Ujedinjeno Kraljevstvo

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od dragvorl » 04 Nov 2022, 12:29

Nema jer su ih jednom sterilisali/sklonili sa ulica i vise nisu mogli da se razmnozavaju. I kad se neki pojavi verovatno odmah bude prijavljen.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od shandu90 » 04 Nov 2022, 12:46

Plus sto su svi cipovani i verovatno odvale kaznu vlasniku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od Heinz » 04 Nov 2022, 13:07

Koliko beše Clarkson rekao da tamo vredi ovčar, 10-15k funti. Onaj što mu je skupljao ovce.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od lami » 04 Nov 2022, 13:15

Dobro, cenim da je to trazena roba kod njih. Kad sam prolazio, sto vozom, sto kolima, stalno nailazis na pasnjake za kravama, ovcama i ostalom stokom. Toga kod nas nema i ovo.malo stocnog fonda sto je ostalo, polako se smanjuje.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od BRABUS » 05 Nov 2022, 19:39

lami je napisao:
04 Nov 2022, 12:25
Primetio sam da nema pasa lutalica, kako da ima kad na tv u im stalno reklame o jadnim zivotinjama, kako su nam oni psiholozi i moramo i mi na njih da pazimo, pozive da se donira novac za farmu gde se lece magarci slomljenog srca, ali zato imaju beskucnike da im spavaju u prolazima kod najprometnijih mesta. Ovo vazi za Lpndon i Mancester, drugde ih nisam primetio.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Nema zato sto se ljudi brinu o svojim ljubimcima i ne pustaju ih ko kod nas da lutaju okolo ili kad se dete smori od kuce da ga izbace iz auta u poljani, plus verovatno i sinteri rade svoj posao. Ne znam ima li ih kod nas jos, secam se da sam ih ko klinac vidjao al ne pamtim od tad da ih ima

BTW. Ako doneses kuce u UK, mora da ide u krantin do 4 meseca i da se vakcinise izmedju ostalog i protiv besnilа, koje je u UK iskorednjeno pre vise od 100 godina

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od Heinz » 05 Nov 2022, 21:20

Vakcina protiv besnila je obavezna i kod nas, radi se titar test da bi se dobili papriri ako misliš da legalno pas izađe iz zemlje.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od OMP » 05 Nov 2022, 21:49

BRABUS je napisao:
05 Nov 2022, 19:39
Ne znam ima li ih kod nas jos, secam se da sam ih ko klinac vidjao al ne pamtim od tad da ih ima


U krusevcu ih ima, jedan kombic i neretko se vidjaju, da li se spontano vozikaju ili ne, ne znam ali ih ima. Vidjao sam i par puta kad hvataju pse ali bez obzira na to lutalica ima svakako, izgleda ne jure oni to ovako vec samo po prijavi.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8362
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od grujicd » 08 Mar 2024, 21:17

Ušao sam u proceduru za UK vize, ili drugim rečima skinuo sam gaće i rekao izvolte, radite šta hoćete. Baš odvratna procedura sa privatnom firmom koja ti servira sve moguće dark paterne da ti uzme još kinte, povrh onih 140e po osobi. A isto mogu i da te odbiju ako zafali neki papir, a podnosim za nas četvoro, više bi se iznenadio da dobijemo vize nego da nas šutnu. Žena me tera već 10 godina i sad sam poklekao, juče i danas po ceo dan psujem i idem od banke do opštine, skupljam papire, jedem slatko kao lud da ublažim stres. Jbg znam i ja da će mi posle biti drago ako uspemo da odemo, ali ne bi svojim izborom prolazio kroz ovo.
Sa druge strane Wiz je smešno jeftin, oko 5000din povratna karta naravno nakarika se tu još za prtljag ali nije strašno. Ako dobijemo vize pitaću ovde za preporuke. Okvirni plan je 10 dana sad kad je klincima prolećni raspust. Možda 5-6 dana London, Edinburg 2 dana, jedan dva dana Bristol (imamo prijatelje tamo), možda još da se skokne do Kembridža ili Oksforda i to je to. Uf, ne smem ni da lajem više, možda gledaju i šta pišeš na internetu :)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od ljuba » 09 Mar 2024, 08:09

Ja vec godinama planiram isti put plus nama ne trebaju vize. Ali nikako da se nakanim od dobrih destinacija u Evropi. A jedan od najvećih minusa je vožnja na pogresnoj strani :) i njihovo vreme koje je gore od Holandskog. Bas me zanimaju iskustva ljudi...

Sent from my SM-S906B using Tapatalk



Dzoni_m
Postovi: 1713
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od Dzoni_m » 09 Mar 2024, 08:30

Ja sam u periodu od 206-te do 2019-te boravio tamo bukvalno na 2-nedeljnom nivou. London i Reding. Tako da mi je dosta UK za 2 zivota. 2019-te je bila ponuda Nemacka ili UK. Nisam ni pomislio da odem i zivim u UK, iako bi mi bilo 100 puta lakse zbog jezika, poznanstva itd.

I sada povremeno odem, poslovno, ali max izbegavam, bas zbog viza. Jos je u BG lako, odes u AirPort city, to sto ostaje pasos njima nije problem i to je to. Ja iz Frakfurta moram za Dizeldorf, ostavljam pasos na 2 nedelje.....ma zahebi. Nek se nose oni lepo.

Voznja najmanji problem. Treba ti celih 500m da se naviknes. Doduse ne znam kako bi bilo sa normalnim autom, ja sam vozio sluzbena vozila i rent-a-car kojima je volan desno pa je sve "prirodno".

Sto se tice sta obici, bukvalno ne mozes sve za 10 dana. Samo za muzeje u Londonu ti treba 3-4 dana.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8362
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od grujicd » 09 Mar 2024, 09:00

Meni je glavni benefit da posle drugim očima gledaš te gradove, ulice i građevine u brojnim serijama i filmovima, bar mi je tako bilo posle posete USA. A sigurno ima lepših destinacija u Evropi.

E da, i posle odlaska u USA mi je bilo dosta drago što nisam otišao da živim tamo kad sam bio mlađi, očekujem slično i posle UK, a još više ako mi ne daju vizu :)

Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od Kass » 09 Mar 2024, 10:39

London i deo koji sam video od UK je fenomenalno iskustvo, definitivno se mora otići više puta. Sa vizama su kriminalni i ja sam na kraju uzeo i platio desetogodišnju samo da ne me drndaju svaki puta kad želim da odem. Cela ta njihova budalaština je jedno jako ponižavajuće iskustvo....

No kad se ima viza je super, uzeli smo za novembar da odemo na 5 dana, koncert i pozorište. To bi bilo nemoguće da mora čovek da traži vizu specijalno za to.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od Momčilo » 09 Mar 2024, 10:41

Posto im je ta desetegodisnja?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od lami » 09 Mar 2024, 10:56

Ja sam od Londona stvarno dosta ocekivao, ali se bas razocarao. Moguce sto sam toliko puta video na tv-u, knjigama..., mozda i sto sam se razboleo tamo. Ocekivao sam znatno vise kad uzivo dodjem ispred Big Bena, plus kolicina beskucnika svuda, cak i u turistickim zonama. Meni je Skotska vise legla i ljudi tamo, ali misljm kad si vec tamo, Irska nije daleko, ako kupis unapred, mogu jeftine karte da se nadju. Edinburg, odvojis ceo jedan dan za centralni zamak - mora da se bukira unapred online, inace rizikujes da poljubis vrata jer imaju ogranicen broj posetilaca. Udjete u one turisticke otvorene dabldekere sa snimljenim vodicom. Mislim da je za njega 2 noci dovoljno, plus uzmes rentakar da posetis neki zamak u blizini i onaj Hari Poter voz.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока


lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Ujedinjeno Kraljevstvo

Post od lami » 09 Mar 2024, 11:08

Momčilo je napisao:Posto im je ta desetegodisnja?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Malcice skuplja SlikaSlika

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока


Odgovori