Srbija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Srbija

Post od superboss » 08 Jul 2012, 01:09

Neskica je napisao:Da ne poverujete kako je tamo dobro .

Moji klinci su oduševljeni :presrecan:
Samo danas je bilo hladno ali je ipak blio dosta onih koji su uživali u "brčkanju"

Koliko je ulaz?

Za moj rukometni tim od porodice je preskupo. 1000 din za odrasle i valjda 800 za decu je po mom ukusu malo previse.(tako mi rece drugar sto je bio, ako on laze mene-ondaK i ja vas) Ne znam kakve su cene unutri?
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Neskica
Postovi: 424
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: Ford Focus 1.6 TDCi
Lokacija: New Woodgood

Re: Srbija

Post od Neskica » 08 Jul 2012, 13:21

Nemam pojma ( bili smo na otvaranju kada je ulaz bio free :kezo: )


Imaju cene na sajtu - http://www.petroland.rs/aquapark/cenovnik

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 08 Jul 2012, 22:05

djiuliju je napisao:Svraticu, danas i sutra ne mogu, ali mozda u ponedeljak
Nemoj u ponedeljak :mrgreen:
Otvaranje picerije je malo pomereno...

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Srbija

Post od djiuliju » 08 Jul 2012, 23:32

Haha, aj dobro...cudo to da u Jagodini nesto nije na vreme :kezo:

Off topic
Btw, videh jednu octaviu tamo parkiranu, BG table, ne znam dal je tvoja

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 09 Jul 2012, 00:59

Srebrna, najlepsa od sviju?
Ne, nije moja. Jos bolje, sluzbena je :mrgreen:

I mogao si svratiti u obilazak. Mozda cu dolaziti opet uskoro, ali onda bi stvarno mogao da platis pivo, kao pravi domacin :D :pivo:
---------

I da, probah parce pice.
Dobro testo i pelat puno znace. Posle je lako nafilovati sa svacim.
E sad, da li ce ljudi to prepoznati, da li ce ceniti mozarelu i italijansku prsutu, ili ocekivati kecap, kackavalj i sunku ... :zbunjen:

U globalu, dobili ste odlican hotel, drugaciji od vecine u Srbiji. Prvi u knjizi utisaka Brega, da povuce ostale...

Jagodina je zanimljiv grad. Deluje dosta bolje od vecine, bar od onoga sto sam obisao, a to je dosta.
Pola grada su crnci - verovatno su bili bele puti, pre otvaranja AkvaParka :kezo:
Najjaci utisak je i dalje ona kafana u sumi/parku i mucenici koji pevaju. Strasno...

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Srbija

Post od Stjepa » 12 Jul 2012, 16:17

Neko me je nekada pitao za put od Kosjerica do Uzica preko sela Trnava, Karan, Lunovo Selo. Tad nisam znao da odgovorim jer nisam nikad prosao tuda u celosti.
E pa 10. uvece jesam i mogu samo reci - ne preporucujem. Put je jedino dobar, ako mu je to dobra strana, sto nema patrola pa ako ste pod gasom mozete tuda doci a da ne rizikujete dozvolu. Sve ostalo... :thumbdown: Resio sam tuda da prodjem cisto da bih ispitao i taj deo puta (klasicno i provereno je Kosjeric - Pozega - Uzice).
Od Kosjerica do Trnave su krivine koje se opusteno mogu nazvati serpentinama. Mozda bi to donekle i bilo zanimljivo za voznju ali kada na to dodam ogroma broj rupa kako onih popunjenih nekom rizlom/zemljom tako onih koje zjape i ne vids im dno, put nesto siri od 3m sa DVE saobracajne trake, rastinje koje je toliko izraslo da se ima osecaj kao da je zid odmah na ivici asfalta (doprinosi nepreglednosti krivina)... Jednom recju horor. Meni je priselo, a uvek prozivam Ogija kad kukumjauce zbog rupa. :)
U trnavi sou - covek parkirao minibus dijagonalno. Malo sklonio sa puta, a zadnji kraj viri tako da zauzme gotovo celu jednu saobracajnu traku. I to na toliko nepreglednom mestu. Srecom uslovi ne dozvoljavaju opustenu voznju i sve se vozi u II i III stepenu prenosa (~50km/h max sve i da hoces brze, naravno ako bi da i nakon te deonice vozis ispravan auto).
Od Trnave ka Karanu i dalje ka Lunovom Selu put je banja naspram ove prethodne deonice. Ali eto dok se ta deonica prodje moze trap lagano da se pomeri, auto izgrebe o granje u mimoilazenju sa nekim drugim vozilom...
I sad je sezona poljskih radova pa je traktora i kombajna sto osvetljenih sto neosvetljenih ko mrava u mravinjaku na toj deonici.
Jos jednom - bez preke potrebe ne ici ovim putem. :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 15 Jul 2012, 21:51

Malopre se vratih iz Vrnjacke Banje.
Ovo je drugi put da sam tamo bio. Prvi put sam bio na kratko poslom i rekoh sebi da cu doci opet, na neko leto...
I pogodilo se da odem na vikend, i to karnevalski vikend...

Ukratko, tacno je vecina onog sto sam cuo, a to je da je tokom leta vrlo zivo mesto i da se dobar deo BGDa preseli tamo. To se posebno primetilo kada su Vampiri zapevali "Beograde, Beograde, na uscu dveju reka ispod Avale..." :mrgreen:

Park je lepo sredjen, uz nekoliko dobranih propusta. Ima bazena, Spa/Wellness/Fitness kapaciteta... Cene su pristupacne, odnosno nize no u BGu, cak i u vreme karnevala...
Kada se sve sabere, odlicno mesto za provesti neko vreme, ukoliko ga imate.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Srbija

Post od Floyd » 20 Jul 2012, 01:02

Sinoc sam se vratio sa Zlatibora i bilo je prelepo. Zlatibor je kao i uvek ziv (ima zivinu :D), pun ljudi i pozitivne energije.
Utisak je pokvarila nekulturna bagra koja je izvodila radove na hotelu pored mog pa prosipali sut kroz prozor i dizali prasinu koja je padala na parkirene automobile pa i moj. Nisam se svadjao ali im je lik sa Jeep-om BG table hebao sve po spisku sto ih naravno nije mnogo potreslo.

Imamo prelepu zemlju ali neki ljudi sto zive u istoj su ocaj zivi, nazalost.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 20 Jul 2012, 13:04

A gde si spavao?
Ako kazes Palisad, potrazicu opciju za ignorisanje tvojih postova dok je foruma :mrgreen:

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: Srbija

Post od Филиповић » 20 Jul 2012, 13:19

Ја идем релативно често службено у Врњачку Бању, увек по 4 дана.
До сада сам испробао све државне/друштвене хотеле који су распад што се тиче смештаја, али је зато клопа феноменална.
Недавно сам био поново, али сам уплатио приватан смештај и могу вам рећи да сам био одушевљен.
Био сам у апартману који је бољи од 99% станова у које сам ушао, уз сат времена велнес сале по апартману (моја жена је то искористила до даске), феноменалну услугу и особље.
Шта да вам кажем кад нам је чистачица свако јутро прала судове?!?

Такође, био у Соко Бањи пре месец дана у хотелу Здрављак...врло леп амбијент, смештај испод просека, храна одлична...није за препоруку...

Што се Златибора тиче, Палисаду се мора признати једно - тамо је клопа убедљиво најбоља! На свету! :-)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 20 Jul 2012, 14:05

Palisad je mnooogo ulozio u opremanje kuhinje.
Nazalost, nije sve u hrani.

Da li je najbolja hrana, to ne smem da tvrdim, niti da opovrgnem. Da sam jeo tamo - jesam, ali ukusi su razliciti... Svakako smatram da je kategorizacija "najbolja na svetu" malo preterana, iako jeste dobra. Ipak svako ima pravo na svoju subjektivnost.

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: Srbija

Post od Филиповић » 20 Jul 2012, 14:12

Друже, то је било намерно претеривање. :P
Ниси ме разумео. :pivo:
Али им храна јесте феноменална...

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: Srbija

Post od Филиповић » 20 Jul 2012, 14:27

Што се тиче хотела у Ја који је отворен недавно (одмах поред аква парка), одрађен је феноменално, мада мало збрзан на самом крају, имам утисак да је локална самоуправа "мало" пожуривала отварање.

Власник хотела је грађевинска фирма која је асфалтирала целу Јагодину, директор и власник фирме је врло предузимљив и вредан човек који је иметак стекао радом, без иједне мрље и афере.

Иначе, хотел је прављен из текућих прихода фирме, без кредита, па видите ко може тиме да се похвали данас у Србији...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Srbija

Post od Heinz » 20 Jul 2012, 16:04

Na Zlatiboru jedino vredi Mona, i to uglavnom za klopu.
A kad idem na kraci odmor, idem kod Kuste na Mokru Goru.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od NexT » 20 Jul 2012, 16:12

Ispod Zl je odlicna Zlatiborska noc. Nije savrseno, ali je lepo sredjeno, sobe i kupatila su jako cisti, zimi vrhunski radi grejanje. Klopa je... Pa, dobra je :D Prilicno je izlovan hotel, bili smo tamo 3 dana, super je. Apsolutno ne znam kakve su cene.

Sta su radili sa Grandom na kraju? Imamo neki seminar tamo krajem avgusta, jel sredjeno ono sto je gorelo?

Odgovori