Srbija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 20 Jul 2012, 17:45

Grand ce biti u predjasnjem stanju u oktobru, po njihovim najavama.

Zlatiborska noc ima odlican bazen, na kojem bude i 400 ljudi dnevno, kada udari zega :D

Zlatibor polako dobija hotele visoke kategorije. Ipak, neki nikada nece shvatiti da nije potrebno samo upucati gomilu para i namestiti zlatne kvake na vratima, a kamoli da to treba odrzavati i unapredjivati...Svaki nov hotel je zanimljiv ljudima neko vreme. Posle toga sledi period u kojem gosti ponovo dolaze, ili ne, odnosno kada se cene podizu ili spustaju (mozda i zadrzavaju nivo, sto i nije lose, ako imate popunjenost). Najava ima dosta, razni hoteli se grade ili ce se graditi, hotelski lanci se spominju. Nazalost, ja tu ne vidim nista dobro za ono sto ljudi zovu Zlatiborom, a to su Kraljeve vode. Za mene je Zlatibor nesto drugo, ali dobro...

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Srbija

Post od Stjepa » 20 Jul 2012, 23:08

NexT je napisao:Ispod Zl je odlicna Zlatiborska noc.
Mesto gde se nalazi Zlatiborska noc se zove Bela Zemlja. I "satelitska" je mesna zajednica opstine/grada Uzica dok sam Zlatibor pripada opstini Cajetina.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Srbija

Post od McGruja » 21 Jul 2012, 06:47

Zlatibor su uništili, posebno taj "centar"
Tamo ne bih išao na odmor ni da me pištoljem teraš :)

Ja ne razumem kako to dozvole, uloženo je dosta, puno toga izgleda jako lepo, ali zar sve mora da bude vašar

Do Mirisa Dunja prođem kolima, i više me taj "centar" ne vidi

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 21 Jul 2012, 19:46

Floyd, ne rece gde si spavao na Zlatiboru, ako nije tajna.
Interesuje me, jer vecina nasih ljudi iz inostranstva zapucaju u Palisad, kao nekdasnji simbol hotelijerstva una Zlatiboru, kao i u Srbiji. A rekacije kada stignu su vrlo "interesantne".

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Srbija

Post od Floyd » 21 Jul 2012, 19:53

Malo "slabije" pratim forum na odmoru pa nisam odgovorio na pitanje :)

Smestaj sam uzeo u vili akademik o super je :bravo:

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 21 Jul 2012, 20:07

E, tu nisam spavao. Mada, znam gde je i kakva je otprilike.
Za moj ukus preblzu guzvi i galami, ali sta sve ljudi biraju i koje novce daju, izbor je dobar :pivo:

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19263
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Srbija

Post od Heinz » 21 Jul 2012, 23:02

Lični favorit: Vila Pina.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Srbija

Post od Floyd » 22 Jul 2012, 13:10

pedja je napisao:E, tu nisam spavao. Mada, znam gde je i kakva je otprilike.
Za moj ukus preblzu guzvi i galami, ali sta sve ljudi biraju i koje novce daju, izbor je dobar :pivo:
Jeste blizu centru ali je ipak malo uvucena tako da buke nije bilo.
Apartmani su super opremljeni sa modernim namestajem i LCD televizorima u dnevnoj i spavacoj sobi. Izolacija je odlicna tako da se nista ne cuje od napolju kad se zatvore prozori.
Sve u svemu, meni se svidelo...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od NexT » 22 Jul 2012, 15:12

Stjepa je napisao:
NexT je napisao:Ispod Zl je odlicna Zlatiborska noc.
Mesto gde se nalazi Zlatiborska noc se zove Bela Zemlja. I "satelitska" je mesna zajednica opstine/grada Uzica dok sam Zlatibor pripada opstini Cajetina.
ajde, lekcija iz geografije :D

Meni je lepse da kazem da je ispod ZL, posto Uzice ne volim ni na slici da vidim :mrgreen:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 22 Jul 2012, 23:14

Pina ima solidnu lokaciju, iza Dunava u sumi.
To je jedan od onih smestaja u kojima nisam bio, a imao sam nameru.
Uostalom, prosle godine je bio neki veliki kongres/seminar, i pored postojecih (boljih)hotela, ucesnici su bili smesteni i tamo... To je svakako dokaz kvaliteta usluge.

Ja u poslednje vreme spavam malo iznad Pine, tj iza Cigote.. Taman izdvojeno iz guzve, a kroz sumu svega par minuta do pijace. Sa druge strane se lako izadje na magistralu, ka Spomeniku, iz apartmana puca pogled na Tornik... A i vlasnik kuce je cool lik.

A Zlatiborska noc stvarno pripada Uzicu [ponavljam, jedan od najgrdjih nasih gradova], sto im lagano daje sve preduslove da kazu da su najbolji hotel u gradu :kezo:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 08 Sep 2012, 22:49

Slika
Svaka cast nasim turistickim radnicima. Ovo je tabla u Gostilju, pred vodopadom. A neki smatraju da bi veliki prihod mogli da ostvarujemo od turizma...

Kao i prosli put, u slucaju table u Cacku (Roman termal sources), treba najuriti onog ko je ovo postavio, kao i onoga ko nije kontrolisao. Ma sve redom. A toliko sposobnih ljudi sedi na birou ili prodaje kokice ili konobarise.

P.s. nadam se da je slika citljiva, jer mi tt ne prikazuje iste bas najbolje.
Tptlk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23807
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Srbija

Post od dragvorl » 09 Sep 2012, 01:35

Zadnje dve su epic fail!
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od NexT » 09 Sep 2012, 01:50

kompletan "putokaz" je fail xD

Novosadjani, kako najlakse do dvorca Dundjerski? On je bese kad se krene iz NS prema B. Petrovcu...?

Idem Bg - NS - Dundjerski - Hajdukovo(spava se tamo) - Palic - Subotica - BG...

Ako znate nesto sto ja ne znam, vicite :kezo: :mrgreen:

E, da, jos jedna stvar. Kakav je hotel na Staroj planini?
I preporucili su mi najduzi put Nis - Svrljig - Knjazevac - Kalna ? Ima nekih 110 km od Nisa...
Svakako moram da svracam u Nis.
Poslednja izmena od NexT u 09 Sep 2012, 02:02, izmenjeno 1 put ukupno.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Srbija

Post od Stjepa » 09 Sep 2012, 02:00

Iz tema na ovom forumu koje nisu direktno povezane sa automobilima (turizam, Srbija, klopa...) uvidjam da je Pedja cesce u mmom rodnom kraju nego ja sam.
Kao da se prizetio tamo u brdima pa svaki vikend kod taste na rucak, pa usput obidje po neko selo u okolini. :mrgreen:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Srbija

Post od pedja » 10 Sep 2012, 00:20

Ih bre Stjepo, nekada nije sve onako kao sto izgleda.

1. Volim da putujem po Srbiji.
2. Moram da putujem po Srbiji - poslom.
3. Ne mora nista da znaci to sto mi je devojka sa Bele Zemlje :mrgreen:

-----
Bio sam na Torniku, da se provozam tom zicarom, jer nikada nisam. Naravno, izvodi se zakljucak da nisam skijas.
Malo je neprijatan osecaj kada ide uzbrdo, ali je nizbrdo skroz dobro. Jedino sto nizbrdo duva vetar u lice i usi otpadaju...
Kada sam se popeo do vrha, pitao sam se zasto svi kukaju da su se smrzli (doduse, jesmo se obukli malo bolje), kad je tek onako hladnjikavo. Pre povratka mi pade na pamet da mi je mozda duvao vetar u ledja uzbrdo... Ma neee, nemoguce... Ispostavilo se da je vrlo istinito bilo to moje zakljucivanje....
Divim se ljudima koji zimi, jos po vetru, vise na onim cudima, i to dobrovoljno, plativsi za to :D

Neki su krenuli i pesaka nizbrdo (vise grupica), valjda nisu smeli zicarom, ili su platili kartu u jednom pravcu... :kezo:


I iako sam rekao da necu putovati Gagom, morao sam zbog vremena. Ladno je na liniji bio bus na sprat, gde dole radi klima, a gore grejanje. Vozac je znao, a nije rekao nikome, iako je drugi Gagin bus kretao par minuta ranije i imao je mesta da primi ljude, kao i janjusevic, sve na tri perona, jedan uz drugi... Na kraju, u UE, su se svi prepakovali u jedan bus, da ne bi ovaj (inace Express) bez potrebe trosio gorivo do Zlatibora... :glavomuzid: Da ne pricamo o tome da staju kod svake bandere i svracaju u cajetinu. Da sam na mestu onih koji idu u Priboj, opasno bih popizdeo.
Nazalost, Lasta ukida polaske krajem meseca, i pocinje tek u zimskoj sezoni opet...

Ako nekoga zanima, Zlatan Reisen, FeniksGiz i Lasta su tu negde sa cenama. Stup je neka sredina. Gaga i Pegaz su najskuplji, mada Gaga jeste spustila cene sada. Imaju i dva nova Merca, ali su nekako mali razmaci medju sedistima, jedva se upakovah od UE do Zlatibora...
Lasta ima standardno dobre buseve (mada oni na sprat i nisu za malo vise ljude i njihova kolena).
Zlatan ima sjajnu Setru i Mecku(Travego, tri osovine).

Odgovori