Hrvatska

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska

Post od Darko » 24 Jul 2018, 20:46

Podrska braci istrijanima :D :kezo:


Slika

Kabal
Postovi: 2882
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Hrvatska

Post od Kabal » 25 Jul 2018, 08:45

DasAuto je napisao:
24 Jul 2018, 20:44
Malo je glupo tako jednostavno reci "ne vole nas" pa nisu oni jedan covjek.
Meni je bivsa cura hrvatica iz Hrvatske, tacnije iz Rijeke, pa su me prihvatili svi njezini. Nikad nikakvih problema.
Jbg na tebe su racunali da ce otici u Swe kod tebe :mrgreen:



p.s.malo šale :D

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Hrvatska

Post od Gaginh0 » 25 Jul 2018, 08:51

:kezo: :kezo: :kezo:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2426
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Hrvatska

Post od Sinisa G. » 25 Jul 2018, 09:04


Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Hrvatska

Post od DasAuto » 25 Jul 2018, 10:03

Kabal je napisao:
25 Jul 2018, 08:45
DasAuto je napisao:
24 Jul 2018, 20:44
Malo je glupo tako jednostavno reci "ne vole nas" pa nisu oni jedan covjek.
Meni je bivsa cura hrvatica iz Hrvatske, tacnije iz Rijeke, pa su me prihvatili svi njezini. Nikad nikakvih problema.
Jbg na tebe su racunali da ce otici u Swe kod tebe :mrgreen:



p.s.malo šale :D
:rofl:

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Hrvatska

Post od shandu90 » 25 Jul 2018, 11:27

Majka joj zavrsila u bolnici kad je cula da su raskinuli :kezo:

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Hrvatska

Post od dragvorl » 09 Avg 2018, 22:07

Ima li neko preporuku za smestaj u Rovinju ili okolini, treba mi za jednu noc, 28 na 29 avgust. Moze i okolina ako ima nesto pametno.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska

Post od Darko » 09 Avg 2018, 23:04

Pogledaj peroj (tamo sam spavao par dana u julu) 9 km od pule. 30km od rovinja. Povoljno i opusteno. Kao da si u nekom nasem selu.

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Hrvatska

Post od danijel00 » 10 Avg 2018, 13:54

Meni je ovo bila 6. godina u Puli za redom (tj jednu smo preskocili, kad se prvi sin rodio).
Nikad nismo imali nikakvu neprijatnost (idemo sa NS tablicama, pricamo izrazito novosadski, ne moze da se omane).
Jednom mi je jedna budala na putu pokazala srednji prst, pre jedno 3 godine.

Jako nas cesto pitaju odakle smo i vecina ljudi se obraduje kad im kazemo, cesto imaju neku rodbinu, prijatelje itd u Vojvodini.

Sina je jako zbunjivalo sta je marelica i zasto njegov mali drugar hoce da "podraga" bebu :))

Ne vole kad im narucis kafu i kad hoces da kupis hleb, pa je laksi zivot kad trazis kapucino i sovital :)

Komarci su uzasni - imam fobiju od kad sam se vratio, prosto se iznenadim kad izadjem iz stana, a nista me ne grize.

Skupo, bem ga ---
Hipp kasice za bebe su 30% jeftinije nego kod nas. DM i Muller imaju ogroman izbor raznih organskih kasica za bebe koje su jos jeftinije od nase juvitane (koja je btw par puta ukidana zbog otrova koje su nalazili). Kod nas je DM em lose snabdeven em skup.

Meso je nesto skuplje, jaja su skuplja. Sir je jeftiniji - zasto je kod nas sir 8e+ to mislim da niko ne zna.
Ostalo sam kupovao u Lidlu, koji je fenomenalno snabdeven (ovde ce garant biti krs) i nije mi nista upalo u oci kao jako skupo.

Lekovi su skuplji i vole da te teraju kod ljecnika po recept - turisticki ljecnik je nesto sto treba izegavati u sirokom luku btw.

Kruh je skuplji od hleba, ali je fakat kvalitetniji.
Kava je bila fantasticna na vecini mesta gde sam je pio, u rangu italijanske. U NS mogu na prste ruke da izbrojim gde dobijem prihvatljivu, ali ne bude nista jeftinije.

Gelato sam nasao da je kao u italiji, ali i po italijanskim cenama :)
Dobro pivo je 2e u radnji, kao i kod nas.

Da naglasim - Pula je najjeftinija u istri, bar od svega sto sam ja video. U porecu sam video da je i konzum skupljli nego u puli npr.


Nekako me uvek zakaci godisnjica oluje. Ove godine smo se bas vracali taj dan, to mi nikako ne prija.
Bio sam u puli kad je Djole Balasevic imao koncert. Njegov koncert se zavrsio oko 23:30, a vatromet za proslavu dana je poceo u 24:00 ne moze niko da mi kaze da bukvalno nije ispalo kao da je dosao na proslavu... to mi se npr isto nije dopalo.

Nase narodnjakuse redovno imaju koncerte po hr, reklame na sve strane. I frajle su ovih dana u areni. Reklamira se plazma keks, munchmallow itd.

Smestaj ako se poredi olimpijska regija ili halkidiki - privatni smestaji - sigurno je dosta skuplji.
Ozbiljniji hoteli slicno kostaju kao Grcka.
Naravno da su turska i Egipat jeftinji - i planiram sledece godine da idemo u Tursku :), al videcemo, tako smo i ove godine razmisljali, pa smo ipak isli da hranimo komarce.
Using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Hrvatska

Post od Heinz » 10 Avg 2018, 14:49

Olimpska je regija.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Hrvatska

Post od Darko » 10 Avg 2018, 15:47

Ja krajem jula nisam video ni jednog komarca :)

Istra je definitivno drugi svet u odnosu na ostatak drzave. Jednostavno drugi mentalitet (vise gledaju ka italiji i sloveniji) a i drugi narod zivi tamo. Ima autohtonih italijana, dosta srba, regionalno izjasnjenih izmesanih istrijana (cak 12%), starosedelaca hrvata. Selo gde sam ja spavao ima crnogorsku vecinu sa spc hramom vec 361 god. Naravno ima i dosta naseljenih raznoraznih ljudi posle 2 sv rata i posle poslednjeg rata ali generalno meni na prvi pogled deluje kao druga drzava. I logicno da neguju multikulturalnost.
U rovinju sam sedeo u 2 3 kafica i cele garniture konobara su bile iz srbije.
Moj prijatelj italijan istrijan kaze kod njega u selu ima poslovica bolje srbin neprijatelj nego hrvat prijatelj :kezo:
A svakako na budalu se moze naleteti, pogotovo sto tamo letuju i zagrebcani i ostali. Vidi se po tablicama da dolaze iz ostatka zemlje.
Po meni treba razgraniciti pojam istre i ostatka primorja. Cesto se to stavlja u isti koš.
Ja sam se veoma ugodno osecao i proveo poslednji put i dolazim dogodine sigurno ponovo. Mnogo stosta ima da se vidi i obidje.



xtrimi
Postovi: 170
Pridružio se: 25 Okt 2015, 12:21
Lokacija: Bgd

Re: Hrvatska

Post od xtrimi » 11 Sep 2018, 16:20

POštovani forumaši

imam pitanje trebalo bi ići na KRK i u Rjeku e sada zbog jelte straha (tužio se sa lokalcima i dobio spor) interesuje me da li bi neko imao preporuku za Rent-a-car u Zagrebu.
Ideja mi je da autobusom ili vozom odem u Zagreb pa da onda kolima odem u Rjeku-Krk . Tamo mi je auto neophodan jer imam dosta mesta za obilaziti

Bio bi vam veoma zahvalan na predlozima može i na PM

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Hrvatska

Post od kragujevac » 11 Sep 2018, 18:38

https://www.hertz.hr/RentACar.aspx?C=238
Kod ovih moja koleginica rentira auto svaki put kad ide do ZGa.Do sada je uvek bilo sve OK.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Hrvatska

Post od ikac2000 » 14 Jan 2019, 15:08

Razmatramo Krk kao opciju za odmor u drugoj polovini jula.

Imate li kakvo iskustvo sa tom destinacijom za porodicu sa malom decom, znaci ne betonske plaze?

Cilj je parkirati auto i ne dirati ga sve vreme.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Hrvatska

Post od passenger » 14 Jan 2019, 15:45

Opasna ti ta rabota sa kolima :kezo:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori