New York - Orlando - Boston

Iskustva sa putovanja, razne informacije
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: New York - Orlando - Boston

Post od ikac2000 » 10 Jul 2019, 23:11

Kad moje kokege Nemci kazu da je tamo preskupa hrana, to ima tezinu.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


ftj
Postovi: 12967
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: New York - Orlando - Boston

Post od ftj » 10 Jul 2019, 23:14

Otprilike taj neki sendvic u minimarketu opusteno 8-10 dolara. Pivo u kaficu 8-10 dolara isto.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8313
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: New York - Orlando - Boston

Post od grujicd » 10 Jul 2019, 23:29

starac vujadin je napisao:
10 Jul 2019, 22:58
i liči na centar Beograda po atmosferi, samo što je sve dignuto na n-ti stepen :)
Možda je u tome fora, ja ne volim ni centar Beograda, najpre zbog gužve. Ne mislim tu na kola i parkiranje, već šetaš se, dođeš na semafor da pređeš ulicu, odjednom 10 ljudi na semaforu s tobom, mimoilaziš se... U Njujorku zna i 50 ljudi da bude na semaforu, bar 5 puta me više nervira od centra Beograda :kezo:

Opet kažem, skroz je subjektivno da mene to smara, ok mi je skroz da neko voli gužvu, da se nešto dešava, da vidiš 10 riba u minutu, 10 tipova, svakom po volji. Tamo bar ima svašta da se vidi na ulici, ponekad ni da ne znaš da li je muško ili žensko :mrgreen:

SItuacija sa pivom me je isto nervirala. Tako bi mi leglo pivo posle celodnevne šetnje po onoj vrućini... Ali nema bilo gde, obično ne bude tamo gde svratimo da jedemo, nema ni u svim radnjama. I nema da kupiš u radnji pa da piješ na ulici, to je zabranjeno. Nema veze što vidiš drogirane kako leže po ulici i kolutaju očima, pivo ne sme da se pije da se vidi. Bar zvanično, nisam hteo da proveravam. A u prodavnicama, čak i onim manjim se mahom prodaje samo siks pek. U Orlandu i Bostonu sam se snašao, ali u zadnjem hotelu u NY gde smo bili nedelju dana nije bilo frižidera u sobi pa i nije moglo da me čeka pivo kad dođem uveče. Na kraju sam zadnjeg dana kupio neko Fosters 0.75 litre, to sam našao i u slast popio.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: New York - Orlando - Boston

Post od Vladapetr » 11 Jul 2019, 01:00

Svaka čast prvo na zanimljivom putovanju, a onda i na detaljnom putopisu. Poseta Americi mi je odavno želja, imam tamo baš mnogo bliske rodbine. Doduše, svi su u LA i okolini, osim jedne tetke u Bostonu.

Reci mi, gde si nalazio sve ove propratne informacije? Mislim na zajebancije sa naplatama kod rentacar agencije, o kvalitetu puta izmedju NY i Orlanda itd...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8313
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: New York - Orlando - Boston

Post od grujicd » 11 Jul 2019, 01:59

Gugl uglavnom, a od njegovih rezultata često su diskusije na tripadvisor bile najkorisnije. Mislim da sam tamo našao da je “new york to orlando by car” ne samo smor od puta već i neisplativ, što me je i nagnalo da pretražim letove malo bolje i da shvatim da su nekim danima osetno jeftiniji nego drugim. Ponekad Quora. Uglavnom bolje je tamo gde više ljudi daje informacije, kad je običan blog to je češće plaćena ružičasta slika.

Pa me onda zanimalo kako se plaća putarina na Floridi, misleći da ću da nađem samo tehničke informacije šta i kako, kad ono čovek nabrojao za svaku kompaniju koliko pljačka klijente:

“How To Avoid Crazy Toll Charges When Renting A Car In Orlando”
https://yourmileagemayvary.net/2018/09/ ... n-orlando/

Pa onda kucam ime kompanije da vidim žalbe, reviewe...

Najgore su u stvari koje i ne znaš da mogu da budu problem, pa ni ne istražuješ na tu stranu (unknown unknowns). Od gorih zajeba bi bio da sam krenuo samo sa debitnom karticom da iznajmljujem kola, pošto nisam nikad ni imao kreditnu. Na moju sreću, drugar se tako zeznuo u USA, pa sam preko njega znao. Nisu uopšte hteli da mu daju kola tamo gde ih je rezervisao, već je na aerodromu morao da ide od agencije do agencije dok nije našao neke koji se “smilovali” i dali mu kola na debitnu karticu, naplativši $800 umesto $300 koliko je prosečna cena.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: New York - Orlando - Boston

Post od passenger » 11 Jul 2019, 07:27

Kolega bio prošli mesec u NY. Kaže skupo kao u Cirihu
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: New York - Orlando - Boston

Post od mitar1982 » 11 Jul 2019, 09:12

Odličan tekst, mene gospođa stalno nagovara da posetim Amerike i proširim vidike, jer imam neku averziju prema istoj, a nisam nikad bio.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8313
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: New York - Orlando - Boston

Post od grujicd » 11 Jul 2019, 09:42

Meni se averzija povećala posle posete :)

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11388
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: New York - Orlando - Boston

Post od starac vujadin » 11 Jul 2019, 10:16

ftj je napisao:
10 Jul 2019, 23:08
Sto se tice sendvica meni je bilo fascinantno koliko preteruju sa mesom u sendvicu. Nema ono kao kod nas jedan ili eventualno dva sloja ako si bahat, minimum je prst debljin.
moje kokege Nemci kazu da je tamo preskupa hrana, to ima tezinu.
Može da se jede dobro i zdravo u Americi, ali košta. Može i da se naždere za malo para, ali posle toga može i "osmi putnik" da vam izađe kroz stomak :) ...svega ima, koliko para, toliko i muzike.
Imao sam tamo problem da nađem hranu koja meni odgovara i kada sam najzad našao mesto koja ima sastojke po mom ukusu za doručak dešavalo se da moj sendvič bude najadniji po sadržaju, a najskuplji. Ostali uglavnom trpaju kajganu, slaninu i još svašta nešto u sendvič, tj. u onaj odvratni zasitni bagles koji je sam za sebe "pretežak"...valjda da ih drži ceo dan, jbm li ga, a ne košta puno.
Posle Amerike mnogo više sam počeo da cenim šta nam Srbija pruža od hrane, a krenuo sam i fizički da zaobilazim McDonalds ...to je tamo hrana za polusvet. Žao mi je što je u međuvremenu i kod nas krenulo da klatno prelazi na pogrešnu stranu i ovde je sve teže i skuplje nabavljati kvalitetne, a pristupačne namirnice. Mračna strana kapitalizma i tranzicije.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6682
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: New York - Orlando - Boston

Post od ljuba » 11 Jul 2019, 10:24

Nije to mracna strana kapitalizma, to je samo trziste - odnosno masovna proizvodnja i usteda gde god se moze. Ne moze i jedno i drugo i trece... Amerika je slika i prilika gde ide svet hteo to ili ne.... Zato je vredi posetiti :)

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11388
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: New York - Orlando - Boston

Post od starac vujadin » 11 Jul 2019, 10:30

Nije samo to u pitanju, ali da ne širimo priču. Može sve to drugačije.

Svakako da Ameriku treba posetiti i to iz više puta jer ima bar 3-4 dela Amerike koji zaslužuju po 2-4 nedelje obilaska.

ftj
Postovi: 12967
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: New York - Orlando - Boston

Post od ftj » 11 Jul 2019, 10:43

Ali bejgls... Ja reko to je sigurno nesto vrhunski cim to pominju kao nacionalni ponos maltene, i odemo u neku radnju gde se ceka red 20 minuta i dobijem najobicniju lebinu i kao škk.

Al zato sam jeo najbolju margaritu ikada, mislio sam da ne moze puno bolje od nekih mesta u BG al ono je stvarno bilo za 2-3 klase iznad. Picerija se zove Késte i margarita je $5.00 a ako dodas bilo koji drugi prilog, bukvalno bilo sta drugo, cena skace na $18 pa na gore.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29814
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: New York - Orlando - Boston

Post od trojanac » 11 Jul 2019, 12:18

Odličan opis, hvala ti. Mene nešto ne vuče da idem tamo pa ni turistički, ali bih ipak radije birao Kaliforniju i LA, mada sa decom je svakako dobra stvar obići Orlando i sve te zabavne parkove.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9027
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: New York - Orlando - Boston

Post od Darko » 11 Jul 2019, 14:12

grujicd je napisao:
11 Jul 2019, 09:42
Meni se averzija povećala posle posete :)


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23726
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: New York - Orlando - Boston

Post od dragvorl » 11 Jul 2019, 15:06

Tih par meseci sto sam ziveo u NY sam cesto jeo sendvice u u njihovim radnjama-Deli stores. Udjes u radnju, izaberes koju ces zemicku i sta da ti stave unutra i spakuju ti sendvic po zelji. Ja sam se isto razvaljivao od Philly chease steak. NY je meni bio ekstra i svima bih preporucio, mada onda sam imao 25 godina. Kalifornija je isto prelepa, Zion nacionalni park, Hoover dam...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori