Italija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Italija

Post od Heinz » 12 Jan 2018, 15:04

Vladapetr je napisao:
12 Jan 2018, 14:49
Kako ide transfer do ostrva, trajekt?
Kratko traje plovidba i nije skup.
Imao sam neku preporuku i za smeštaj, ako se setim napisaću.

@Darko
Terme i mala deca ne idu zajedno.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Italija

Post od Day Walker » 12 Jan 2018, 15:05

Meni je Italija ostala u secanju kao preskupa...
Ne pamtim kad sam slupao vise para na nekom odmoru a da sam manje jeo/pio ili kupio nesto...
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Italija

Post od Heinz » 12 Jan 2018, 15:08

I prekletnici jedu samo ribu i paste, od mesa ništa.
Ali je zato gelato svaki dobar, i od 1.5€ i od 4€ :)

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Italija

Post od Day Walker » 12 Jan 2018, 15:10

A porcije su pravljene za liliputance :)
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Dani
Banned
Postovi: 654
Pridružio se: 26 Okt 2014, 02:41
Garaža: BMW F10 530d

Re: Italija

Post od Dani » 12 Jan 2018, 15:21

3 puta sam bio u Italiji , dva puta Milano i jednom Venecija i jos se ni jednom nisam najeo. Pizze su katastrofa .

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Italija

Post od aviator » 12 Jan 2018, 15:40

Darko je napisao:Ko voli istoriju, arhitekturu, gradjevine, kulturu, umetnost, muziku, jezike, automobile, hranu, vino.. Itd.. Italija je neuporediva sa bilo kojom drugom zemljom na svetu.
Sve stoji, sem hrane i jezika. Ne htedoh da pametujem o hrani, jer je to individualno, ali, što napisaše napred, skupo, male porcije i nije po mom ukusu.
A sa engleskim će te se "napričati". :)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Italija

Post od Heinz » 12 Jan 2018, 16:52

Day Walker je napisao:A porcije su pravljene za liliputance :)
Nisu, nego treba da se jede redom: antipasti, primi piatti, secondi piatti, dolci. A sve po 7-8e minimum Slika

A pizze imaju dobre, samo ne tamo gde se uglavnom turisti motaju.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Italija

Post od Day Walker » 12 Jan 2018, 16:54

Pa da, jedan obrok bi kostao po osobi 50€ :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Italija

Post od starac vujadin » 12 Jan 2018, 17:04

Tako je to u Italiji. Ako hoćete da se provedete u zapadnoj Evropi na moru mora da se ide s dosta para da ne biste gladovali i imali loš smeštaj. Lično, ako mi je do kupanja i odmora ne bih išao na jadransku obalu Italije...hladno i mutno more, ume odvratno da zaduva.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9060
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Italija

Post od Darko » 12 Jan 2018, 17:06

A sa engleskim će te se "napričati
Nisam mislio na engleski. Nego italijanski. Po mojim kriterijumima najmelodicniji jezik na svetu. Meni je to kao muziku da slusam.

Za hranu si mozda u pravu. Nisam mnogo stvari probao tamo. Iako sam u rimu jeo najbolje pizze ikada ali kao sto je neko rekao, na zavucenim mestima dalje od turistickih ruta.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Italija

Post od grujicd » 12 Jan 2018, 23:52

U Rimu sam jeo i najbolju i najgoru picu u životu.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Italija

Post od ljuba » 13 Jan 2018, 08:48

Mi smo npr nasli 5* hotel all-inclusive za nas 4voro 7 dana oko 1000 eura u vrh sezoni (autom prevoz), klope neograniceno plus fantasticna, prste da polizes. Velki izbor sireva, maslina i prsute. Ceo dan oko tebe. Onda dolaze paste, lasanje a o mesu da ne pricam. Uvek ima nesto slabije ali izbor je tu. Izbor pica je bio slabiji (bezalkoholnih :)). Prema tome dobra ponuda uvek moze da se nadje ako se trazi... Mada sve u svemu ja volim bas more/more ovo mi je vise nekako za drugi tip odmora... Posle smo otisli 2 nedelje u Istru da se iskupamo...

Korisnikov avatar
Troll
Postovi: 62
Pridružio se: 28 Maj 2015, 21:35
Garaža: Mazda 3 G120

Re: Italija

Post od Troll » 20 Jan 2018, 20:09

Darko je napisao:
12 Jan 2018, 10:02
Ko voli istoriju, arhitekturu, gradjevine, kulturu, umetnost, muziku, jezike, automobile, hranu, vino.. Itd.. Italija je neuporediva sa bilo kojom drugom zemljom na svetu.
Potpuno tačno, najsažetiji i najtačniji opis vrste letovanja koje nudi Italija. Nakon nekoliko letovanja po Grčkoj i par arapskih svojevremeno poularnih zemalja krenuli smo da probamo Italiju što je za posledicu imalo da poslednjih deset godina letujemo isključivo na čizmi, obišli smo je gotovo celu osim severnih delova zemlje, uključujući i ostrva.
Ono što je po meni obavezno za doživljaj ove fenomenalne zemlje je da, ako je moguće, idete kolima, tj da imate potpunu slobodu za istraživanje, jer ko očekuje all inclusive style kao u Turskoj ili klasični dnevni plaža/giros/plaža/mythos stil tipa Grčke bolje da ne ide da se ne razočara. Drugo, budite spremni da će definitivno otići više para nego u Grčkoj - možda ako idete u vansezoni i štekate maksimalno, pa ni tad. Treće, odlazak u avgustu zaboravite, gužve su neopisive, totalni je haos na putevima i morskm mestima i ne isplati se nerviranje

Probaću po kategorijama što kraće

More i plaže - jadranska obala je ružna, plaže su blatnjave i voda je mutna pogotovu ako se nađete u Riminiju gde je pravi masovni turizam. Izbegavati iako nam je blizu pogotovu što nema ništa za videti u okolini. Jonsko more (Salento,tj. Pulja) je fenomenalno za opuštanje, plaže su kao u Grčkoj, dugačke i čiste, relativno ok broj ljudi čak i u sezoni, odlično vino i maslinovo ulje od lokalnih prodavaca, cene hrane/pića/smeštaja su ok možda i najniže koje sam video. Ima dosta interesantnih stvari za videti, naravno samo ako ste kolima. Tirensko more (Kalabrija) čisto ali su plaže većinom šljunkovite i dosta je onako divlje generalno, ali je to bilo prvo letovanje u Tropei pa je sve doživljeno na poseban način :D . Ostatak zapadne obale (Toskana, Ligurija) je nama bliži ali su cene svega osetno skuplje nego na jugu. Više je za zujanje nego za klasično letovanje mada smo mi iskopali par mesta koja su spoj ova dva. Takođe puno gradova i stvari u unutrašnjosti za obići.
Ostrva (Sardinija, Sicilija) su posebna priča i sve zavisi na koji deo ostrva idete.

Hrana je ok u lokalnim tratorijama ali količinski nije baš namenjena našim raširenim stomacima od mesine i bureka :x , restorani su dosta skupi ako idete na secondi piati ili ribu. S druge strane, uvek ima razne ponude ulične hrane (pogotovu na Siciliji), sveže ribe ako vas ne mrzi da spremite tako da tu može da se ušpara. Što se tiče pica meni su uvek bile bolje naše nego njihove, veoma često se ljudi iznenade kad vide kako su italijanske pice "siromašne" u odnosu na naše. Na pivo u italiji zaboravite, ili neko uvozno flaširano ili pređite na vina (kojagod, crvena ili bela, generalno male šanse da pogrešite)

Putevi su savršeni, čak i u južnom delu. Autoput je skup, magistralni su džabe ali su opterećeni zbog toga i nije baš preporučljivo ako žurite na trajekt ili slično. O italijanskom stilu vožnje sigurno sve znate a parking je posebna disciplina. Ono što mene najviše smara su njihove zone zabranjenog saobraćaja u gradovima, sve je pod kamerama a cene parkinga u garažama su jezive

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Italija

Post od Vladapetr » 20 Jan 2018, 20:40

Hvala za info, imaću ga u vidu za neko naredno letovanje. Video sam da na lokacijama koje su me na prvu loptu zainteresovale nema ono što nam treba, pa ćemo ove godine u Grčku. Italiju ćemo da isplaniramo za neku jesen ili sam početak leta, da izbegnemo gužvu i razgledamo natenane.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Italija

Post od ikac2000 » 20 Jan 2018, 21:21

Nama je u Italiji bilo super krajem marta, pocetkom aprila.

Nema przenja, nema guzvi, a sunce sve vreme.

Odgovori