Turska

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Turska 2018

Post od Vladapetr » 31 Dec 2018, 15:27

Prelomio sam danas, rezervisao i platio avans za Guler Premier hotel u Beleku.
Drugar je bio prošle godine u njihovom hotelu u Tekirovi, kaže da je seo na dupe uslugom i sadržajem. A baš je dosta proputovao i bio na raznim lokacijama, ovo kaže da je jedina do sad gde bi opet da ode.
U Beleku je nešto manja verzija, ali su u suštini isti hoteli.

http://www.guralpremier.com/belek-en/

Nadam se dobrom provodu, potpuno drugačijem od svega što sam do sad probao.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Turska 2018

Post od zuzazu » 01 Jan 2019, 23:52

Sinisa G. je napisao:
30 Dec 2018, 14:54
Ubijaju turci sa vizama i kaznama :D
Slika Slika Slika

P.S. vinjeta 80e :besan:
Gde odoste ovoliko daleko od centra?

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Turska 2018

Post od Sinisa G. » 02 Jan 2019, 05:26

Svidio im se hotel. A i noje izgledalo toliko daleko na mapi.
Meni i tako svejedno, cutim noham i ne zatezem mnogo za pare inace :djavo: :D
Slikafree photo upload

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Turska 2018

Post od steva_anya » 04 Mar 2019, 16:15

Da li je neko bio u ovom hotelu?
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Turska 2018

Post od Geza » 11 Jun 2019, 23:06

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Turska 2018

Post od Vladapetr » 01 Avg 2019, 16:34

Obećao sam da ću napisati par reči o našem boravku u Turskoj, pa sad uhvatih malo slobodnog vremena da to odradim. Od 13.07 do 20.07. smo bili u hotelu Gural Premier u Beleku.

Ovo im je sajt: http://www.guralpremier.com/?lang=en-US

Postoje dva Gural Premier hotela, u Beleku i Tekirovi. U suštini su isti i nude isti sadržaj, samo je onaj u Tekirovi veći. Naknadno sam saznao da je taj u podnožju planine, pa je i noću malo svežije tj prijatnije.

Na ovakav odmor sam se odlučio prošle godine, kada smo sa decom bili na Amuljaniju. Predivno ostrvo, fin smeštaj, voda super... ali ja po ceo dan vucaram dušeke i gume, cimamo se šta će deca jesti itd... Od odmora inače tražim samo da bude baš to - odmor :mrgreen: Dakle, možemo biti sve vreme na istoj plaži a možemo i menjati po dve dnevno, bitno je samo da je sve laganezi i bez stresa. Naravno, nikakvo cimanje oko spremanja hrane ne dolazi u obzir.

Baš u vreme kad smo bili na Amuljaniju, drugar okači post kako se upravo vratio iz Gurala i nema reči da opiše svoje impresije. Ima malo dete a znam da je baš mnogo putovao i obilazio, pa mi to baci žišku.

Kad smo planirali ovo letovanje, All Inclusive varijanta mi je bila primarna. Gledao sam razne lokacije i cene su bile šarene, al jbg svuda sam nalazio poneko loše iskustvo ili manu. Odlučio sam da za prvi put ne rizikujem i još pre nove godine uplatio ovo letovanje.
Sve skupa (smeštaj i 4 povratne avio karte) je koštalo oko 2600e. Koliko sam čuo, svake godine su ovakva letovanja sve skuplja, navodno im vlada lupa sve veće takse jer su glasniji zahtevi da se ukinu ovakvi aranžmani. Ubijaju sav turizam okolo, što je u potpunosti tačno jer mi, osim jednog planiranog izleta do akvarijuma, bukvalno nismo nos promolili van hotelskog kompleksa. Tj, jesmo se jednom provozali do centra Beleka, bukvalno na pola sata, čisto da ne bude da ga nismo videli.


Sam hotel je fenomenalan. To su u stvari manje zgrade od dva sprata, sa po 30-ak apartmana. Sve okolo je zeleno i maksimalno uređeno. Svaka soba ima djakuzi kadu i vrlo udobne krevete, mini-bar koji je besplatan i koji se dopunjuje svakodnevno (ako to želiš).


SlikaSlikaSlika



U samom kompleksu je tona sadržaja, prvenstveno za decu, tako da su ogromna većina gostiju upravo parovi sa klincima.


Ovaj kompleks ima veliku i uređenu plažu, akva park i centralni bazen. Tu je i mali bazen za par lux vila, koji naravno nismo koristili :mrgreen:


SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Slika
Poslednja izmena od Vladapetr u 01 Avg 2019, 16:34, izmenjeno 1 put ukupno.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Turska 2018

Post od Vladapetr » 01 Avg 2019, 16:39

Preko dana imaju neke dečije sportske igre na centralnom bazenu. Oko 20h su predstave, klovnovi ili lutkarska pozorišta.


SlikaSlikaSlika



Nešto posle 21h, taman kad se završi ova dečija predstava, počinje predstava na glavnoj pozornici. Prvo se podele medalje učesnicima i nagrade pobednicima igara koje su se tokom dana održavale na više lokacija. Nakon toga kreće predstava. Nisam umetnički tip, ali ovo me po pravilu obaralo sa nogu. Ludačke koreografije i kostimografija, po 20-30 ljudi na pozornici u savršenoj koordinaciji... Zaista impresivno.

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika


Obratite pažnju šta ovi ludaci rade Slika

SlikaSlika
Poslednja izmena od Vladapetr u 01 Avg 2019, 16:39, izmenjeno 1 put ukupno.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Turska 2018

Post od Vladapetr » 01 Avg 2019, 16:43

Što se tiče hrane, tu sam ostao bez reči. U kompleksu su 2 manja restorana (pored akva parka i pored plaže) i jedan baš veliki, centralni. Na stranu što je tu nestvarno veliki izbor hrane koja je preukusna, najveći utisak mi je ostavilo osoblje. Da sam vlasnik ovako velikog restorana koji radi regularno (tj na naplatu) ne bih imao ovoliko konobara u smeni koliko ih je ovde za svaki obrok. Bukvalno čim sedneš očiste sto (ako si seo odmah za nekim), donesu piće, čim pojedeš sklanjaju tanjir. Usluga je zaista čista desetka.



SlikaSlika


U okviru kompleksa je i prodavnica gde se mogu kupiti turske nacionalne poslastice, industrijske i domaće radinosti. Kupio sam i podelio skoro 10kg, svi su oduševljeni.


Slika


Kao što sam gore i pomenuo, otišli smo jedan dan do Antalije u obilazak velikog akvarijuma. Naši operateri imaju u ponudi još nekoliko veoma interesantnih
izleta, ali nisu interesantni za ovako malu decu (2 i 4 godine). Akvarijum je sjajan, ide se u 5D bioskop pa zoološki vrt, onda ledena soba pa akvariju. Deca su naredna dva dana samo o tome pričala.


SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika


U suštini, jedno za mene potpuno novo ali zaista fenomenalno iskustvo. Što je najgore, spomenuo sam samo sadržaj koji smo koristili ove godine, a mnogo toga sam preskočio - a la cart restoran, milion različitih masaža, spa centar, škola tenisa itd...
Sledeće godine ćemo najverovatnije opet u neku ovakvu priču. U suštini su sve All inclusive varijante u Turskoj slične, razlikuju se samo po komforu i broju sadržaja, a onda i u ceni :) Na odlasku sam pitao vodiča i reče mi da od Gurala nemaju bolju opciju za varijantu sa decom, tako da mi je sad Tekirova prvi pik.

I da ne zaboravim, ispunio sam sebi davnašnju želju: vozio sam baš brz Jet ski, i leteli smo paraglajderom koji poleće sa čamca tj glisera Slika

Slika


U suštini, tu sam i jedine pare potrošio na ovom letovanju, osim što sam častio par konobara i sobaricu.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Turska 2018

Post od Ogi » 01 Avg 2019, 16:53

Izgleda fenomenalno ali nisi napisao najvaznije, kakvi su plaza(osim da je velika i uredjena) i more?

Na zalost, retki su ljudi koji mogu ovoliko da izdvoje za jedno letovanje. Nisi potrosio manje pd 3k evra.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Turska 2018

Post od blaugrana » 01 Avg 2019, 16:55

Imas slike plaza i mora?
Jel svako ima lezaljke i "suncobran"?

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk



Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Turska 2018

Post od Vladapetr » 01 Avg 2019, 16:57

Eno ih u prvom postu. More je sasvim ok, ali sam ga najmanje slikao jer smo uvek bili smešteni skroz na vrhu plaže, pored bar kućice :rofl:

Ležaljke su slobodne i zauzimaš onu koja ti se svidi. Kućice sa peškirima su pored svake plaže i bazena, pa to samo uzmeš i kad odeš ostaviš. Plažu čiste na svakih sat-dva, pokupe smeće i sklone peškire onih koji su otišli, da bi oslobodili ležaljke. A ležaljke su bukvalno kreveti :mrgreen:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Turska 2018

Post od shandu90 » 01 Avg 2019, 16:59

Problem kod all inclusiv hotela je sto se najmanje boravi na plazi, tesko je uklopiti u sve ostalo :kezo:

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Turska 2018

Post od blaugrana » 01 Avg 2019, 17:12

Sad sam pogledao. Jul sledece godine, za nas troje 3500.

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Turska 2018

Post od Vladapetr » 01 Avg 2019, 17:14

Gde si to gledao? Jedino ako je let toliko skuplji, odavde je osetno jeftinije. Nedelju dana pre našeg termina je bilo 2300e, nego nisam smeo da rizikujem zbog ženinog posla.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Turska 2018

Post od blaugrana » 01 Avg 2019, 17:19

Preko nekog DE sajta

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Odgovori