Tenerife

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Tenerife

Post od rade74 » 27 Avg 2017, 20:35

Evo da otvorimo temu.
Mene privlaci taj deo a otici cu i tamo.
Prosle god bukiram Brac(vuklo me da vidim Zlatni rat) za ovu godinu i otkazem, kao idemo u Tursku ili Spaniju, onda se nesto zakomplikuje i ne odem tamo, zavrsim na Bracu. Luda kuca kad moram uklapati sto stvari.
Sad cu bukirati Tenerife pa onda prilagodjavati obaveze ,god odmore i ostalo tom putovanju.
Gledao sam Tenerife, Gran Canaria i Fuerteventuru( ima najlepse plaze)
E sad ,nisam pametan sta i kako.
Ko ima informacija neka pise.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Tenerife

Post od mića » 27 Avg 2017, 20:39

Moj komsija se vratio sad, pre nedelju dana sa gran canaria, fuerteventura, kaze ladna voda i talasi, kupao se u bazenu. Sad ce u septembru da ode u gr da se okupa ko covek. To je sve sto znam

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk



Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Tenerife

Post od swemir » 27 Avg 2017, 20:48

Pass
Tenerifi i strah od letenja neidu u istu recenicu :)

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Tenerife

Post od Floyd » 27 Avg 2017, 20:48

Na Kanarskim ostrvima je fora baš što je temperatura vode ista skoro cele godine. Leta nisu pretopla a zima je isto ok. Super i relativno jeftina varijanta za kratki beg od evropske zime.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Tenerife

Post od passenger » 27 Avg 2017, 20:51

Malo uporedjujem cene upravo. Gran Kanaria je malo skuplja u odnosu na Tenerife. Na Tenerifama imaš dosta da vidiš ukoliko je kišovito. Ne znam za Gran Kanariu, nisam mnogo gledao. Pre 5s sam završio sa gledanjem Sri Lanke i odlučio da ne rizikujem min 4k chf za odmor i da me strefi tamo neki monsun, cunami i da se podavimo. Lakše ću podneti trošak od 1000-1200 chf od tih 4k chf.

Ono što meni godi je let iz Memmingena, koji mi je udaljen kao i Cirih, ali je u Memmingenu jeftinije da se parkira auto. Za Cirih bih morao da cimam nekoga. Recimo 2-2.5e po danu na 10 minuta pešaka od aerodroma u Memmingenu. Plus je 418 chf za dve osobe, dok je najjeftinije iz Ciriha 670 chf.

Iz Memmingena se leti na južni aerodrom, pa ako bih hteo na sever, morao bih da pogledam neke prevoze.

Za sada nisam odlučio gde ću, upravo to gledam. Santa Kruz mi je ušao u uži izbor.

Postoje dnevne ture za Gran Kanariu, pa ću verovatno jednu noć tamo prespavati. Pošto ne znam kada, bukiraću na prepar kad odlučim da odem tamo (ukoliko je recimo loše vreme, pa odem da prošetam).

Javite se sa dobrim lokacijama :)

swemir, neka vala, 4 sata ću izdržati uz kilu alkohola :)
Danas sam precrkao u maloj žičari za 4-5 osoba. Nas 5 bilo, nešto krckalo, ma umro sam, smejali mi se dvoje.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Tenerife

Post od passenger » 27 Avg 2017, 20:55

Obradujem se za planinu (vulkan) na Tenerifama, rekoh aj ženi će prija. Vidim ima i žičara, pa guglao cene i adrese. Kad ono:

https://www.youtube.com/watch?v=6VhVb11OO-c
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Tenerife

Post od ljuba » 28 Avg 2017, 09:42

Bas se opterecujes sa sitnicama :) Mi smo se super proveli na Grand kanaru, mada je more sve u svemu jedna velika 0. Ali sve ostalo je lepo. Celo ostrvo je bila bescarinska zona, sa gorivom od 1 eur i jeftinim sopingom, plus lepim i pristojnim restoranima, do savrsene klime od 27-30C i nocnih 21C. Komaraca i ostalih insekata nema do minimalno. Jedino su smorne bube koje umeju da zezaju ako si na prizemlju ili nizim spratovima. Obavezno gledaj da ne uletis medju bahate engleze koji divljaju po celu noc i ceo dan po bazenu i okolini - a mozda je bas to i plan zabave :). Samo ostrvo je lepo, ali nema bas mnogo toga da se vidi, posebno ako si navikao na Evropu. Priroda je lepa za jedno vulkansko ostrvo i to bi otprilike bilo to. Leti se oko 5,5 sati od Amsterdama i jako je jeftino - ide od 350Eur po osobi 7 dana sa letom u septembru... E da sam glavni grad je lep za setnju i ima ekstra lepu plazu a obavezno mora da uzmes auto da bi sve to lepo video, to se naravno podrazumeva, a nije skup 20-30 eur dnevno, ima jako mnogo ponude, i kada pocnu da se biju oko musterije cena ide ozbiljno dole... Kada smo mi bili postojali su par plaza sa karipskim belim peskom donetih sa kariba :) posto je tamo pesak po definiciji crn (odnosno tamniji) - vulkansko ostrvo... Ostalo mi je u secanju setnje po beskonacnim dinama, i skakanje sa istih :)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Tenerife

Post od Floyd » 28 Avg 2017, 13:17

Zasto bas 0 za more? :)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Tenerife

Post od ljuba » 28 Avg 2017, 13:49

Dobro, bio sam malo grub, nije 0 ali ocena je generalno dosta niska. Glavni kupanjac je po bazenima koji su tamo bas dobri. Pa za pocetak voda je stalno zamucena zbog tog crnog peska, hladnjikava i na trenutke divlja. Sve u svemu moze da se poredi pomalo samo sa Spanskim plazama (sto i jeste :)). Cak i priroda nije neka posto je vecina golet, ali nije losa, uglavnom sve napraljeno od strane coveka.. Tamo se ide zbog konstantno dobre klime do decembra, plus jeftini "luksizniji" smestaj i laka dostupnost. Sve u svemu prava Spanska isturena teritorija... Iz NL je cesto dosta jeftinija nego sama Spanija, mozda i zbog mnogih carter letova iz Amsterdama...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Tenerife

Post od Floyd » 28 Avg 2017, 13:59

More nije kao Balkanska strana Jadrana (koja je po meni najbolje more u Evropi) ali upravo je prednost to sto si naveo. Meni su Kanarska ostrva super za produzeni vikend, kad u ovim nasim krajevima krene zima. I kao sto si rekao, sto dalje od Engleza :)

U julu sam u HR bio u super novom hotelu koji je bio pun Engleza... istina, ne tinejdzeri pusteni s lanca, nego porodicni ljudi. Ja ne kapiram tu naciju. Posto je princip all inclusive, njihov boravak se svodi na ustajanje u 6 da se zauzmu lezaljke, przenje (ne suncanje) u bazenima i zderanje po ceo dan (kapa im onaj kecap i majonez po lezaljkama i plocicama :) ). Do plaze sidju samo da opale selfi. Meni je bilo super jer je taj deo plaze bio skoro prazan :)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Tenerife

Post od ljuba » 28 Avg 2017, 14:27

Ja sam rekao sebi nikada vise All-inclusive. Inace imam problem da ako nesto stoji ispred mene da se susdrzim da ga ne pojedem ili popijem :) Mada uz malo truda uspevam da se izborim i sa tim, ali odmor je da se odmaras a ne da se suzdrzavas :) A sto se tice Engleza sve je jako logicno. Godisnje odvolje max 10-tak dana na odmor, sto ne mogu finansiski, sto zbog posla a najvise sto ne bi ni mogli da izdrze duze, pa u takom kratkom vremenu treba uhvatiti sunce koje im tako nedostaje cele godine i uz to se malo i provesti...

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Tenerife

Post od passenger » 30 Avg 2017, 19:48

Ne znam na koje sitnice misliš, Ljubo.

pfff 350 eura septembar sa letom po osobi? Uzimam odmah :))

Ja sutra uzimam dve povratne karte za dve osobe sa jednim koferom u gepeku i jednim manjim kao ručni prljag. Imam i priority boarding i sve za 500 eura. To je fiksno, uzimam sutra. Putuje iz Memmingena, što mi je tu kao od Ciriha, samo što je dosta jeftinije, kao i parking.

Sad gledam hotele. Nešto gledam za 11 noćenja do 1200 eura sa doručkom i večerom. Izbog je lep na slikama, ali komentari upropaste prvi doživljaj. Ili je loša hrana ili ima samo kod recepcije internet, ili ima buba u sobama, loša kupatila, loši kreveti itd... najgori su englezi. Kakve stvari njima smetaju, ono je smešno za čitanje :dobarvic:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Tenerife

Post od ljuba » 30 Avg 2017, 20:28

Pa na dramu koju si linkovao :) Sranja se svuda desavaju. Ja bi ti preporucio da mozda uzmes samo dorucak a rucko/veceru negde napolju posto restorani nisu jako skupi a dobri su, plus mozes da biras sta gde hoces. Mada se sve svodi na licni ukus. Ovo je tipican jeftiniji smestaj na tenerifi https://www.tui.nl/zonvakantie/spanje/c ... -en-boeken plus tui ima jeftinije i samo letove.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Tenerife

Post od passenger » 30 Avg 2017, 20:31

A na to misliš. Ja se us*rem kad je sve okej, premro bih kada bi se to desilo :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Tenerife

Post od passenger » 03 Sep 2017, 14:52

mićo, a da pitaš njega gde je išao na Fuerto? Gledam plaže i cene hotela i poprilično je sve lepo i pristupačno. Čak je i preko agencija jeftino: sa letom iz Ciriha, doručak i večera po 750 chf po osobi.

Ili ako bih išao sam, bilo bi oko 600 eura let iz Ciriha i nazad, plus hotel sa doručkom i večerom oko 1000 chf. Neki auto, tipa Fiat 500, Seat Mii, Ford Focus do 110-120 eura za 10 dana.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori