Srbija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Srbija

Post od jocas » 20 Jul 2020, 16:20

Puzo81 je napisao:Bio neko?

MILMARI RESORT Kopaonik
http://www.milmari.rs/resort/
Imas i vilu Milmari, nesto je bliže centru, ali je manja guzva I lepša priroda, mada ume da bude guzva za parking. Renovirano jesenas. Apartmani su im bas dobri.
Odmah je ispod Mujen lux-a, u blizini 2 solidne radnje da ne ideš za doručak i sok/pivo do centra.
Milmari je ok, ali su sad silno nešto izgradili, u tom delu ima i dosta gradilišta. Imas na bookingu puno apartmana u kompleksu Milmari koje su ljudi kupili za izdavanje.
Ako hoces bazen racunaj na guzvu, malo ležaljki i mnogo ljudi. Kad nije guzva bazen je super, ali je to retko. Ko je smešten u vili i apartmanima ima popust na spa.
Ako mozes izbegni vikend, tad su bas guzve, ljudi pobegnu da se rashlade.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk





Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3250
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbija

Post od Puzo81 » 20 Jul 2020, 17:31

Hvala za info.
Rezervisao sam apartman, kažu Premijer 9 i ima toplu vezu sa spa.
Bućnemo se:). Od utorka do subote pa ne bi trebala biti gužva nadam se.

Posle NP, meandri Uvca i taman kući u PP, milina.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2339
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od Woodoo » 20 Jul 2020, 17:49

Mares je napisao:
20 Jul 2020, 12:56
Sledece nedelj idem sa ekipom da obidjemo nacionalni park Uvac...predlog za smestaj, kucu, i koja mesta gledati za smestaj, Nova Varos ili nesto drugo a da je u blizini nacionalnog parka? Bilo bi nam bolje da je kuca negde u prirodi, van naseljenog mesta, ili neko selo...bice nas 6-7. Bicemo 2 puna dana tamo, sta jos obici a da je priroda u pitanju, neke pecine, vodopadi... (crkve i manastiri nas ne zanimaju...), i gde je dobra klopa?
Prošle godine sam bio u Vili Uvac. Blizu je jezera, malo dalje od Nove Varoši. Znali smo devojku koja je radila pa nam je pomogla da nam boravak bude bolji, upoznali ljude iz različitih krajeva, inostranstva...

https://www.booking.com/hotel/rs/villa- ... #hotelTmpl

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 20 Jul 2020, 18:03

Ja sam uvek za Kraljeve Čardake (hotel, za apartmane ne znam), u tom vikend naselju. Imaju i izlete, animacije, OK hranu, smeštaj, veliki spa + dečiji spa. Milmari ima bolji pogled, ako zabodeš apartman sa prave strane.

Dečani, Ras, ćevapi.
Možeš i do Lukovske banje na Prolom pivo, a na putu ka istoj, posle Brzeća, možete svratiti do vodopada Jelovarnik (čini ki se drugi u Srbiji, po visini). Sada je sezona borovnice, možeš u berbu, a pite nemoj prekočiti, ako voliš. Kod Kljunca je odlična, ali je to na putu ka Brusu, što nije strašno ako se silazi do Lukovske. Imaju(ili su imali) lokal i u centru, ali se meni nije dojmio.

Na Semeteško jezero nemoj svojim kolima, ako ti neko predloži.

Rade žičare, imaju one letnje sadržaje (bob, zip itd) u centru. Možeš i konje da jašeš :)





T-T


tadic
Postovi: 41
Pridružio se: 17 Okt 2019, 11:19

Re: Srbija

Post od tadic » 20 Jul 2020, 19:03

Obavezno obići vodopad Jelovarnik, mesto je fantastično . Malo je teže da se pronađe, bar je tako bilo pre par godina kada sam bio tamo ali vredi otići .

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od grujicd » 20 Jul 2020, 19:20

Ne znam kako se stiže iz pravca centra Kopaonika, iz pravca Brzeća nije komplikovano, samo ima par kilometara zemljanog puta. ništa strašno.

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Srbija

Post od jocas » 20 Jul 2020, 19:27

Ja sam do Jelovarnika takođe išao iz Brzeća, fina šetnja kroz šumu, veći deo je hladovina, mada je mogao dobar deo i kolima, mi smo krenuli pešice. Vredi videti.
I prema Jošaničkoj banji ima lepih staza za šetnju pored reke, iz vikend naselja se umesto ka centru skrene levo. Ima i nekih lepih mesta odakle kreću paraglajderi.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Srbija

Post od Heinz » 21 Jul 2020, 10:25

Mi smo hteli do vodopada pre 2 godine (valjda), pitali nekog lokalca u kafani kakav je put, i kao "nemam pojma, ja tamo nikad nisam bio"... Došli do skretanja za vodopad i odustali, nije mi se išlo u avanturu. Dakle nije drama?

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od grujicd » 21 Jul 2020, 11:31

Pa iz pravca Brzeća nije, kaže gmaps 17 minuta kolima od hotela Junior i tako nešto je i meni bilo. Samo je nekih 4-5km zemljani put. Prvi put sam išao sa drugarima, pa smo iznajmili bajseve u Junioru i tako išli. Uzgred, bili su krš bajsevi :) Drugi put smo išli kolima.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3250
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbija

Post od Puzo81 » 21 Jul 2020, 12:08

Voleo bih obići taj vodopad a i nije nam problem šetanje. Vidim oko 30km je od smeštaja.

Sopotnica vodopadi dole kod mene

@

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Srbija

Post od Markoni » 21 Jul 2020, 13:30

Bio sam pre 3 godine na slapovima Sopotnice. Nestvarna je priroda tu u okruženju. Imao sam negde i fotke pa ću okačiti.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Srbija

Post od Markoni » 14 Avg 2020, 14:53

Što se tiče Jelovarnika, mi smo malopre bili. Obzirom da smo sa troje dece krenuo sam kolima, pa dokle može. U principu ko vozi malo viši auto može da dođe do samog penjanja na vodopad. Ja sam išao sa S Maxom koji je prilično nizak, i nije problem lagano da se ide (prva-druga) do nekih kilometar pre vodopada. Tu je i poslednja kuća, pa sam zamolio domaćicu da ostavim tu auto i nije bio problem. Odatle ima još nekih 15-20 minuta pešaka, doduše vozili smo i kolica. E tu tek počinje avantura jer se treba i popeti do samog vodopada, a prilično je blatnjavo bilo jer je bilo kiše prethodnih dana.
Sve u svemu lepo je za videti. Ko hoće pešaka od glavnog puta (spomenik Mramor) treba nešto više od sat vremena.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3250
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbija

Post od Puzo81 » 14 Avg 2020, 15:24

Nas je baš ukenj vreme i od 4dana sml iskoristili 1.
9-10c je bilo, magluština, sevalo, Nojeva barka mala maca.
Najaviše mi je krivo što nismo imali vreme za te pešapke ture, nebeske, stolice, pančićev, vodopad, Metođe itd što ste mi preporučivali.

Sam smeštaj u apartmanu (studiju) je odličan, kao da niko nije bio pre nas. Ima sve što je potrebno, udobno, komforno.

Sam spa je ok ali pošto je bilo loše vreme svi su se sjatili na unutrašnji pa su ubacivali i spoljne ležajke pa je bilo kao u mravinjaku. Rade od 10-19h a već ako si u 10.05 ujutru na ulazu ispušio si ga i ćao.

Šetati se u tom vikend naselju nemaš gde jwr ima samo trotoar od dna do vrha, jedno 3km, uspon 14,9%.

Klope sem tog Bernarda kafića nema nema ništa i gore Mujen qrac palac. Morq se ići u centar i plaćati taksa 300 koja skontah vami ceo dan, bar bi trebalo.

Sve u svemu, bio video i ne bih se vraćao sem sa porodicom al da bude vreme 999%sunce.

Gore je fino ali da nekom udaraljkom otići na vikend, malo spa malo ručkić, bambusati i to je to.

Volim planinu al max 3dana po šumama i jezerima i dalje na more.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od grujicd » 14 Avg 2020, 17:51

Po meni vikend naselje je baš dosta lošije od centra, baš zato što i ti kažeš, da nema gde da se prošeta. To mi je ogroman minus. Da se šetaš trotoarom pored puta je bez veze kad si na planini. Isto tako je bez veze i da ideš 2-3 puta dnevno kolima do centra. Ne ulazim u cene, ali ne bi menjao običan apartman u centru za nekim lux sa spa delom u vikend naselju.

Nas su isto uhvatili kišni dani, ali smo i tad šetali. Stane kiša na sat dva i odmah možeš da uhvatiš krug jer od centra imaš x pešačkih staza pa šta ti odgovara.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3250
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbija

Post od Puzo81 » 14 Avg 2020, 18:42

E to je ekstra, pešačke staze i udri ali dole ih nije bilo.

Nije tajna, 5dana, 4noći za 140 jura+8e takse.

Žao mi je što bi isto vreme u Prijepolju inače bih produžio i baškario se u svojoj vikendici u hrastovoj šumi na 1000m nadmorske i rokao roštilj u Sopotnici i na imanju iznad manastira Miloševe kod Jedingrad tvrđave, ni sam nisam svestan šta sam propustio.

Odgovori