Put autom do Nemacke

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Put autom do Nemacke

Post od Bogdan » 02 Jul 2023, 16:34

Tacno tako kao gore napisano
Vode dosta, pauze, uvek cim se obidje odmah skroz desno, ne smetati nekom ko ide levom trakom brze od tebe, pusti ga, i vrlo bitno odstojanje.
I Srecan vam put, uzivajte

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Put autom do Nemacke

Post od Gaginh0 » 02 Jul 2023, 17:11

Poštujte prestrojavanje i blicanje. Može vam se dogoditi da napustite forum zbog takvih situacija :kezo:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 862
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Put autom do Nemacke

Post od pegazbre » 02 Jul 2023, 17:39

samodapitam je napisao:
02 Jul 2023, 12:34
Pedja, a i još neko je napisao da uvek bira noćnu vožnju. Ja takođe. Ja ne podnosim vožnju po danu na preko 30 stepeni. To meni nije vožnja već borba. Noćna vožnja mi mnogo više prija, ali to ne znači da ne spavam celu noć. Dakle vožnja po mraku. Zimi je ok.
U tvom slučaju sa decom, bih svakako prespavao na pola puta. Na takvim turama, ja računam na 100km u proseku. U zavisnosti od deonica i to nekada bude optimistično. Ima dosta radova, zastoja. Takođe, neko je pomenuo vozače koje ja zovem "letnji vozači". Oni su 355 dana najdalje išli do marketa i onda jula/avgusta izbiju na autoput sa ponašanjem kao da voze po kraju. Mnogi nemaju iskustva vožnje po autoputu i nerviraju i sebe i ostale.

Pošto kažeš da nemaš iskustva vožnje na takvim deonicama evo ti my 2 cents:

Instaliraj Blitzer, za de i at će ti značiti kada te obavesti o zastoju, ne toliko za kamere, mada ... (Isključi obaveštenja za radove na putu da ne bi izludeo).

Imaj vode u kolima, i još vode.

Sa tako malom decom razmotri prespavavanje na cca pola puta.

Imaj ažurne mape.

Imaj internet u roamingu.

Spremi se za gužve i gomilu vozila u svim trakama, konstantno.

Ne lepi se vozilu ispred.

Nakon preticanja vrati se u desnu traku/desne trake.

Spremi se za vrućine.

Subotom i nedeljom nema kamiona na putevima u de ali ih nadomesti puno vikendaša.

Srećan put!

Sent from my Pixel 7a using Tapatalk
Super saveti. Hvala.

Kao sto rekoh, mi smo mozda max 300km u cugu na autoputu prelazili, znali smo da obilazimo Srbiju i predjemo i po 1500km ali nikad nismo toliko prelazili u cugu tako da nam je ovo prvi put.

Sto se tice navigacije, vec mesec dana testiram Magic Earth u kombinaciji sa Android autom (odlicno se pokazala ovde po Srbiji), ima offline mape i skinuo sam nekih 5gb mapa (Srbija, Madjarska, Austrija i Nemacka).

Sa poslovnim brojem mislim da imam 2GB u roamingu, zena planira jos 1GB da aktivira, valda ce nam biti dovoljno za sam put, ako zafali ima ona Telenor tarifa koja se naplacuje svaki dan.

Vode uvek dosta nosimo cak i kad idemo kod roditelja na put od 100km.

Nabavili smo one DVD plejere sto se kace na sedista od prijatelja, dosta crtaca, dodatno tableti sa crtacima, imaju i rucnu retro konzolu, mobilne bas ne praktikujemo da cackaju i jos par zanimacija za njih.

Korisnikov avatar
samodapitam
Postovi: 50
Pridružio se: 16 Avg 2019, 12:15

Re: Put autom do Nemacke

Post od samodapitam » 02 Jul 2023, 18:12

Android auto i google mape su više nego dovoljni. Na Google mapama imaš opciju da skineš mape za određenu deonicu za offline upotrebu.
Telenor (Yettel) ima neke internet roaming pakete za tipa 7, 10 dana ne sećam se.

Sent from my Pixel 7a using Tapatalk


Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 862
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Put autom do Nemacke

Post od pegazbre » 02 Jul 2023, 18:27

Jedan takav Telenor paket ce zena da aktivira.

Google mape lepo rade dok ima internet konekcije ali mnogi se zale da zna da brljave kad se koriste samo offline mape pogotovo ako se celo putovanje moraju cepkati delovi puta i skidati vise regiona jer ne dozvoljavaju da se skine cela mapa drzave vec ti fakticki obelezis deo mape pa onda moras da skidas vise puta dok ne pokrijes ceo put. Za sad se ovaj Magic Earth dobro pokazao sa svojim offline OpenStreet mapama. Svakako Google mape ostaju kao backup resenje.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13043
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Put autom do Nemacke

Post od Saša » 02 Jul 2023, 18:38

Neće više uopšte da radi offline ako nemaš svaki put bar malo Neta da se to pokrene i rutira trasu. Vodi računa o tome.

Inače, ja sam nedavno vozio bez spavanja/dužih pauza put u dužini 2.350 km (ruta Kruševac - Cherbourg u Francuskoj) sa još jednim kolegom ali on nažalost nije mogao da izdrži toliko pa sam ja vozio otprilike 3/4 puta a ostatak on. Veći deo puta nismo smeli čak ni da gasimo motor zbog kvara ad blue sistema na fucking dizelu (jebo ga ko ga izmisli!) pa je bilo vozi i ne staj do Pariza. Ne bih želeo to više da ponovim, iskreno. Što je najgore, isto to smo imali i u povratku, i pored kao popravljenog auta u Parizu, no dobro, živ čovek svašta izdrži. Realno, na max. 1.500 km treba stati i odspavati turu pa nastaviti sledeći dan. Sve preko toga je žestoko mučenje samog sebe i rizično ispitivanje sopstvenih granica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kabal
Postovi: 2887
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Put autom do Nemacke

Post od Kabal » 02 Jul 2023, 19:38

Koji auto?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13043
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Put autom do Nemacke

Post od Saša » 02 Jul 2023, 19:39

Citroen Jumper L3H2, veliki kombi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

kami
Postovi: 933
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Put autom do Nemacke

Post od kami » 02 Jul 2023, 20:02

Uhh, to je trajalo 30h

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk



Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13043
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Put autom do Nemacke

Post od Saša » 02 Jul 2023, 20:18

Možda jednog dana otvorim temu da vam detaljno opišem tu golgotu. Pomenuti kolega je bar jedno dva puta doživeo nervni slom, čak se bio u jednom trenutku i naljutio na mene i nije hteo više da vozi ali ja nisam hteo da odustanem… misija uspešno završena na kraju ali “cenu” znam samo ja. Inače, išli smo pomenutim (rentiranim) kombijem u stvari do Irske i nazad, put je dakle bio “malo” i duži od pomenutog.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12319
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Put autom do Nemacke

Post od shandu90 » 02 Jul 2023, 20:25

Svaka cast na volji. U kombiju se ne mozes ni zavaliti ko covek, za razliku od auta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kabal
Postovi: 2887
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Put autom do Nemacke

Post od Kabal » 02 Jul 2023, 21:03

Drugar iznajmio kampera i ide 2 meseca road trip po Evropi sa porodicom

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13043
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Put autom do Nemacke

Post od Saša » 02 Jul 2023, 21:21

Neka mu je sa srećom. :D Ja inače ubuduće pristajem za duže putešestvije samo na auto star do godinu dana (kada su u pitanju rentirana vozila), dakle novo bukvalno, inače neka drugi voze.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Put autom do Nemacke

Post od OMP » 03 Jul 2023, 11:19

Sto si uopste pristajao da ides na toliku turu, kobijem je u najavi zez i mucenje ko nije navikao na takve varijante, nije tu ni stanje vozila ni godiste presudno koliko udobnost u putovanju

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Put autom do Nemacke

Post od carov2 » 03 Jul 2023, 13:05

Priča deluje misterioznije od moje sa Tijanom Ajfon.



Sent from my LE2121 using Tapatalk


Odgovori