Srbija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od Woodoo » 26 Jan 2021, 21:21

Spa-Francorchamps je napisao:
26 Jan 2021, 09:51
Mislio sam da su promeni pravila zbog epidemije... Ne znam koliko je švedski sto bezbedan, posebno kad je gužva velika...
Upozoravaju ljude da koriste maske tokom sipanja i odabira hrane, 95% ljudi to poštuje.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Srbija

Post od Markoni » 26 Jan 2021, 21:55

@pedja Znači i igg ne sme biti stariji od 48 sati?

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 26 Jan 2021, 22:06


Verovatno ne. Mrzelo me da posebno napominjem i pitah se da li će neko pogrešno tumačiti :D

Realno je pitanje koliko važe antitela, a to niko ne zna.


TapaT


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6741
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Srbija

Post od ljuba » 08 Feb 2021, 22:08

Holandska emisija najopasniji putevi - epizoda Srbija :) upravo gledao na 3cem programu...

https://www.npo3.nl/de-gevaarlijkste-we ... W_04683603

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 25 Jun 2022, 13:13

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/30 ... pravo.html

Ima se para, ne može nam kriza ništa.

Elem, ko hoće i može, zašto da ne iskoristi.


Sa obzirom kako su zategli sistem refundiranja, ugostitelji će da finansiraju deo tih vaučera, jer će imati više osnova da ih odbiju zbog kršenja procedure :D


Sa druge strane, biće još više mesta za malverzacije, istih tih hotelijera.

TapaT



Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23797
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Srbija

Post od dragvorl » 25 Jun 2022, 15:47

Jos da definisu u cije hotele se ide...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29977
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Srbija

Post od trojanac » 26 Jun 2022, 10:08

Baš smo sinoć komentarisali. Nisam gledao uslove ali verujem da žena ispunjava. Rekoh joj da uzme, možda pokrije jedno noćenje negde. A i to je pitanje za 2+2.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 26 Jun 2022, 10:32

Preteruješ.



TapaT


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Srbija

Post od srdjanyo » 26 Jun 2022, 10:42

Može li da se prenese na decu, ako penzići ne žele (čitaj nemaju odakle) da odu?

Bože, šta sam doživeo da pitam.... #srbija #Balkan

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Srbija

Post od Darko » 26 Jun 2022, 11:25

srdjanyo je napisao:
26 Jun 2022, 10:42
Može li da se prenese na decu, ako penzići ne žele (čitaj nemaju odakle) da odu?



Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Pre nekoliko godina sam bio u jednom apartmanu na divcibarama (koristio sam onaj vaucer od 5000).
Vlasnica je rekla "slobodno dodjite opet mozete poneti vaucere od roditelja, baba, deda i slicno).. e sad da li tako prihvataju svi smestaji to je pitanje.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbija

Post od blaugrana » 26 Jun 2022, 14:23

Vauceri su odlicna stvar

Kad smo koristili, takodje smo dobili hint od vlasnika smestaja da moze od cele familije

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 26 Jun 2022, 14:44

Da skratim komentar, kao što sam i prvi put, kada sam odgovorao trojancu, a odgovorio sam na kasnije postavljeno pitanje, doduše kroz malo drugačiji okvir.

Promenio se sistem registracije vaučera, sada su dodatno uvezani i sa eTuristom. To je verovatno bio jedan od preduslova da se digne vrednost vaučera.

Da li se i dalje može petljati? Verovatno. Iz smeštaja će vam reći.

Da li se malverzacija može lakše otkriti? Da.

Da li treba ići na grbači roditelja, umesto njih da pošaljete, koliko god se oni nećkali, a realno se i u stare dane odriču koječega zbog dece i unuka ? Po sopstvenoj savesti.

Da li treba pišati po sistemu, državi i svemu svom, čak i kada hoćete da ga zavrnete, dok ubeđujete sebe i druge da su to vaše pare, a nekome drugom možda uskratite mogućnost da dobije vaučer? Opet, po sopstvenoj savesti.




TapaT



Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Srbija

Post od McGruja » 26 Jun 2022, 14:58

Lepo rečeno

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbija

Post od blaugrana » 26 Jun 2022, 15:08

Bas tako Pedja, sve si u pravu.

Mi kada smo koristili, samo smo 2 vaucera koristili (nase) nisam se uopste upustao u tematiku koriscenja "tudjih" vaucera. I nasa dva su bila lepa "usteda"

Samo sam preneo hint od vlasnika smestaja. E, sada neka svako radi kako hoce.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 01 Sep 2022, 22:22

Završavam kraći boravak na Zavojskom jezeru. Kako sam ranije već boravio na Staroj planini, sa jedne strane, svaki put sam govorio da bi valjalo obići i južnu stranu, a da to ne bude "odozgo" nekim džip turama, ili (ne daj Bože) peške.

Odluka da odemo na Zavojsko se ispostavila kao odlična. Iako su najave vremenskih (ne)prilika bile nepovoljne, pretpostavili smo da ipak neće biti tako strašno, sa obzirom da već mesec dana maše prognoze, čak i za naredni dan. Srećom, vreme nas je većinom dobro služilo, a i mi smo se uklapali po predosećaju. Do danas u 16h, bilo je lepo, sunčano i toplo, za razliku od BGa.

Elem, čitav kraj je pozitivno iznenađenje. Ne preveliko, jer sam očekivao, ali ipak iznenađenje. Koliko sam pročitao i koliko sam se raspitao, ovog leta su sredili dosta vidikovaca i izletišta. Za primer mnogim tur.organizacijama po Srbiji. Dosta je lokalnih puteva sređeno. Recimo, put ka manastiru Poganovo, odnosno ka Zvonačkoj banji je sređen, osim manjeg dela kroz klisuru. Biće neka fotka ispod. O autoputu od BGa/Niša ne treba posebno pričati. Dakle, siže se i obilazi lagano. Jedino što je bujica odnela put između Zavojskog jezera i Temske, pa se mora kružiti do realno bliskih lokaliteta.

Nismo baš bili u mogućnosti da previše skitamo, a ni vremenu nije bilo za verovati, pa smo dosta toga preskočili, a opet popunili 3 dana. Našli smo odličan nov smeštaj, "sa pogledom na more", vratićemo se.

Ono što me je posebno iznenadilo je Pirot. Nije nam bila namera da ga nešto obilazimo, ali smo se pozitivno iznenadili. U gradu je jedna od najbolje sređenih i najlepših tvrđava u Srbiji, sa lepim parkom ispred. Mala je, ali vredna obilaska. Pirotski kej je drugo veoma lepo iznenađenje. Grad je opušten, svuda ima parkinga, kugla solidnog sladoleda je 30* dinara.Muzej Ponišavlja je malo zaturen, bolje reći neobeležen, iako uz jednu od većih ulica. Verujem da lokalno stanovništvo ima svojih problema i Pirota im je preko glave, ali je turistički OK. Svakako se bar jedan lep dan može provesti u Pirotu, čisto turistički, bez velike pripreme.

*Ne, nije sve jeftino kao sladoled i kolači. Doduše, kakva je usluga u poslastičarnici, cena je i više nego odgovarajuća.

Probao sam picu sa jagnjetinom, još samo da kupim peglane i kačkavalja i čekirao sam sve stavke prosečnog turiste u Pirotu. Nažalost, ne dođoh do junećih repova, jer baš danas nisu radila dva restorana za koje sam dobio više preporuka od lokalaca (jedan od njih je i naš @carov2 , na čemu zahvaljujem). Da li prate decu u školu, možda su na kolektivnom, ili je samo zaređala inspekcija?! :D

Evo nabacanih fotki. Nisam nešto raspoložen da pravim putopis, ali realno svašta videsmo.

Eh da, kao i u svakom pograničnom području, ima migranata. Po gradu su u većim grupama, a po brdima se kreću u trojkama, "a trojke su Đuro šta"? Slika


Suma sumarum, lepo provedenih nekoliko dana. Ponovićemo nekada.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

TapaT


Odgovori