, ali su uglavnom kamen ili beton što realno ne volem. Vidim da mnogo njih stavi peškire ili ležaljke gore u borovu šumu, tu uživaju i kad im dodje samo se spuste 50m u vodu.

Slika

Slika


Na kraju sam našao plažu po svojoj meri, preko puta na ostrvu Sv. Nikola. Maro je deo kompleksa Valamar i, kao i sve ostalo, odvaljuju sa cenama, ali je pesak onaj najsitniji mogući a voda mirna i topla.

Slika

Slika


Inače, sve je prilično skupo. Kugla sladoleda 10kn (nekih 160+ dinara), dve ležaljke plus suncobran su na ovoj plaži 140kn. Hamburger u kafiću 50kn, dakle ne pravi restoran nego ona brzinska varijanta blizu plaže. Bukvalno sve je skuplje nekih 30-50٪ nego npr Zagreb, koji je isti ili za dlaku skuplji nego Beograd.
No, ono što me ovde fasciniralo je ta vanpansionska potrošnja. Uveče je grad pod opsadom, bukvalno nema praznog stola ni u kafićima ni u restoranima. I tu mislim kako na one centralne na glavnim ulicama, tako i na par manjih koje smo nalazili u nekim zabačenim budžacima. Bukvalno sve puno, jedu i piju kao da sutra ne postoji Slika
Pitao sam par Hrvata i kažu da Istra i inače jako dobro posluje, ali im se čini da je ove godine još jače.

Sledeće godine ću ovde dovesti decu jer je ponuda sadržaja za njih zaista bogata. Akva i avantura parkovi, razna igrališta i igraonice, zaista sjajno.

Slika

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od grujicd » 06 Avg 2021, 15:14

Kakva je Istra za švrćkanje kolima, u smislu gužve, parkinga? Crna Gora je u sezoni kolaps, i to praktično cela obala. U Grčkoj je to ipak prihvatljivije, sem nekih čepova tu i tamo ipak možeš lako da menjaš plaže.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od Vladapetr » 06 Avg 2021, 15:20

Iskreno nemam pojma. Do hotela sam došao bez problema, veliki je protok vozila ali nije bilo čepova ni stajanja. Tu sam parkirao i ne diram dok ne krenemo nazad.
Ovaj deo odmora koncipiram baš kao odmor, u fazonu minimum minimuma fizičkih aktivnosti. Trudim se da izbegnem sve osim ishrane, pomeranja ležaljke u skladu sa pomeranjem sunca i bračnih obaveza

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od Ji 4Tze » 06 Avg 2021, 15:39

Ma opušteno, bude manja gužva pri promeni turista, kolima ali oni kad parkiraju, ne idu nešto daleko...
Nema gužve, nema kolona, a ono sitno u prilasku samom centru nekog grada može da se desi ali i to je bilo u vreme najveće posete prethodnih godina.
Nešto ko Sitonija u predsezoni...
Doduše bude čepova po naplatnim rampama ali i to može da se izbegde. Učka im je kilava u sezoni, imaju neki retardirani semafor na izlazu ka Rijeci i skretanje ka Opatiji i taj semafor pravi kolone maltene par km pred ulazak u tunel s druge strane brda. Neverovatno da ga do sad nisu rešili kružnim tokoma a u danima smene turista kolone su kilometarske.

Parking imaš gde hoćeš, samo je pitanje gde se plaća a gde ne, negde je začuđujuće prihvatljive cene.
Boringly average, but also perfect for school run mums

milanns
Postovi: 375
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Hrvatska

Post od milanns » 06 Avg 2021, 16:56

Gde jedete vi sto idete iz Srb za Istru? Jeste nekih 6 sati (plus minus koji sat) ali ipak :)

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1386
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: Hrvatska

Post od LukaMaletin » 06 Avg 2021, 19:12

Ima super aplikacija za parking po Istri, otkrio sam ove godine kad sam bio u Rovinju i dobra je sto ne moraš unapred da platiš , posto nisam uvek znao koliko ćemo se gde zadržati.


Sent from my iPad using Tapatalk

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Hrvatska

Post od dispy » 06 Avg 2021, 19:35

Ja sam svraćao u Zagreb ali ne odgovara svakome jer se prilično oduži put. Super su i Vrata Jadrana, ima par korektnih restorana, ima i Mekdonalds ako ste za brzu varijantu. A ima i lep pogled.

Sent from my RMX2155 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od Vladapetr » 06 Avg 2021, 20:16

Nisam nikad u cugu išao do Istre ili iz Istre kući, uvek stajem u Zagrebu. Tamo jedem isključivo u Rustica restoranu, probali smo ih tonu ali Rustica mi je baš po meri.
Sofra je restoran koji je tamo baš na glasu i uvek je pun ko oko, sasvim je ok ali meni ništa posebno.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Hrvatska

Post od dag81 » 06 Avg 2021, 20:39

Lepa je Istra, obala top sve pod konac, ali dzabe kad je more lose. Nemam zelju da je posetim za letovanje vise. Isto ne volim betonske, kamenite, stenovite plaze.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Odgovori