Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1980
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od 123456 » 03 Sep 2022, 07:52

E ovo je pravo proputovanje :klanjamse:

Niste štedeli ni vremena, ni živaca a ni para i što je još važnije, niste dozvolili da vam kiša sve to upropasti :sesir:

Stvarno prelepo i dali ste i nama neke ideje za ubuduće :pivo:

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6888
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od blaugrana » 03 Sep 2022, 09:24

blaugrana je napisao:Odlicno, svaka cast.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk
Jbm pas, nisam znao za ovu pricu oko Tiramisua.
Jos sam isao obilaznicom oko Trevisa, da sam znao za ovaj kafic, sigurno bi otisao jer mi je Tiramisu omiljeni kolac.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30085
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od trojanac » 03 Sep 2022, 09:51

Fantazija. Nadam se da ću moći ovim mojim klincima da priredim nešto tako za koju godinu. A i ja da malo vidim nešto severnije od Zagreba,
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od pedja » 03 Sep 2022, 10:16

Ukratko rečeno: Bravo!

TapaT


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13410
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od McGruja » 03 Sep 2022, 11:05

Hvala za reportažu! Svaka čast!

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od Vladapetr » 03 Sep 2022, 11:25

Svaka čast, lepa i detaljna reportaža. Pikiram taj zabavni park već neko vreme, imam i familiju u blizini koju bih rado obišao, no čekam da ćerke malo porastu i budu raspoloženije za šetnje. Za sad ih interesuje samo kupanje, iz bazena ih ne mogu isterati


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8396
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od grujicd » 03 Sep 2022, 12:05

Evropa park i ima i odvojeni akva park, Rulantica ;

Ali nismo stigli i to da obiđemo. Mislim da EP ima najviše smisla za tinejdžere, dok u Diznilend mogu i manja deca. Mislim mogu i ovde mlađi, ali će glavne atrakcije morati da preskoče.

Inače ima sigurno uticaja što smo išli kroz Švajcarsku i kroz severnu Italiju, ali sad nas je 10 dana koštalo skoro kao 20 dana 2018. godine do Diznilenda. Kad gledam smeštaj po zapadnim gradovima, to je osetno skuplje nego ranije. Možda su se i svi uželeli putovanja u zadnje dve godine pa je sad bila velika navala na sve.

Kabal
Postovi: 2897
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od Kabal » 03 Sep 2022, 12:06

Bravo za slike i opis putovanja!

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6888
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od blaugrana » 03 Sep 2022, 12:39

Smestaji ce tek da budu ozbiljna stavka.
Sa svim poskupljenjima, bice ozbiljna zurka

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6775
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od ljuba » 03 Sep 2022, 13:53

Ne da su cene odlepile. Bas gledam pre neki dan smestaj Nemacka / Austrija da prenocim, jednokrevetna nema nista ispod 60eur, a uvek sam nalazio i od 30eur sa bazenom i doruckom kada mi se posreci :) specijalno u ovo vreme sredinom septembra. Sve je osetno skocilo 30% plus…

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6888
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od blaugrana » 03 Sep 2022, 14:51

Ljubo,
Sta bi sa onim tvojim projektom Kombi-Kamp kucom?
Msm, da ce to pored svih poskupljenja, biti vrh varijanta.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6775
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od ljuba » 03 Sep 2022, 15:17

Eh... evo razmišljam i dalje jako o tome. Najviše sta me sprečava u tome je ovo ekološko ludilo, odnosno neizvesnost, da li će za par godina ili u potpunosti zabraniti dizelaše, ili će naglo podići poreze u nebesa.. a i o dizelu kao dostupnom gorivu isti problem... Sve u svemu bas turbulentna vremena...

Sent from my SM-S906B using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8396
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od grujicd » 03 Sep 2022, 15:49

Drugar holanđanin je kupio kamper par godina star, ovog leta došli njih dvoje sa detetom do Srbije, usput slična tura kao moja samo u kontra smeru, malo Francuska, Italija... Kažu promašili neko mesto u Italiji gde su hteli da budu par dana, međutim svidelo im se tu gde su zalutali, neko malo nepoznato mesto bez puno turista, parkirali se i tu proveli par dana.

E sad, ne znam kolika je ušteda kamper, jer sve i da ignorišeš nabavnu cenu i pad vrednosti imaš svake godine i registraciju, osiguranje, servis, a to i nije malo u Holandiji.

Morse
Postovi: 178
Pridružio se: 28 Jul 2020, 10:06
Garaža: Lancer 2009. 1.5

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od Morse » 03 Sep 2022, 16:45

@grujicd

Odličan putopis i još bolje putovanje, svaka čast! Čak i ta kiša ima nekog svog šmeka, u odnosu na vrućine svuda unaokolo...
ljuba je napisao:
03 Sep 2022, 13:53
Bas gledam pre neki dan smestaj Nemacka / Austrija da prenocim, jednokrevetna nema nista ispod 60eur
Pokušaj na www.schlafraum24.at, trenutno su sobe od 60 EUR ali može da se nađe ispod 50 ako rezervišeš malo više unapred. Nema recepcije, dođeš/odeš kad hoćeš, udobno, čisto, parking sa nadzorom, nije daleko od auto puta ako ideš Minhen - Linz (Braunau ili Passau). Malo dalje je i www.sleepin.at (Loosdorf), jedini koji sam još našao ispod 50 EUR noćenje. Jednom sam spavao u Deggendorfu za 35 EUR, fazon lavabo u sobi i metalni kreveti zašrafljeni za pod, ali nikad nema mesta jer ga kamiondžije rezervišu po godinu dana unapred! Ne znam ni da li postoji više, odustao sam da pokušavam da ga rezervišem. Sećam se i da je moglo jeftino da se spava oko Regensburga, ali mislim da više nema tih ponuda, cene su nenormalne.

Par puta sam bio po onim gasthof-ima tipa restoran i nekoliko soba za izdavanje iznad, to je jeftina varijanta oko 40 EUR ali check-in je obično ograničen do 20h ili tu negde, što je problematično ako uletiš u gužvu, pogotovu iz pravca SRB (čekanje na granici i slično). Jednom sam kasnio u gasthof u okolini Passau-a zbog kontrole na SRB/HU i HU/AT granici, morao sam da zovem telefonom da ću kasniti, stigao tek u 22h umesto u 20h, lik bio nervozan što me čekao, sva svetla ugašena, bukvalno mi dao ključ u ruke i bio u fazonu, tamo su ti vrata ka sobama, snađi se, ujutru će biti kolege tu za izadavnje računa itd. Od tada izbegavam...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6775
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Severna Italija, Švajcarska, Evropa park

Post od ljuba » 03 Sep 2022, 17:14

Hvala na infou. Da bas sam cesto spavao na potezu Regensburg Austriska granica. U najlboljem secanju mi je ostao proslogodisnje prenociste u junu, fantastican hotel sa bazenom i doruckom za 30 eur. Inace vec godinama ne placam prenociste vise od 50eur (jednokrevetna). Cesto sam spavao u Degendorfu levo u planini za 20eur sasvim pristojan hotel, bas godinama… A i mesta na samoj granici su cesto jako povoljna. Inace retko idem na manje od 3 zvezdice…

Odgovori