Hrvatska

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Bata85
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Jun 2022, 09:02

Re: Hrvatska

Post od Bata85 » 14 Jun 2022, 15:53

ftj je napisao:
14 Jun 2022, 15:37
Nisam bio u Rapcu a što se tiče Poreča, lepe su plaže u smislu da imaš puno šume i prirodnog hlada, pritom je sve prostrano i generalno je prijatno boraviti u takvom ambijentu borove šume uz more i prijatnu klimu koja te neće spržiti.

Međutim, nisu to plaže u onom smislu kao što imaš u grčkoj gde se šetaš po pesku pa onda lagano ulaziš u vodu u pretoplo more. Uglavnom su to neke ponte gde je ulaz otežan i taj deo gde se kupaš je ipak značajno lošiji i tako je verovatno u celoj istri. E sad, ja ne bih zbog toga Poreč otpisao, mi smo bili sa trogodišnjim detetom tada i bilo je super al eto da znaš šta da očekuješ.
Hvala na odgovoru. Otrpilike znamo sta možemo da očekujemo što se plaža tiče, za Poreč imamo više informacija, za Rabac manje. Ako neko zna šta možemo da očekujemo u Rapcu, bio bih mu zahvalan.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Hrvatska

Post od ljuba » 14 Jun 2022, 16:09

U Rabcu smo bili 4 godine u hotelima na kraju mesta (3 hotela sa bazenima u maslinjaku) Bas sa malom decom. Ja sam razdusevljen sa mestom, a moja zena ne. Kaže da je dosadno malo mesto:) Hoteli su imali super animaciju, sportske aktivnosti, od bazena, fudbala, luk i strela, ping pong, mini golfa sve jako dobro organizovano za klince. Posto je resort bas veliki moze da se nadje dosta drustva. Hrana standardno jako dobra. Bazeni isto tako dobri i prilagodjeni za klince, ume da bude gužva,ali šta sad :) Plaža je bas dobra za klince ali relativno mala. Imali su razbacane lezaljke besplatne za koristenje ali standardna guzva oko rezervacija. Kada se provučes kroz sumicu na kraju mesta dolaziš do napuštenog kamenoloma za kupanje u divljini - i skakanje sa visine (nije za male klince :))

Posto smo auto forum, ima dosta parking mesta unutar samog resorta i u hladu moze da se nadje koje. Spojeni su kamp i hoteli...

PS: U naše vreme Rabac je bio dosta jeftiniji od svega ostalog zbog soba u koje su nagurali 4 kreveta a realno je jako mala. Mada retko si u sobi preko dana..

PS1: Do subote sam bio u Plavoj Laguni a od tada sam u Vrsaru :)

PS2: Da pojasnim to su hoteli: Hedera, Narcis i Mimoza. Obilazio sam i ostale hotele ali ovi su imali najkompletniju ponudu za decu, plus sto su resort 15m udaljen (na kraju) mesta

Sent from my SM-S906B using Tapatalk







Bata85
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Jun 2022, 09:02

Re: Hrvatska

Post od Bata85 » 15 Jun 2022, 11:02

ljuba je napisao:
14 Jun 2022, 16:09
U Rabcu smo bili 4 godine u hotelima na kraju mesta (3 hotela sa bazenima u maslinjaku) Bas sa malom decom. Ja sam razdusevljen sa mestom, a moja zena ne. Kaže da je dosadno malo mesto:) Hoteli su imali super animaciju, sportske aktivnosti, od bazena, fudbala, luk i strela, ping pong, mini golfa sve jako dobro organizovano za klince. Posto je resort bas veliki moze da se nadje dosta drustva. Hrana standardno jako dobra. Bazeni isto tako dobri i prilagodjeni za klince, ume da bude gužva,ali šta sad :) Plaža je bas dobra za klince ali relativno mala. Imali su razbacane lezaljke besplatne za koristenje ali standardna guzva oko rezervacija. Kada se provučes kroz sumicu na kraju mesta dolaziš do napuštenog kamenoloma za kupanje u divljini - i skakanje sa visine (nije za male klince :))

Posto smo auto forum, ima dosta parking mesta unutar samog resorta i u hladu moze da se nadje koje. Spojeni su kamp i hoteli...

PS: U naše vreme Rabac je bio dosta jeftiniji od svega ostalog zbog soba u koje su nagurali 4 kreveta a realno je jako mala. Mada retko si u sobi preko dana..

PS1: Do subote sam bio u Plavoj Laguni a od tada sam u Vrsaru :)

PS2: Da pojasnim to su hoteli: Hedera, Narcis i Mimoza. Obilazio sam i ostale hotele ali ovi su imali najkompletniju ponudu za decu, plus sto su resort 15m udaljen (na kraju) mesta

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
Ti hoteli su od prosle godine renovirani i cena im se sada bas razlikuje nego li pre renoviranja, što je i logično. Mi gledamo smeštaj u Valamar hotelima, to je na suprotnom kraju Rapca.
Po ovoj diskusiji zaključujem da bi Rabac bila bolja opcija!?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Hrvatska

Post od ljuba » 15 Jun 2022, 18:08

Pa sada bolja. Neki naši prijatelji su bili u tim drugim hotelima, i ok su hoteli ali nisu ni blizu dobri za klince kao ova 3. A opet Poreč je predivan u svakom slucaju, i u opste resort sistem je mnogooo bolji za klince. Na žalost nema definitivnog odgovora, bas je pitanje kolika su deca i sta su vaše želje.. Meni dok su klinci bili mali najvažnije je bila animacija (4 sata dnevno plus 1h uvece) i društvo.. I naravno plaža i da imamo gde da se prošetamo..

Sent from my SM-S906B using Tapatalk



Korisnikov avatar
propeler
Postovi: 33
Pridružio se: 22 Jan 2012, 12:28
Garaža: Honda Civic Type S
Lokacija: Subotica

Re: Hrvatska

Post od propeler » 17 Jun 2022, 11:46

Bata85 je napisao:
14 Jun 2022, 15:53
Ako neko zna šta možemo da očekujemo u Rapcu, bio bih mu zahvalan.
Ja sam bio u Rabcu 2019. i kupali smo se kod Girandele Valamar (nismo tamo i odseli, samo dolazili na kupanje). More je sjajno i čisto, kupanje je super ali plaža praktično nema. Samo par veoma malih gde je prugužva sa ljudima i peškirima da bukvalno ne možeš da prođeš do mora da ne staneš na nečiji peškir ili glavu. Uglavnom ceo taj potez duž resorta su stene i ulazak i izlazak je bas zeznut, pogotovo kada su talasi. Takođe ima podvodnih stena u prvih 50m od obale i moraš paziti kada plivaš ili skačeš da se ne povrediš. Gore iznad obale ima puno sadražaja u vidu barova i restorana da se nešto popije i klopne, ležaljki sa suncobranima, bazeni sa toboganima, itd.. Mi smo zato i išli tamo na ceo dan jer imaš gde da se skloniš od vrućine i osvežiš, ne moraš da se pržiš na suncu ceo dan. Jedino pošto nismo bili gosti resorta sve smo plaćali (obroke, piće, ležaljke..) dok je gostima mislim to sve u ceni (viđao sam ih sa narukvicama).
Ima i veliki parking iza resorta ali ti ako tamo odsedaš nije ti bitno jer nećeš pomerati kola 10 dana, mi koji smo dolazili tu na dan to nam je bilo bitno.
Zaključak je da je super bilo za nas dvoje kao par ali već ako se ide sa decom ili starijim osobama mislim da su oni “osuđeni” da se kupaju u bazenima ili da se guraju sa gomilom ljudi na maleckim plažama između stena koji su isto tu načičkani zbog lakšeg prilaza moru. Iz tog razloga ja sa detetom ne bih išao tamo.

U Poreču nisam bio ali mi je bio drugar i on kaže da su tamo plaže OK ali su na 15-20min od smeštaja pa su blejali u bazenima uglavnom koju su u sklopu resorta. Na Rabcu ti je more odmah ispod smeštaja ali je u stenama.
Civic EG3 - ex
Prelude BB9 - ex
Civic VTI - ex
Celica TS - ex
Civic Type R - ex
Civic Type S now

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Hrvatska

Post od blaugrana » 17 Jun 2022, 12:30

Sto se tice Rabca, nama je bilo top.
Plaze jesu male i sve su u sklopu uvala, negde stanu i samo dva peskira, tako da se mogu okarakterisati kao VIP :D
Ima vecih plaza sa lezaljkama koje se naplacuju ako nisi gost hotela, ali ako si gost bilo kog hotela u Valamar grupaciji dobija se popust, tako da ne bude izuvanje sa cenom.

Nadam se da se preko slika mogu malo docarati plaze

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
propeler
Postovi: 33
Pridružio se: 22 Jan 2012, 12:28
Garaža: Honda Civic Type S
Lokacija: Subotica

Re: Hrvatska

Post od propeler » 17 Jun 2022, 12:54

Pa da, to je to. :) Te male plaze su upotrebljive ali realno od 9h vec na njima nema mesta i ostanu ti samo stene. Lezaljke smo mi placali, posto nismo bili gosti, ali nesto simbolicno tipa 50 kuna za 2 lezaljke pod suncobranom za ceo dan, odmah gore uz šetalište. Ali ulazak u more je bio akrobatski... meni još i ne toliko ali za ženče jeste. :)
Civic EG3 - ex
Prelude BB9 - ex
Civic VTI - ex
Celica TS - ex
Civic Type R - ex
Civic Type S now

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Hrvatska

Post od dag81 » 17 Jun 2022, 20:50

Odes u Cro i presrecan kad nadjes plazicu sa malo peska za 2 peskira.
Odes u Grcku i kakis kako nije dobra ova, ona, gradska, a svaka bolja od bilo koje u Cro.
Kao sa cvarcima, kad je puna cinija jedes mesnate i biras, na kraju pojedes i one masne. :)

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Hrvatska

Post od ljuba » 17 Jun 2022, 21:20

Poređenje ti bas nema veze. Ima svakakvih plaža, a cinjenica je da nema cisto peščanih bar ne u Istri. Ali zato je more fantastično i ima jako mnogo hlada kao i mnogo staza kroz sumicu pored obale. A o ostrvima da i ne govorim.. Kao i dosta mesta za parking i relativno ne opterećenje puteve i parkinge (čak i u punoj sezoni) i prilicno skupe putarine za auto puteve. Mnogo godina sam letovao mesec dana u Grčkoj pa onda sledeci mesec u Istri. Sve ima svoje prednosti i mane... ja lično volim i jedno i drugo i teško bi se odlučio da je nešto bas bolje...

PS: Ove godine piće u kafićima od 2,5 evra na gore (od kisele) a u prodavnicama najjeftinija kisela 1eur (ima i ,7 na popustu). Bas su cene skočile u odnosu na prošlu godinu. Hrana u restoranima nije, i dalje za 10eur moze dobro da se najedes ...

PS: Kada smo već kod Hrvatske ove godine planiramo u julu da se spustimo Jadranskom magistralom do Crne Gore. U kojim mestima vredi nociti i boravitii?

Sent from my SM-S906B using Tapatalk






Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od Ji 4Tze » 17 Jun 2022, 21:39

Jesi se kupao na Cisterni?

ja sam se baš šokirao kad sam spustio stopala na pesak, neverovatno mi je bilo, ko u GR kad zađem dalje malo od obale, Vourvourou... odeš malo dalje a ono plitko i pesak
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Hrvatska

Post od ljuba » 17 Jun 2022, 21:50

Jesam, super je plaza, mada je nama ona u parku na kraju Rovinja više legla... Plus je uvek bilo neko društvo...

Slike od veceras : Ribarska festa u Vrsaru
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my SM-S906B using Tapatalk


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Hrvatska

Post od dag81 » 17 Jun 2022, 23:00

@ljubo,ne shvataj me bukvalno.
Istra je san do obale, to se slazem. Fantasticno je uredjeno i cisto.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Hrvatska

Post od maniaxxx » 19 Jun 2022, 09:17

Istra je jako lepa, ali plaze su kakve jesu, ima i ok plaza, ali ima i kamena, znaci za svaki ukuus, neki bas vole takve plaze.

Apropo cena, juce na krk za 5 odraslih i dvoje dece hrana i pice 85€ cirka...meni nije skupo to.

Pivo je 3€ npr za one koji pijete to.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Hrvatska

Post od ftj » 19 Jun 2022, 10:47

Jeftinije nego na adi ciganliji.

Bata85
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Jun 2022, 09:02

Re: Hrvatska

Post od Bata85 » 20 Jun 2022, 11:51

Hvala svima na iscrpnim informacijama. Definitivno će ovog leta naš izbor biti Rabac sa svim plusevima i minusima. Nadam se da ćemo se super provesti. Iznosim utiske pri povratku.

Odgovori