Malta

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9035
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Malta

Post od Darko » 10 Okt 2017, 14:52

Dakle za italijane bolje ne pokusavati sa engleskim :kezo:

Superboss, kakvo je ono drugo ostrvo da se obidje?

Oni sto imaju one neke clanarine kod wizza. Mogu da prodju maltene dzabe za prevoz :)

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Malta

Post od superboss » 10 Okt 2017, 18:13

Ima još dva u stvari veća. Komino i Gozo.

Gozo je meni mnogo lepši nego Malta, lep je za obići, provozati se trajektom itd

Na Kominu imaju pećine, ali zimi mislim da niko ne vozi dotle, pogledaj Comino Blue Lagoon
Slika

Slika

Slika
Slika
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Malta

Post od Risto » 16 Avg 2019, 06:46

Za 10ak dana idem ba kraći odmor (5 dana) na Maltu pa bi hteo da čujem utiske i preporuke. Idem sa bratom (25 godina), ja imam 30, kontam da nećemo baš juriti samo klubove nego da će to biti više relax odmor.

Baza nam je St. Julians, svakako planiramo otići do Gozo ostrva, Valete, možda još neke lepše plaže da pojurimo.

Ima li možda još nešto što ne smemo da propustimo, da li ima neka plaža u tom dijelu ostrva koju preporučujete? Kakve su cijene za najam Jet Ski-a i sl. zezancija, ima li nešto od klope što je njihovo i da treba da probam?

@superboss

Nadam se da imaš vremena da mi daš par preporuka pošto bi rekao da ti najbolje poznaješ stanje? :D
Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk



Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Malta

Post od superboss » 16 Avg 2019, 09:14

Uf ne zma, šta da ti kažem. U St Juliansu si-u suštini za turiste verovatno najbolja lokacija.

Od lokalne kuhinje ne znam šta da ti preporučim, njihova je uglavnom oslolnjena na italijansku. Imaju dosta jela sa zečetinom-tako da ako voliš možeš da probaš.

naravno, morske specijalitete-to ne moram posebno da naglašavam...

Restorani nisu preterano skupi(naravno ima i takvih).

Ne znam šta voliš, aktivniji odmor, ili samo plaže sunce i to?

Mogu ti pustiti br na PP ako hoćeš, pa ko imaš nekih problema ili nedoumica javi se. Možemo i da popijemo nešto-ja sam sledeće nedelje slobodan.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Malta

Post od Risto » 07 Sep 2019, 13:45

Pošto sam se vratio sa odmora, da napišem par utisaka koji mogu biti nekome od pomoći ko bude razmatrao Maltu kao opciju za godišnji odmor. Prvo da kažem da sam ja išao na kratko pa sam možda nešto zanimljivo i propustio da posetim, imao sam 5 dana pa sam pokušao da uguram što više mesta za to vreme.

Smešten sam bio u St. Julianu, poznato mesto na Malti i možda i najveći turistički centar. Mesto samo po sebi i više nego ok, dosta restorana, klubova za izlazak, dobre konekcije busom po celom ostrvu. Žao mi je što nisam otišao sa jedno 25 tamo, odlična baza za izlaske sa vrlo jeftinim alkoholom i dosta mladih čak i krajem avgusta. Smeštaj nije preskup, ja sam krajem avgusta vrlo dobar hotel sa 3* (dvokrevetna soba), u centru mesta, platio oko 80 evra po noći. Po meni OK, bilo kakav apartman u Istri ili Sloveniji bi me koštao isto tako da sam sa tom činjenicom zadovoljan.

Dobra stvar na Malti je to što je relativno mala pa možete iz bilo kog mesta da obiđete celo ostrvo, tj. deo koji vas zanima. Ono što je loše jeste da za ljubitelje lepih plaža i predivnog mora ovde skoro da nema ništa adekvatno u ponudi. Ostaje opcija da sam ja nešto propustio, ali ono što sam ja obišao/vieo nije neki nivo. Gozo me nije nešto oduševio, Valletta mi se jako svidela, išli smo i na ture brodom gde smo obišli tzv. Plavu Lagunu, Comino i Gozo, po meni svakako vredno prepruke ako ste već tamo.

Cene hrane po restoranima su vrlo slične cenama u Austriji, to znači 10-15 evra za neki pristojan obrok, dok je piće relativno jeftino. Od specijaliteta, probao sam zečetinu, one njihove Ftire, zatim gulaš od konjetine, hrana mi se svidela. Mnogo je naših, dosta ljudi kuka jer imam utisak da su očekivali da zarađuju kao da žive u Nemačkoj a to ipak nije realno. Svidelo mi se to što je ostrvo ipak drugačije od svega što sam video, ima uticaja raznih kultura i to se baš vidi.

Da sumiram, po meni je ok destinacija za jedno 7 dana, ne bi ostajao duže :D Ali svakako je zanimljivo iskustvo, po meni je lepa alternativa već ustaljenim destinacijama kod nas. Prednost je i to što možete sami organizovati odmor, let iz BG-a sa Wizz Airom nije skup, tako da vredi posetiti.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Malta

Post od ljuba » 31 Okt 2023, 08:12

Da malo osvezim temu, idem sredinom novembra na Maltu, pa jel ima nekih ekstra saveta, desavanja u to vreme?

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Malta

Post od grujicd » 31 Okt 2023, 09:28

Idem ja malo pre tebe, 9-13 novembra, pa javljam.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Malta

Post od ljuba » 31 Okt 2023, 09:49

Dogovoreno! :)

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Malta

Post od McGruja » 31 Okt 2023, 10:18

Javite kako ste se proveli, molim vas

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Malta

Post od Heinz » 31 Okt 2023, 10:40

Jeftine karte, raspust.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Malta

Post od grujicd » 31 Okt 2023, 11:15

Za nas 4 karte kod Wiz-a su bile oko 22k, doduše platio sam još nešto za godinu dana Discount club. Ta članarina je taman za toliko umanjila cene karata. Naravno, svako samo po ranac, ali to je dosta kad se ide na 3-4 dana.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Malta

Post od jaksa » 31 Okt 2023, 20:26

Imho, smeštaj je najbolje da se gleda u Sliemi. Mi bili u Mr.Todd hotelu, bilo ok.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Malta

Post od grujicd » 31 Okt 2023, 21:40

Da, mi smo tu uzeli, hotel ST Bayview Hotel & Apartment. Može peške do Valete, a ima i trajekt za vraćanje nazad do Slieme. Ima li nekih saveta vezanih za javni prevoz?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Malta

Post od ljuba » 02 Nov 2023, 10:40

Mi smo uzeli Hotel DB Seabank Resort and Spa. A sto se tice javnog prevoza jedino sto sam cuo da se uzme digitalna karta da je jeftinije i da imaju dobar prevoz. Mi smo prosle godine u Spaniji bili odusevljani javnim prevozom, bas bilo uzivanje kretanje po mestima i gradovima... Mnogo bolje nego sa rentiranim autom... posebno zbog parkiranja... a i puteva ....

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Malta

Post od jaksa » 02 Nov 2023, 13:15


Odgovori