Hrvatska

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Hrvatska

Post od Mares » 01 Okt 2021, 19:54

Proverio sam sada na njihovim sajtovima, mogu za Hrvate da kazem da sam u tranzitu (idemo na sastanak tako da se sve ukupno necu zadrzati duze od 4 sata u Hr), za nas Srbe je dozvoljen ulazak u Srbiju bez ikakvih potvrda.

Btw, dugo nisam isao kuci za NS iz pravca Batrovca autoputem, gde je najbolje da se izdvojim? Jel moguce da na pravcu Hr-NS nema izdvajanje kod Rume (Ruma-Sabac put), vec me gugl mapa baca na petlju kod Sr Mitrovice (pa dalje reko fruskogorskih sela sto je malo smor) ili na Pecince tj. Dobrince (sto je nekih 20km duze ali vremenski je isto otprilike)?

Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Hrvatska

Post od rade74 » 01 Okt 2021, 20:14

Izdvoji se kod Rume

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Hrvatska

Post od ikac2000 » 01 Okt 2021, 20:39

maniaxxx je napisao:
ikac2000 je napisao:
01 Okt 2021, 16:55
Ovog vikenda je za jednu noc 214 evra za porodicu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa ja sam sad dole, platio koliko sam napisao...cudno
Sorry, naredni vikend, typo. Na bookingu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13016
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Hrvatska

Post od Saša » 03 Okt 2021, 05:20

Mares je napisao:Proverio sam sada na njihovim sajtovima, mogu za Hrvate da kazem da sam u tranzitu (idemo na sastanak tako da se sve ukupno necu zadrzati duze od 4 sata u Hr), za nas Srbe je dozvoljen ulazak u Srbiju bez ikakvih potvrda.

Btw, dugo nisam isao kuci za NS iz pravca Batrovca autoputem, gde je najbolje da se izdvojim? Jel moguce da na pravcu Hr-NS nema izdvajanje kod Rume (Ruma-Sabac put), vec me gugl mapa baca na petlju kod Sr Mitrovice (pa dalje reko fruskogorskih sela sto je malo smor) ili na Pecince tj. Dobrince (sto je nekih 20km duze ali vremenski je isto otprilike)?
Ruma definitivno, imaš izlaz, to navigacija (Google Maps) brljavi nešto, i mene je provukla kroz ta sela jer smo se zapričali u autu i nismo pazili na table pa smo je poslušali.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока



LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Hrvatska

Post od LAV-LAV » 03 Okt 2021, 11:23

Mares je napisao:Proverio sam sada na njihovim sajtovima, mogu za Hrvate da kazem da sam u tranzitu (idemo na sastanak tako da se sve ukupno necu zadrzati duze od 4 sata u Hr), za nas Srbe je dozvoljen ulazak u Srbiju bez ikakvih potvrda.

Btw, dugo nisam isao kuci za NS iz pravca Batrovca autoputem, gde je najbolje da se izdvojim? Jel moguce da na pravcu Hr-NS nema izdvajanje kod Rume (Ruma-Sabac put), vec me gugl mapa baca na petlju kod Sr Mitrovice (pa dalje reko fruskogorskih sela sto je malo smor) ili na Pecince tj. Dobrince (sto je nekih 20km duze ali vremenski je isto otprilike)?
Tranzit znači da se možeš zaustaviti samo na benziskoj pumpi.
Rizik je ako te ulove nekom slučajnom kontrolom da si na sastanku ,tržnom centru itd.(a ne u tranzitu).
Kazna je oko 1000 € za takav prekršaj , a može biti i viša ako ti još natovare nešto kao " potencijalni biološki ubojica bla bla"

Isto tako, u tranzitu moraš imati registrirani izlazak u roku 12 sati,ali ne na isom graničnom prelazu (sumnjivo je ako ideš iz Srbije u Srbiju...)

Ipak, sve ovisi o ažurnosti granične policije koliko je revan i ažuran.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Hrvatska

Post od dragvorl » 03 Okt 2021, 12:44

Ne znam da li lepe nalepnicu tranzit, to otezava jos vise.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Hrvatska

Post od LAV-LAV » 03 Okt 2021, 13:00

Mislim da nema nikakvih naljepnica,ali ima u kompjuteru gdje je registriran ulazak i tu se navodi da je tranzit u pitanju.
Rizik je velik.Ipak, može sve proći ok,a može proći i loše.

Edit: nisam siguran da li je još uvijek dovoljan brzi test.
U tom slučaju najjeftinija varijanta i nemaš brige, nema tranzita i ostalih peripetija.
Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od Woodoo » 03 Okt 2021, 13:11

Nema nalepnica.

LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Hrvatska

Post od LAV-LAV » 03 Okt 2021, 13:43

Heinz je napisao:Ovo je 270 lokacija kamera za nadzor brzine u Hrvatskoj. Uskoro stižu i na autoceste?
https://www.index.hr/vijesti/clanak/ovo ... x_vid=5661

MUP: Vozače izvan EU s neplaćenim kaznama na granici čeka procesuiranje
https://www.index.hr/vijesti/clanak/mup ... 02561.aspx
Ima kamera za brzinu i na autoputevima.
Npr. na ZG obilaznici koja je zapravo autoput oostoji najmanje jedna za brzinu u pravcu mora.
Na čvoru Bosiljevo kod skretanja za RI odnosno ST isto je kamera.
A o čestim slikanjima sa mostova da i ne govorim (blizu Vrbovskog).

Ova APP je prilično pouzdana :
Radarbot (mora biti uključen internet i lokacija),ali onda kupiš neki broj za par € koji ima nekoliko Gb prometa u toj cijeni i nemaš brige.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od zdushan » 14 Apr 2022, 16:40

Išao bih sa porodicom u Istru za koji dan.
Zna li neko koji su sada uslovi (jel nesto ukinuto) za ulazak? Za dete od 13 godina treba neki test?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Hrvatska

Post od LAV-LAV » 14 Apr 2022, 16:47

zdushan je napisao:Išao bih sa porodicom u Istru za koji dan.
Zna li neko koji su sada uslovi (jel nesto ukinuto) za ulazak? Za dete od 13 godina treba neki test?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Za ulazak su i dalje obavezne važeće COVID potvrde (vakcina, testiranje ili preboljenje)
Za djecu od 12 god + treba test (mislim da je i dalje dovoljan brzi test)


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Hrvatska

Post od LAV-LAV » 14 Apr 2022, 16:51

Edit: Maske su obavezne samo u zdravstvenim ustanovama, Covid potvrde više nisu nigdje potrebne.

Savjet je da si napravite EU zdravstvenu karticu u slučaju potrebe odlaska kod liječnika jer bitno olakšava zdravstvenu uslugu.
Inače ,ta EU zdravstvena kartica izdana u HR vrijedi u SRB u punom obimu jer se SRB vodi kao članica (da sad ne objašnjavam, ima tu puno pozitivnih stavki koje nisu poznate javnosti)

Poslednja izmena od LAV-LAV u 14 Apr 2022, 16:51, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Hrvatska

Post od Joker » 14 Apr 2022, 16:57


LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Hrvatska

Post od LAV-LAV » 14 Apr 2022, 17:18

Da, ovo su trenutno važeća pravila iako je ogroman minus to što ne piše od kada je ovo na snazi i kada je ažurirano.Tek ispod Ukrajine se spominje za djecu ispod 12 godina, a trebalo je biti navedeno na početku tako da ispada da COVID potvrda treba svima.Prije je posalo do 12 god... hahhaah pa su svi pitali da li onda u to ulazi i 12 god??! Ovdje su napisali da treba ispuniti i online obrazac Enter Croatia (baš me zanima da li to netko ispunjava van turističke sezone). Odgovor je bio NE pa su ispravili i napisali MLAĐI od 12 god... Ali dobro... najgore je kod Talijana, kod njih nikad nisi siguran jer imaju stavki i podstavki koje više ni oni ne razumiju.




Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Hrvatska

Post od maniaxxx » 14 Apr 2022, 18:18

Za ulazak u Hr ne treba nikakva potvrda koliko ja znam, od prosle subote ako se ne varam.

Odgovori