Turska

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Turska 2018

Post od jaksa » 08 Jan 2018, 11:27

Napravili ste od Turske ono što nije. Naravno, svako nek ide gde mu odgovara i gde se oseća bezbedno.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Turska 2018

Post od Laki021 » 08 Jan 2018, 11:31

Meni nikad nije jasno kupanje u bazenu na moru.

Licno me ti all inclusivi smaraju, trudim se da ih izbegavam. Hrana nikad nije kao u restoranima, a greota ici u restorane kad imas sve vec placeno... I onda tako, uvek nesto kombinujrmo, a generalno se smorim od hotelske hrane posle 2 dana.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Turska 2018

Post od ljuba » 08 Jan 2018, 12:21

Ja ne mogu da se smorim od hotelske hrane, posebno u boljim hotelima gde menjaju sve na satnoj bazi. Ali stres da ne jedes konstantno hranu koja mirise i cika te sa svih strana je prilicno veliki :) Cinjenica je da se osecas posle odredjenog vremena kao da si u luksuznom zatvoru :) u kome si dobrovoljno.

PS: Meni licno sam boravak enormno zavisi od animacionog tima - koji se menja na godisnjoj bazi, vidjao sam svakojake ekstreme. Cak i losiji hotel koji ima dobar animacioni tim uzdigne se bas visoko... Inace definicija animacionog tima je od dece, odraslih, vodenih i drugih sportova do prica i zezanja, kao i posredovanja pri upoznavanju drugih i ostalih akcija...

zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Turska 2018

Post od zuzazu » 11 Jan 2018, 20:48

U Turskoj nista nije puklo poslednjih godinu dana od kako je Erdoan dobio apsolutnu vlast posle puča.

Samo neznalica moze da izjavi da im je more sranje.

Ima svega, i ima za svakoga....

Slika

Slika

Slika

Ja najmim brod za obilazak obale oko Bodruma. Svakako preporucujem Göcek i Fethiye.

Antalija ima temperature kao Sharm El Sheikh uz neviddjenu vlaznost bar dva meseca godisnje.

Zaista zna da bude neprijatno.

Mozete da potkacite mesece kada je moguce kupanje u Antaliji i skijanje na dva sata voznje prema Taurus planinama.


Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Turska 2018

Post od Delija » 11 Jan 2018, 21:01

Sama Antalija i bliza okolina (ukljucujuci Laru) i nije bas toliko vlazna. Alanja je smrt. Kemer nesto izmedju.

Sharm El Sheikh sam potrefio u trenutku kada je temperatura u ponoc isla i preko 35 stepeni :kuku:
Al' je bar suvo.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
srbin
Postovi: 82
Pridružio se: 15 Okt 2013, 14:40

Re: Turska 2018

Post od srbin » 05 Mar 2018, 08:23

Belek - Titanic De Luxe

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Turska 2018

Post od steva_anya » 28 Avg 2018, 09:21

Posto sam pokrenuo temu da napisem koju:

- Crystal Deluxe resort & spa, 5*
- Big Blue agencija uplaceno jos u aprilu ili maju, 750€ po osobi i 250€ avio karta za dete, posle je dodato nekih 30ak eur zbog promne cene kerozina
- let je trajao nepuna 2h, air Serbia, jedino lose je skup na aerodromu u 9h a ne 10:25h tj sat vremena ranije koliko ja uvek dodjem bilo gde da putujem
- Veca vlaznost, na tablama pise od 50 do 75%, meni ne smeta generalno, ali ima perioda kad je bas nepodnosljivo ali je sve za ublazavanje toga na 10m (bazen, more, bar, voce, restoran), doduse igrao sam basket u 16h pa je i do toga :)
- temp je 30 do 35
- ima stoni tenis i basket da se ne placa, ali basket niko ne igra osim mene :)
- ima bioskop, ali nisam provalio da li je sinhronizovan na turski ili ne
- za decu fantazija: mini bazeni, trambolina, togani, mali zoo vrt, parkici, animatori, uvece zurke za decu. Za malo vecu decu (nas mali ima 2 god) ima igraonica unutra, bilijar, igrice, i sl
- ima zanimljivih programa u toku dana: fitnes u vodi, pikado, ples pored bazena
- klopa i pice od non do stop, bukvalno ima 1 ili 2 sata u toku dana da nema klope! Meni koji sam na dijeti to ne prija :)
- Tokom dana na plazi voce, salate, pite, burgeri, doner (kao giros), kuvani kukuruz, kolaci
- dorucak-rucak-vecera to nema sta nema, mogu reci i da preteruju

Na konto hrane, ne znam kako i zasto ali u poredjenju sa klopom u Istanbulu ovde je nekako vise "evropski ukus".

Ljubazni svi u hotelu. Izlaze u susret za sve.
Sa agencijom nemamo kontakt tj nismo imali potrebu.
Ja izbegavam odlaske u grad posto me zesce smara ono zaustavljanje i cenkanje.
Isto i za cenkanje u hotelu ili vodeni sport: mazasa je 100€ ali za tebe 60€, da bi na kraju prihvatili neku realnu cenu od 20-30€.

Sve je cisto, od sobe do plaze.

Hotel ima teretanu, spa, welness i tu je super da se izolujes od svega na pola sata dnevno (citaj dete!)


Mane: plaza je na par stotina metara od hotela mora se preci ulica i proci mali park. Na plazi nema wifi, u nekim delovima hotela slabiji wifi, i eventualno vlaznost ako nekoma smeta. To je za ovaj hotel. Drugi hoteli koji su odmah uz more nemaju sve ovo sto ima ovaj (za decu).

Gosti mahom Rusija, Turska, Engleska i Bosna-Srbija. Nema pijanih i sl, deluje mi da je Hotel mahom za one sa malom decom.

Uniformisanih sa puskama nigde nisam video iako su neki spomenuli, u Istanbulu ih bilo poprilicno.

Grcka nudi drugi tip mora i odmora, ali ko trazi ovako nesto - pun pogodak.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Turska 2018

Post od aviator » 28 Avg 2018, 11:03

Sve napisa, osim mesta. Kemer?

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Turska 2018

Post od steva_anya » 28 Avg 2018, 12:54

Da, Kemer
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Turska 2018

Post od starac vujadin » 28 Avg 2018, 13:15

zuzazu je napisao:
11 Jan 2018, 20:48


Samo neznalica moze da izjavi da im je more sranje.

Ima svega, i ima za svakoga....

Ja najmim brod za obilazak obale oko Bodruma. Svakako preporucujem Göcek i Fethiye.
Potpisujem. Krstarenje oko Bodruma demantovaće sve one koji pričaju nešto o turskom plažama, bistrini vode... Grčka posle bude pomalo i smešna uz par izuzetaka...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Turska 2018

Post od ljuba » 28 Avg 2018, 13:38

Problem je sto je mas turizam (bolji) u Turskoj uglavnom skoncentrisan na resorte gde se ljudi malo krecu, a kod samog resorta su mora uglavnom prosecna do losa - cast izuzecima...

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3250
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Turska 2018

Post od Puzo81 » 15 Sep 2018, 10:32

Da li je neko skoro bio u Istanbulu?


U periodu od 2001-2007 sam poslovno išao oko 50ak puta ali turistički nisam odavno a sada bih rado odveo suprugu jer nikada nije bila. Nedostaje mi ona gostoljubljivost Turaka , Aksaray, Topkapi, univerzitetski deo, Kapali čaršija, bosfor...



@ steva_anya

Kolega je bio možda u istom pitaću ga, neki ultra all inclusive početkom jula, 8 noćenja, 890e po osobi sa avio kartom i svim taxama. Oduševio se sadržajem, pogotovo hranom. Potrošio van toga 20e za napojnice.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Turska 2018

Post od gazza » 15 Sep 2018, 19:37

starac vujadin je napisao:
28 Avg 2018, 13:15
Grčka posle bude pomalo ...
Saučešće...

zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Turska 2018

Post od zuzazu » 26 Sep 2018, 09:14

Puzo81 je napisao:
15 Sep 2018, 10:32
Da li je neko skoro bio u Istanbulu?


U periodu od 2001-2007 sam poslovno išao oko 50ak puta ali turistički nisam odavno a sada bih rado odveo suprugu jer nikada nije bila. Nedostaje mi ona gostoljubljivost Turaka , Aksaray, Topkapi, univerzitetski deo, Kapali čaršija, bosfor...
Sada je to prepuno Arapa. Uglavnom mesta za protrcati, da se kaze da si bio.

Pravi zivot i prava dusa Istanbula su cim se skrene levo ili desno od Istiklal Cad. - Beyoglu. Patrijarsija i deo oko nje - Balat. Sa druge strane Bosfora - Uskudar, Kadikoy i Bagdat Cad.
Na evropskoj strani svakako treba obici dzamiju koju je podigao Mehmet Pasa. Recite odakle ste, i sva vrata su vam otvorena. Obidjite pravo remek delo - Sulejmanija dzamiju, da vidite koliko je Plava smesna spram nje. Tu je i hamam i turbe najveceg arhitekte, Mimar Sinana.
Posle Patrijarsije, uz Balat, idite do crkve Svete Kore da vidite najlepsi mozaik.
To su mesta kuda idu oni koji malo vise procitaju o Istanbulu.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Turska 2018

Post od Vladapetr » 05 Nov 2018, 00:14

Jel išao ko za Tursku van aranžmana u našim agencijama? Interesuje me prevoz, ako bih rezervisao neki hotel npr u blizini Antalije, kako da se dovezemo do tamo?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori