Probna dozvola i putovanje u inostranstvo

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
spaqe
Postovi: 4
Pridružio se: 04 Dec 2022, 18:30

Probna dozvola i putovanje u inostranstvo

Post od spaqe » 02 Maj 2023, 10:55

Pozdrav svima, potrebna mi je pomoc u vezi sa informacijama o putovanjima van granica Srbije sa probnom dozvolom. Probna je dobijena u novembru, tako da ima jos dok ne dobijem redovnu, a Madjarska i Hrvatska su mi na 50km, pa me zanima gde mogu da se raspitam gde mi je dozvoljeno da idem sa probnom? Vec sam probala sa ambasadom BiH - nema odgovora, takodje ambasade Hrvatske i Slovenije - cekam odgovor.

Takodje, da li mi je za odlazak u inostranstvo potrebna medjunarodna vozacka dozvola, ili to zavisi od zakova drzave u koju se putuje?

Hvala!

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Probna dozvola i putovanje u inostranstvo

Post od sebekkg » 02 Maj 2023, 11:36

Za probnu ne znam, mislim da bi smela voziti tamo, a što se tiče medjunarodne ona ti nije potrebna.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Jovan072
Postovi: 32
Pridružio se: 16 Jan 2021, 07:50

Re: Probna dozvola i putovanje u inostranstvo

Post od Jovan072 » 02 Maj 2023, 11:39

Sin je moj proveravao u ambasadama, dobio je odgovor Hrvatska može, Slovenija može i vozio je Austrija - nemože.

Već kada sam u temi

Prikolica sa max.nosivošću kod nas u Srbiji do 750 kg isto može na probnu.

Послато са SM-F721B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Probna dozvola i putovanje u inostranstvo

Post od Heinz » 02 Maj 2023, 12:17


spaqe
Postovi: 4
Pridružio se: 04 Dec 2022, 18:30

Re: Probna dozvola i putovanje u inostranstvo

Post od spaqe » 03 Maj 2023, 18:31

Hvala svima na odgovorima, imala sam sreće da su mi policije Hrvatske, Mađarske i Slovenije odgovorile. Naime, jedino je u Hrvatskoj dozvoljeno da se vozi sa probnom, dok u Sloveniji i Mađarskoj nije. Ono što mi je Ambasada Slovenije rekla jeste da je dozvoljeno, ali mi je sama policija Republike Slovenije potvrdila da nije dozvoljeno jer njihov zakon (ZVoz-1) ne prepoznaje termin "probna" tj "probationary" te zbog toga taj dokument ne bi bio važeći. Mislim da je isto i sa Mađarskom, iako mi nisu dali više detalja (u pitanju je bila granična policija).

Odgovori