Bozicno Skijanje Austrija

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Bozicno Skijanje Austrija

Post od ljuba » 23 Okt 2018, 09:51

Pa Kopaonik mi je bas daleko... Skoro duplo dalje od Austrije (1000 naspram 2000km), sto zimi nije bas zanemarljivo, plus ograniceno slobodno vreme uz novogodisnje ludilo i potencijalno zaledjene puteve (mala sansa ali postoji). I onako imam problema da organizujem slobodne dane sa skolskim obavezama i raspustima i svim ostalim ukucanima.... Voleo bi da odemo negde pre glavnog skijanja (februar), ali videcu da li cu uspeti da se organizujem...

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Bozicno Skijanje Austrija

Post od Ralee » 23 Okt 2018, 10:59

Gerlitzen je odlican za porodicno skijanje. Na vrhu ima par hotela Alpen Rose ski in out, Sonnenhotel Zaubek, ili apartmani Enzian. U podnozju ima dosta apartmana na ossiacher jezeru koji su peske od zicare (jajeta) koje vodi gore pa posle cetvorosed na vrh.

Korisnikov avatar
Zmaj_pa
Postovi: 116
Pridružio se: 29 Jun 2013, 21:05
Garaža: Jaguar Xf 3.0dS
Lokacija: Klagenfurt,Austrija
Kontakt:

Re: Bozicno Skijanje Austrija

Post od Zmaj_pa » 28 Okt 2018, 18:43

Ako se stacioniras negde u Koruskoj.....Ima barem 10 odlicnih skijalista u krugu od 50 km.....Nesto sto je dostupno automobilom za manje od sata voznje.....

1.Nassfeld po meni najlepse i najbolje organizovano skijaliste u Koruskoj
2.Turacher Höche
3.Koralpe
4.Dreiländereck - Arnoldstein
5.Gerlitzen Alpe
6. Heiligenblut - Grossglockner

Naravno posto sam i sam ljubitelj skijanja potvrdjujem konstataciju od gore da se neces navozati na pravom snegu u to doba godine.....Postoji minimalna sansa da na vrhovima preko 2000m bude malo pravog snega ali nedovoljno za skijanje pa oni to nadomeste topovima.Naravno skijanje na pravom i vestackom snegu su dve sasvim razlicite stvari.....Ako trazis pravi sneg onda je moj predlog svakako Dachstein u Salzburgu eventualno Tirol i Voralberg koji imaju izbor glecera sa pravim snegom.
Koruska je verovatno bolji izbor od polovine Januara eventualno pocetak Februara kada snega ima na izvoz.........

Srecan Put u svakom slucaju!!!

Odgovori