Hrvatska

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Darko » 20 Maj 2017, 13:32

Kakve veze ima alkohol?

Nocim tamo u jednom hotelu i ispred hotela ima parking za goste ali opet nemam pojma kako to izgleda u praksi, tuda ce se verovatno kretati masa ka festivalu i nazad.

Mislio sam da ponesem tablice za nedaj boze da stoje ako mi se prostor ucini nedovoljno bezbednim za auto.

To je i poenta mog pitanja da li moze neko na granici da me zeza sto nosim tablice u gepeku, inace one su probusene
malim rupicama (ponistene) ali se to iz daljine ne primeti.

Pitanja zasto idem ako nisam siguran za auto mi trenutno ne pomazu jer zaista moram i zelim da jedan dan provedem tamo samo sam hteo da budem predostrozan u vezi auta.

I da zivim u hr i idem u srbiju na neki festival verovatno bih isto razmisljao, nije isto regularan dan i ti festivalski dani.

ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ljubitelj » 20 Maj 2017, 14:10

Em cinis krivicno delo (da li ti to treba makar u najavi?) sa falsifikovanjem tablica, em imas nalepnicu sa SRB tablicom na soferci (hoces i nalepnicu skidati?) em zelis da budes u situaciji zabrinutosti za imovinu.

Ako mislis da je tablica uzrok mislim da gresis, problem je mnogo dublji od pojave ove ili one tablice.

Ili sakrij auto negde pod zemlju, zatvorenu garazu, u necije dvoriste, iznajmi cuvara,.... i sve tako neke komplikovane sigurnosne mere ili prosto nemoj se namestati na penal ako mislis da ima mogucnosti.

Nikome ni cinim zlo i tako ocekujem zauzvrat. Ako unapred znam da je rizicno ne idem na mesta niti se druzim sa ljudima u koje nema poverenja, hocu mirno da mogu da spavam.

Sta ces da radis sa voznjom i NS tablicama za te stotine kilometara na putu, staces negde valjda da se odmoris, na pumpu, negde popijes kafu-sok-rucas...opet da brines i menjas tablice da skrivas poreklo??

Sta znam, meni deluje iz tvog straha kao da ulazis u neku opasnu zonu gde se ne ide a opet ja ne znam da postoje problemi u Istri upravo zato sto je to Istra koja je oduvek bila toliko razlicita od Dalmacije, Like, Slavonije, Hrvatske.

Ja bih isao u Umag, da ne shvatis pogresno i parkirao auto na hotelskom parkingu ako vec imam toliku zelju za posetom.

Kada sam isao sa BG tablicama u 100% albanski kraj jos tokom 90tih i nisam imao problema tek ne vidim problem sa Istrom.

Cisto kao jedan pogled, niti te kritikujem niti podrzavam u razmisljanjima i strahu.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ikac2000 » 20 Maj 2017, 14:55

Pre nekoliko godina vandalizovali auto BG advokata na parkingu nekog elitnog hotela u Dubrovniku.

Ja bih ipak isao, ali na samom parkingu hotela skinuo tablice, manja verovatnoca da ce da upadnu u oci.

Stavis srebrnu foliju za soferku pa ce i nalepnica da se stopi.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od pedja » 20 Maj 2017, 17:13

Mali off

Daruvar u HR ima ~11600stanovnika, po popisu iz 2011.
Trenutno imaju oko 11000 registrovanih automobila :D

Mislim da je bar pola, ako ne i više, rent a car automobila u HR registrovano na DA tablice.

--
Što se teme tiče - Ne bih išao nikuda gde razmatram skidanje tablica ili skrivanje automobila i sl.
Razumem da treba svuda biti svestan okruženja i sigurno se neće u ZG ići sa majicom na kojoj je Draža i sl, ali tablice i tako to :thumbdown:

Ne kažem da ne treba ići u Hrvatsku, već da ne treba ići tamo gde se nećeš osećati dovoljno lagodno na odmoru, bila to HR ili ne. NEko ide tamo opušteno, neko razmmišja da li će zateći automobil u ostavljenom stanju. Treba sagledati realno stanje, a onda prelomiti u glavi. Opet, od svakog pravila ima izuzetaka.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od mića » 20 Maj 2017, 17:37

Nema pravila, austrija, oko 100 km pre slo granice, dva ujutru stajem na pumpu i iza mene neki raspadnuti golf II varazdinske table. Izlazi pet pijanih mamlaza gledaju mi auto, smeju se " vidi brate beograd jbte, ha ha ha" cetvorica ostala napolju a jedan usao unutra po pivo. Planirali smo da popijemo kafu ali smo zbrisali jer smo pretpostavili da ce se zadrzati. Posle desetak minuta su me obisli i pustio sam ih da odu sto dalje. Jbga sad

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ljubitelj » 20 Maj 2017, 18:06

ikac2000 je napisao:Pre nekoliko godina vandalizovali auto BG advokata na parkingu nekog elitnog hotela u Dubrovniku.

Ja bih ipak isao, ali na samom parkingu hotela skinuo tablice, manja verovatnoca da ce da upadnu u oci.

Stavis srebrnu foliju za soferku pa ce i nalepnica da se stopi.
Dubrovnik, nista cudno pogotovu kakve stavove je javno iznosila gradonacelnica (ne znam da li je to bilo u njeno vreme, pre ili posle). U normalnoj zemlji bi je krivicno gonili.

Ali to nije Istra, ne bih povezivao da bi se to moglo dogoditi bilo gde u Istri. Domaci bi reagovali prvi da sprece, barem verujem u to.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Darko » 20 Maj 2017, 19:39

Ljubitelju nisi skontao uopste poentu nema to veze da li je istra ili ne, bice tu par desetina ljudi iz cele hr, od dubrovnika do zagreba, a najmanje lokalaca. Znam kakav je exit u ns. Dodje i finih ljudi ali i kojekavih klosara, narkomana i bagre.

Nisam vas pitao da li treba da idem ili ne. Kao i to da li treba negde ici ako se ne osecas bezbedno. Idem iz svojih nekih razloga privatne prirode i zato moram biti tamo.

Bilo je pitanje vezano samo za automobil. Ako kazete da je krivicno delo imati inostrane ponistene tablice u gepeku onda ih necu nositi i rizikovati.

Videcu kakav je taj parking ispred hotela, tamo gledati da se zastekam u neki cosak i valjda ce biti ok.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od mića » 20 Maj 2017, 19:51

Ja licno mislim da neces imati problem na granici zbog tih tablica. Ponistene su, metni ih naopako ispod rezervnog tocka pa i ako te neko pita kazes da ih koristis da ti npr.ne lupa rezervni tocak ili tako nesto. Pravi se blesav. Ako bas neko zapne jbga, ponistene su. Ponesi mozda jednu za nazad a njusku zabij negde. Za jednu ponistenu ne verujem da ce neko da te zeza. Problem je tamo da te neko ne vidi da menjas tablice.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od ljubitelj » 21 Maj 2017, 08:41

Darko, poenta i jeste gde se nesto odvija.
Nije isto kako domaci reaguju i daju primer gostima, da li ih ohrabruju u vandalizmu ili sprecavaju.
Pogotovu lokalni drzavni cinovnici i mediji.

To smo dobro videli i kod nas krajem 80tih kakav je uticaj na masovna okupljanja dosljaka od strane lokalne vlasti.

Samo ti kazem da Istra nije ni priblizno isto sto i drugi delovi Hrvatske, HDZ nije nikada dosao na lokalnu vlast. Nimalo slucajnost.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od srdjanyo » 21 Maj 2017, 09:54

Hvala što ste otključali temu.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Floyd » 21 Maj 2017, 11:27

pedja je napisao:Mali off

Daruvar u HR ima ~11600stanovnika, po popisu iz 2011.
Trenutno imaju oko 11000 registrovanih automobila :D

Mislim da je bar pola, ako ne i više, rent a car automobila u HR registrovano na DA tablice.
Tako je i u Švajcarskoj sa AI tablama. Kanton Appenzell Innerrhoden je najmanji i ima 15ak hiljada stanovnika a svaki drugi rent a car auto je registrovan tamo.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Heinz » 21 Maj 2017, 13:56

Neke povlastice?

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od pedja » 21 Maj 2017, 14:02

Da, kako su mi pričali, imaju povlastice, plus je cena registracije (porez, šta li) niži u Daruvaru, Požegi i još negde.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od Floyd » 21 Maj 2017, 14:19

Ovde imaju posebne ugovore. Povlastice važe za velike rent a car firme.

Kantonu super jer naplaćuju porez za gomilu automobila koji skoro nikad nisu na njihovim putevima.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska - Letovanje - Da ili Ne?

Post od pedja » 21 Maj 2017, 14:23

Izguglah - http://www.jutarnji.hr/vijesti/doznajte ... e/1556529/
Procjenjuje se da je 50 posto hrvatske poslovne flote vozila registrirao u Daruvaru, Požegi i Slatini, gdje cu cijene osiguranja najniže.

Registracijska područja Hrvatske, naime, podijeljena su na sedam zona rizika za koja je utvrđena osnovna funkcionalna premija bez popusta i bonusa ili doplataka. Tako je u Daruvaru cijena osiguranja najjeftinija i osnovica je 1312 kuna, dok je najskuplja u Zagrebu i Krapini i iznosi 2313 kuna.

Odgovori