Put autom do Nemacke

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Put autom do Nemacke

Post od Dzoni_m » 13 Okt 2023, 16:31

Kad su Slovenci aktivirali granicu? Desava se da DARS postavi kombi pa skeniraju tablice/gledaju vinjete. Isto urade i Austrijanci na Austrijsko-Madjarskoj granici. Nikada mi se nije desilo da preko SLO i Hrvatske zaglavim na granici ako idem u terminu kada nisu godisnji odmori. A na Horgosu je to dobar dan. Nema guzve ceo put i onda cekas ko budala. A ici na alternativni preko onih vukohebina ne bih preporucio nikome.

Kada je sezona, onda jbg. Kako ti se zalomi. Nijedan put onda ne valja.

dada2000ivanov
Postovi: 48
Pridružio se: 31 Maj 2020, 20:27

Re: Put autom do Nemacke

Post od dada2000ivanov » 13 Okt 2023, 17:04

Da li neko zna da li je obavezna neka nalepnica srb na kolima i medjunarodna dozvola ili se može voziti sa našom dozvolom tamo?

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Put autom do Nemacke

Post od sebekkg » 13 Okt 2023, 17:44

Imaj nalepnicu u kolima za ne daj Bože iako pise SRB na tablicama. A za medjunarodnu nisam cuo da traze. Mozda neko ima drugacija iskustva.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13047
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Put autom do Nemacke

Post od Saša » 13 Okt 2023, 17:57

Niko to više ne traži jer imamo odavno i saobraćajnu i tablice u EU formatu.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Put autom do Nemacke

Post od kragujevac » 13 Okt 2023, 21:36

Ja u kolima još uvek vozikam moju roze vozačku iz prošlog veka. :D.
Ko ih hebe, na njoj lepo piše da je neograničenog trajanja, i neću da je promenim dok me neko puškom ne natera.... 😂 😂 😂.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13047
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Put autom do Nemacke

Post od Saša » 14 Okt 2023, 12:12

Dok ne naletiš na nekog revnosnog pandura… Taj dokument je odavno nevažeći.

ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Put autom do Nemacke

Post od ljubitelj » 14 Okt 2023, 14:46

Ako misli na nemačku roze mislim da je važeći dokument do 2099. godine....kod njih tamo gotovo sve važi trajno. Pa i tablice, prvi i jedini put kupiš i posle samo premeštaš do kraja života na sve naredne aute.

Prva saobraćajna (Brief) isto, prenosi se sa vlasnika na novog vlasnika i popunjava sve dok ima mesta a tek onda nova. Tako lepo i vidiš koliko je bilo prethodno vlasnika auta, odmah.
Prosto, jeftino, jednostavno za proveru i efikasno.

Bila je na TV neka reportaža kada je (nemačka) policija zaustavila nekog starijeg gospodina a on im pokazao (nemačku) vozačku tamo negde odmah posle II svetskog rata izdatu, još pre tog roze (medjunarodnog) formata koji je kasnije nastao.
I nikakvih problema.

Naš je specijatet da se svako malo iznova menjaju jedna te ista dokeumenta sa jednim te istim podacima...birokratija samo da mazne pare i da kao nešto raducka.


Evo i nove lične karte sa čipom ne mogu da se produžavaju već moraju nov(ij)e ponovo (novo, novo, najnovije.... :)
A ni digitalni potpis u njima ne može da se obnovi već mora novi da se instalira.
Ne bi ni znao da mi ne ističe sledeće godine lična a idioti iz policije odabrali rešenje sa pogrešnim softverima (za sertifikate) koji više ne važi sertifikacija. Barem tako zvanično kažu a šta je u pitanju ko će ga znati...

No sve to zaslužujemo, i očito narodu odgovara da ga jašu.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Put autom do Nemacke

Post od kragujevac » 15 Okt 2023, 16:14

Radi se o nemačkoj dozvoli, nije važeća do 2099te nego je trajna (unbefristet gültig). E sad, revnosni panduri, to se u Nemačkoj dešava retko. Njima su interesantniji klinci u nekim E36/E46 ili sličnim autima tog ranga nego matorac u zelenom Jaguar XFu. Obično pre kontrole provere ko je vlasnik auta. Poslednji put su me zaustavili pre nekih 15ak godina još dok sam vozio E39 i to kad sam u pola noći išao jednosmernom ulicom u kontra smeru, a oni bili na kraju ulice.... :kuku:.
U XFu me još nisu zaustavili, ni mene ni sina kad vozi naokolo (22 godine).
E sad ,po nekom vajnom EU zakonu, sve dozvole moraju kad-tad da se prebace na format kartice, ali falalepo. I kad me budu zaustavili, samo se pravim blesav i pitam ih "zar ne vidite da na ovoj dozvoli piše "neograničeno"? Onda će oni da počnu da me ubedjuju da moram da promenim dozvolu, ,što ja naravno već znam, ali ću da ih pogledam čudno, i onda će oni da mi pričaju da je kazna za taj prekršaj orbitalnih 10€, ali da će ovaj put samo da me "opomenu" i da ja ipak treba da promenim dozvolu. Da li se to zove srpski inat ili ne, o tome možemo da otvorimo posebnu temu. :kezo:

Brief kao dokaz o vlasništvu se prenosi i u njega se upisuje drugi vlasnik samo ako se auto registruje u istoj "opštini". U slučaju da se registruje u drugoj , poništava se i izdaje drugi papir (tako je već neko vreme).
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Put autom do Nemacke

Post od OMP » 16 Okt 2023, 09:00

ljubitelj je napisao:
14 Okt 2023, 14:46
Pa i tablice, prvi i jedini put kupiš i posle samo premeštaš do kraja života na sve naredne aute.

tako je valjda i sa drugim zemljama, italija, francuska, jos uvek se mogu sresti stare crne tablice, grci isto jos mozes da vidis one starinske manjeg formata, izlizane iz 80ih, ch isto mada se kod njih i nije nesto menjao oblik, dimenzija i font.

Odgovori