Kojim putem putovati?

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kojim putem putovati?

Post od Joker » 27 Mar 2021, 16:31

Ogi je napisao:
27 Mar 2021, 16:08
Koga boli djoka za Hr, briga me sto cete sada da me napusite kao Sasu onomad ali covek je 200% u pravu!! :D

I ti kad ides tamo dajes madjarski pasos i trudis se da govoris kao djarma da te ne provale.. :D
Nešto si nervozan? Škripe silen blokovi? Šta tebe tangira ko će gde na letovanje, izlet, odmor....

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kojim putem putovati?

Post od Ogi » 27 Mar 2021, 16:33

Darko je napisao:
27 Mar 2021, 16:11
Mene istra zanima, ja se tamo druzim sa italijanima :D
:doubleup:

Realno ti si Talijan u dusi, po manirima, automobilima :D

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Kojim putem putovati?

Post od danijel00 » 28 Mar 2021, 05:29

Ja ću ako me žena natera da dodjemo na leto sa Tajlanda ići u Istru. Čak hoću i stan da kupim u Puli, prodam ovo na limanu pre nego što ga Galens rasturi...
Malo mi je nastrano kad mi posle Puketa priča o Fazani, ali šta ću :)))
Sa Madjarskim pasošem naravno, a pošto i pričamo Madjarski možemo i tako, mada se ljudi u istri jako obraduju kad čuju da smo iz NS.

Meni je žao što tebe budjavi Grci neće ni ove godine pustiti na more, al sam siguran da možeš u Zanzibar, pošto si vakcinisan bićeš ok :)

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Using Tapatalk

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kojim putem putovati?

Post od Ogi » 28 Mar 2021, 08:54

Zao je i meni.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kojim putem putovati?

Post od srdjanyo » 28 Mar 2021, 09:02

Kad bi dobio neku sedmicu na Lotu kupio bih 2 vikendice :
1 u Istri
1 u Slovenačkim Alpima.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Kojim putem putovati?

Post od Darko » 28 Mar 2021, 11:09

danijel00 je napisao:
28 Mar 2021, 05:29

Malo mi je nastrano kad mi posle Puketa priča o Fazani, ali šta ću :)))

U lepom sećanju mi je plaža fažana-peroj. Prirodno, nekomercijizovano, opušteno, kao nekad u sfrj.
Voleo bih da odem ove god.





Slika

Slika

Slika

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Kojim putem putovati?

Post od danijel00 » 29 Mar 2021, 15:44

Ogi je napisao:Zao je i meni.
Eno objavili da će ipak da te puste :) jej
Nećeš morati u Istru ni u Albaniju...
Bez zezanja, da li si razmišljao o Rumuniji kao o backupu? Osim što je hladnije, Konstanca bi trebalo da je baš lepa

Meni verovatno astrazeneca ili u sr ili ovde...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Using Tapatalk

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kojim putem putovati?

Post od Ogi » 29 Mar 2021, 17:33

Ma gde brate, to je milion ALI, milion nepoznanica, sve kao bice ali nece biti, moze ali ne moze, moze vakcina ali mora i PCR itd... Nije to to, jednostavno. A i *ebes more i Grcku ako cu plazu morati sa maskom a u vodu u skafanderu. Nema nista od mora ni ove godine, sto se mene tice.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Kojim putem putovati?

Post od gazza » 29 Mar 2021, 18:11

Sa Istrom je jedini problem kupanje tj krš plaže. Tih par dobrih je pakao leti.

Zamalo da sam tamo kupio kuću pre jedno 7-8 godina, ali je možda bolje što nisam kako je ispalo ovo sa Grčkom. Tamo bi bio na 20+km od mora (i to kod TE Tolmin) za iste pare kao na 400 metara sada.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kojim putem putovati?

Post od Vladapetr » 29 Mar 2021, 18:21

U Istru baš volim da odem, odrastao sam na KUD Idijotima i prošle godine sam otišao u Pulu da se slikam kod Tustinog murala Imamo i radnju u Rijeci, zaljubljen sam u taj grad. No, plaže su im krš, kamen bukvalno ne mogu da smislim. Tako da ću otići ali čisto da mi dupe vidi puta.
Bilo bi super kad bi ovo za vakcine i ulazak u HR važilo kao kod nas (da se računa i jedna doza Fajzera ili AZ) onda bih zapalio već sledeće nedelje.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Kojim putem putovati?

Post od Darko » 31 Mar 2021, 19:37


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Kojim putem putovati?

Post od Darko » 28 Apr 2021, 11:20

Citajuci sajt vlade hr, putnici iz trecih zemalja (non eu) ne mogu da borave u hr osim u izuzetnim i nuznim slucajevima). Navodno kazu da ce te mere vaziti i za leto.
Državljani trećih zemalja

Državljanima trećih zemalja, koji nisu članovi obitelji državljana država članica schengenskog prostora i država pridruženih schengenskom prostoru, niti su osobe s dugotrajnim boravištem na temelju Direktive Vijeća 2003/109/EZ od 25. studenoga 2003. godine o statusu državljana trećih zemalja s dugotrajnim boravištem i osobama koje imaju pravo boravka temeljem drugih direktiva EU ili nacionalnog prava ili koje imaju nacionalne dugoročne vize, izuzev osoba iz točke II. ove Odluke, ulazak u Republiku Hrvatsku odobrit će se samo u slučaju nužnih putovanja.

Ko u srbiji ima i pasos i neke od eu zemalja boravak u hr ispada izuzetno jednostavan.

Državljani država članica EU/EGP kao i članovi njihove obitelji koji putuju u Republiku Hrvatsku iz trećih zemalja, odnosno onih koje nisu članice EU/EGP

Državljani država članica Europske unije (uključivši i hrvatske državljane), odnosno država članica schengenskog prostora i država pridruženih schengenskom prostoru, kao i članovi njihovih obitelji te državljani trećih zemalja koji su osobe s dugotrajnim boravištem na temelju Direktive Vijeća 2003/109/EZ od 25. studenoga 2003. godine o statusu državljana trećih zemalja s dugotrajnim boravištem i osobe koje imaju pravo boravka temeljem drugih direktiva EU ili nacionalnog prava ili koji imaju nacionalne dugoročne vize, koji dolaze iz trećih zemalja, prilikom ulaska u Republiku Hrvatsku, moraju predočiti jedno od navedenog:

- negativan nalaz PCR testa ili brzog antigenskog testa - BAT na SARS-CoV-2, pri čemu BAT test mora biti sa Zajedničke liste brzih antigenskih testova koje međusobno priznaju države članice Europske Unije, koju objavljuje Europska komisija. Kod nalaza BAT testa napravljenog u inozemstvu mora biti vidljiv proizvođač testa i/ili komercijalni naziv testa te mora biti izdan od strane zdravstvene ustanove/laboratorija i potpisan/potvrđen od strane liječnika. U protivnom test se neće prihvatiti kao vjerodostojan za ulazak u Republiku Hrvatsku. Nalazi prethodno navedenih testova ne smiju biti stariji od 48 sati (računajući od vremena uzimanja brisa do dolaska na granični prijelaz) te se, ukoliko se radi o brzom antigenskom testu i boravku dužem od 10 dana u Republici Hrvatskoj, mora ponovo provesti testiranje do desetog dana od dana od datuma izdavanja tog testa;

-potvrdu o cijepljenju za osobe koje su prije više od 14 dana, primile drugu dozu cjepiva protiv COVID-19. Iznimno, ukoliko se radi o cjepivu koje se prima u jednoj dozi, potvrda o primitku jedne doze ukoliko je doza primljena prije više od 14 dana od dana prelaska državne granice;

- predočenje pozitivnog PCR ili brzog antigenskog testa, kojim se potvrđuje da se vlasnik oporavio od infekcije virusom SARS-CoV-2, pri čemu je taj test napravljen unazad 180 dana, a stariji od 11 dana od dana dolaska na granični prijelaz ili uz predočenje potvrde o preboljenu izdane od liječnika;

ili obaviti PCR testiranje ili brzo antigensko testiranje - BAT na SARS-CoV-2 odmah po dolasku u Republiku Hrvatsku (o vlastitom trošku), uz obvezu samoizolacije do prispijeća negativnog nalaza. U slučaju nemogućnosti testiranja određuje se mjera samoizolacije u trajanju od deset (10) dana.

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kojim putem putovati?

Post od Joker » 28 Apr 2021, 11:30

Za putnike iz trećih zemalja imaš tačku 8 (gde baš 8 :rofl: )


8. osobe koje putuju iz turističkih razloga te imaju potvrdu o uplaćenom smještaju u hotelu, kampu, kod privatnog iznajmljivača ili unajmljenom plovilu te drugom obliku turističkog smještaja ili su vlasnici kuća ili plovila u Republici Hrvatskoj, ulaz u Republiku Hrvatsku omogućit će se uz predočenje:

negativnog nalaza PCR testa ili brzog antigenskog testa - BAT na SARS-CoV-2, pri čemu BAT test mora biti sa Zajedničke liste brzih antigenskih testova koje međusobno priznaju države članice Europske Unije, koju objavljuje Europska komisija. Kod nalaza BAT testa napravljenog u inozemstvu mora biti vidljiv proizvođač testa i/ili komercijalni naziv testa te mora biti izdan od strane zdravstvene ustanove/laboratorija i potpisan/potvrđen od strane liječnika. U protivnom test se neće prihvatiti kao vjerodostojan za ulazak u Republiku Hrvatsku. Nalazi prethodno navedenih testova ne smiju biti stariji od 48 sati (računajući od vremena uzimanja brisa do dolaska na granični prijelaz) te se, ukoliko se radi o brzom antigenskom testu i boravku dužem od 10 dana u Republici Hrvatskoj, mora ponovo provesti testiranje do desetog dana od dana od datuma izdavanja tog testa;

predočenje potvrde o cijepljenju za osobe koje su prije više od 14 dana, primile drugu dozu cjepiva protiv COVID-19. Iznimno, ukoliko se radi o cjepivu koje se prima u jednoj dozi, potvrde o primitku jedne doze ukoliko je doza primljena prije više od 14 dana od dana prelaska državne granice;

predočenje pozitivnog PCR ili brzog antigenskog testa, kojim se potvrđuje da se vlasnik oporavio od infekcije virusom SARS-CoV-2, pri čemu je taj test napravljen unazad 180 dana, a stariji od 11 dana od dana dolaska na granični prijelaz ili uz predočenje potvrde o preboljenu izdane od liječnika;

ili je obveza obaviti PCR testiranje ili brzo antigensko testiranje - BAT na SARS-CoV-2 odmah po dolasku u Republiku Hrvatsku (o vlastitom trošku), uz samoizolaciju do prispijeća negativnog nalaza.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kojim putem putovati?

Post od dragvorl » 23 Maj 2021, 21:58

Kakva je situacija sa prelaskom granice iz Hrvatske u BiH sa nasim papirima? Recimo kod Slavonskog Broda da se predje?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kojim putem putovati?

Post od Vladapetr » 23 Maj 2021, 22:22

Samo reci da si u tranzitu, onda ne prave problem. Inače hoće da zajebavaju. Brata su mi zezali pre 15 dana, bio na odmoru u Bosni i prešao na jedan dan u Hr na Plitvice. U povratku ga držali pola sata, iako ima potvrdu o vakcinaciji. Na kraju im rekao da je u tranzitu pa ga pustili, onda je iz Bosne izašao za 7 dana i nisu mu pravili problem.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori